Martin189
24.07.17,14:00
Prajem pekný deň
Kamarát mi preposlal screen smsky kde mu písal niečo môj ďalší kamarát no keď sa odosielateľa( tej smsky (toho ďalšieho kamaráta )pýtam či to písal on tak to kategoricky odmieta že to on nepísal a že sms mohla byť upravená v nejakom programe atd čo sa mne osobne nezdá a preto moja otázka znie že .Keď je v tom obrázku jasne vidieť meno ,číslo, text sms, dátum a čas existuje nejaký program alebo niečo kde sa dá upraviť text smsky poprípade číslo odosielateľa ? za odpoveď ďakujem
jslancik
24.07.17,12:04
pokiaľ to nevidíš v jeho mobile v doručených správach, tak ten tzv. screen sa dá upraviť podľa ľubovôle v akomkoľvek obrázkovom editore.
ivka70
24.07.17,12:04
Kedze ide o pomerne jednoduchy format, SMS je editovatelna ak nie priamo v mobile, tak urcite v PC.
Kazdu SMS si vies na dnesnych mobiloch stiahnut do PC a aj z PC editovanu exportovat, dokonca do ineho mobilu ....
A ak mas len obrazok, tak ten mohol byt v nejakom programe vyrobeny aj cely ....
Martin189
24.07.17,12:18
no on to fotil z mobilu tu sms kde by som tumohol ukazat obrazok ako to vyzerá ?
jslancik
24.07.17,12:39
opakujem, medzi "fotením" a odoslaním screenu tebe to mohlo prejsť cez Photoshop.
Martin189
24.07.17,13:35
fuu no je to ošemetná záležitosť je nejaký program ktorý by túto upravu mohol odhaliť ?
Martin189
24.07.17,14:19
Opýtam sa takto vedel by mi niekto ukázať ako sa to robí alebo je nejaký program alebo Apka na android ktorá by zrušila tieto úpravy ?
ivka70
24.07.17,15:33
z finalneho obrazku to nikto nezrusi, ak je ulozene ako obrazok, tak k povodnemu obrazku sa uz z neho nedostanes
jedine, co sa z neho da vycitat je to, kde a kedy vznikol - aj to nie je 100% iste
taiko
25.07.17,05:05
1. Kamarata cislo jedna poziadaj aby Ti tu SMS preposlal priamo z mobilu, lebo fotografia SMS je velmi osemetna a da sa dokonca jednoducho vyrobit. Vid nizsie. Ak Ti ju nebude chciet poslat, alebo sa bude vyhovarat, tak to bude podozrive.
2. Kamarata cislo dva poziadaj , ci by si nedal urobit vypis SMS od operatora, ktory Ty zaplatis a z ktoreho bude na 100% jasne, ci nejaku SMS Kamaratovi cislo jedna poslal, alebo nie. Niesom si uplne isty, ale mam dojem, ze sa da zabezpecit vypis SMS aj s textom.
3. Myslim, ze po absolvovani bodov 1. a 2. bude priblizne vediet na com si
dmc
25.07.17,07:44
to nefunguje ako nanasanie vrstiev a ty sa vies vratit k predoslej vrstve... ak je obrazok zmeneny a ulozeny...je to finalna verzia... po ulozeni krok spet nieje mozny (pri beznych graf. editoroch)
Martin189
25.07.17,07:58
Jasne diky za rady aj ostatným super mohol by si ma to naučiť ako sa toto dá inak aj ostatným diky moc za radu
Dodkoo
25.07.17,15:37
Odosielateľ SMS sa dá meniť, záleží cez koho tú SMS pošleš a či to umožňuje. Väčšinou takých blokujú čo umožňujú zvoliť odosielateľa ľubovoľné číslo. Ak by ten prvý chcel robiť zle stačí mu prístup k mobilu toho druhého. Zaregistruje sa pod jeho číslom na niektorej aj slovenskej platenej SMS bráne, príde overovacia SMS a odvtedy posiela SMS z web stránky hocikomu kde bude odosielateľ ten druhý. Skús ako to radia dole výpis od druhého, napríklad O2 posiela bezplatne PDF a vo výpise je dátum čas a číslo kam sa posielala SMS (bez textu).
Martin189
27.07.17,08:49
Ahoj ako si sem pridal obrazok ? lebo chcem aj ja pridať na ukažku a akosik mi to nejde za odpoved dakujem
Martin189
27.07.17,08:50
Ahoj dakujem za odpoved ako sa sem da pridať obrazok ? lebo neako neviem na to prisť za odpoved daujem
taiko
27.07.17,10:06
Jaj ved ale sa trosku posnaz. Je tu na porade na to tema http://www.porada.sk/t215492-ako-pridat-obrazok-z-mojho-pc.html
kukučka
27.07.17,10:23
mimotemy Normálni chlapi idú na pivo a tam si to vysvetlia, alebo sa pobijú. Normálni. Tí ostatní "riešia" smsky. :---
Martin189
27.07.17,11:37
To to je bohovsky príspevok fakt
vicktor
27.07.17,11:39
Nie je zly. Uz ste sa odvtedy stretli? Vysvetlili?
Martin189
27.07.17,11:54
No takto ja by som to vysvetlil tak že ja len overujem veci zatiaľ a potom keď by som zistil že to.je upravené alebo. ze to.nieje upravené tak.potom sa budú diať veci
Dodkoo
27.07.17,13:26
Obrázok asi párový tag hranatá zátvorka a IMG.
http://img.ctrlv.in/img/17/07/27/5979f882944d3.png
Martin189
27.07.17,14:38
Dakujem už som to premyslel a dam to takto meno sm zaktil ja ale smska je taka ako som ju ja dostal https://moja.uschovna.zoznam.sk/link/99735f06-30ef-44b3-9a9d-ff2532c51057?utm_source=link&utm_medium=referral&utm_campaign=sharing
vicktor
28.07.17,05:49
Daj potom vediet vysledok - upravene/neupravene a tie veci co sa diali.
Kabaka123
28.07.17,05:52
:):):)
Martin189
28.07.17,07:14
no jasne dám len potreboval by som neako to prezisťiť a vlastne ani to už nie je také dôležité lebo medzi tým som zistil vela iných vecí tak dnes to skúsim rozuzliť a uvidíme :)
bettylou
28.07.17,12:25
Martin, ľudia lietajú do kozmu, liečia smrteľné choroby, majú inteligentné svetlá..., takže určite neexistuje program, ktorý by vedel takto zmeniť sms
Martin189
29.07.17,11:20
bettylou No ako ja o tomto počujem prvý krát že sa to dá preto sa to takto pýtam :) ale ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď :) .Ale takto je na čase aby som túto tému uzavrel tak že na základe vyčerpávajúcej analýzy a na základe dôkazov ktoré už mám tak konštatujem že nie je toto až také dôležité len vyšlo na javo že kamarát 1 je taký menší amater podvodník ktorý napíše že je právnik poslal falošný diplom atd atd a tieto smsky mali byť ako taký malí bonus avšak viem ako píše Kamarát číslo 2 ale tak v podstate sa prezradili že idú v tom spolu o tom som presvedčený na 80,9 percent :) .Mne ide o toto že chcem podať TO na kamaráta číslo 2 nakoľko si kamarát číslo 2 požičal odo mňa značnú sumu peňazí a ako záruku mi podpísal uznanie dlhu no pritom nespláca a tak isto takýmto spôsobom takto klame velmi veľa ľudí tak by som to už chcel ukončiť takto nakolko tento spor sa ťahá už cca 4 roky no minulý a tento rok to prestrelil a stále má výhovorky .Tak preto by som sa chcel spýtať je tu medzi vami normálny v pohode právnik alebo policajt ktorý by mi s týmto pomohol poradil že či by to malo zmysel alebo nie ? za odpoveď ďakujem
dmc
29.07.17,11:34
chces podat trestne oznamenie za spachanie akeho trestneho cinu /precinu ??? Pretoze ja tu zatial vydim obciansko-pravne konanie. Pozical si peniaze - kamarat podpisal uznanie dlhu ale nesplaca. Treba ho zalovat na sude. Ak by si chcel podat trestne oznamenie napriklad pre trestny cin "podvodu" v tom pripade bude potrebne preukazat ze kamarat uz v case ked si od teba peniaze poziciaval vedel ze ich nebude vediet splatit a aj napriek tomu si ich pozical. Ak to vies preukazat - parada - podaj trestne oznamenie.
Martin189
29.07.17,12:06
Takto nakolko ja nie som jediný tak ved on sám mi napísal že nemá na splátky že má 196 eur lebo má exekúciu a to že má exekúciu som o tom nevedel tak ked má niekto 196eu tak nebudem podpisovať uznanie dlhu na splátku 150 euro mne a druhemu okolo 260eur ale narovinu poviem že nemám tolko nakolko ja som mu písal nech si on sám dá splátku akú on bude môcť uhrádzať a on si to tak napísal že 150ezr a ja a budeš to môcť splácať a on mi že robím na čierno a že z tej výplaty druhej ti budem posielať peniaze a ja ako nezdalo sa mi to lebo on mi takto vravel Že má dve roboty z jednej mu ide všetko akože na exekuciu a z druhej môže splácať mňa a ešte neviem koľko ostatných údajne :) .Ako toto že je blbosť atd som sa dozvedel až o moc neskoršie keby som vedel to čo teraz tak v živote nikdy by som mu nič nepožičal .
vicktor
31.07.17,05:58
Tak neries upravu sms, ale dlzobu.
Martin189
31.07.17,06:36
vicktor Ja viem len som si to chcel overiť lebo každý sa vyhovára na toho druhého a nakoľko ma to trocha zaujímalo tak som sa chcel informovať. Mile rad by som riešil dlžobu len už neviem ako nakoľko žaloba platobný rozkaz a exekúcia sú mi v tomto stave na nič nakolko on má vysoké exekúcie ktoré nespláca a ja už neviem ako dalej lebo ako dobre peniaze neuvidím ale mňa to strašne štve že hentaký podvodníci behajú po svete a chcel by som dosiahnuť zákonnú spravodlivosť kde by som mal také za dosť učinenie že áno že má dlžník nejaký postih .