MySpace
27.07.17,15:48
Ahojte, ide o valendu vyrobenú z lepenky, vetranie nemá dobre riešené a z vnútra ide taký puch asi z toho dreva, či lepidla, ktorým to lepili pri výrobe. Pritom napr. teraz som ju mala dva roky prázdnu a stále smrdí. Je to už od kúpy. Váham, či nezohnať novú, ale takú posteľ s poriadnym úložným priestorom, ako by som chcela, nikde nemajú, vždy niečo na nej nie je ok, keď som prechádzala obchody. Nedá sa aspoň toho zápachu z nej nejako zbaviť?
misoft
27.07.17,17:00
Nekecaj! Všade sa dajú zohnať napr. aj takéto
http://www.fines.sk/manzelske-postele-a-jednolozka/valandy/vyklopna-valanda-detail
https://www.drevona.sk/valandy/
Len je potrebné CHODIŤ po predajniach, alebo prezrieť e-shopy a ihneď nájdeš. Lenže tebe sa asi nechce hľadať....
Terezia13
27.07.17,17:49
je to na zváženie, či kúpiť novú, aj tá môže zapáchať, miestnosť treba často vetrať, často skladať matrace a vetrať celú váľandu, kým nevyprchajú lepidlá, treba to niečim mierniť, ale ak to bude trvať dlhšie, môže sa objaviť aj alergia na lepidlá, ak je to silné
arizona
27.07.17,17:53
Skus dat do rozprasovaca ocot zriedeny trochou vody a riadne vystriekaj.nechaj ocot vyprchat.Riadne vetraj,ked nie si doma nechaj postel otvorenu,asi to zapachaju lepidla
buchač
27.07.17,19:54
Pritom napr. teraz som ju mala dva roky prázdnu a stále smrdí. Je to už od kúpi. Váham, či nezohnať novú,
Chyba je v tom, že posteľ bola prázdna.
Za ten čas, za tú dobu sa do nej nasťahovali zlí duchovia.
Boli by vhodné využiť služby excocistu a následne usporiadať nábytok podľa feng šuj...
Ak nepomôže, nuž kúpiť novú.


P.S.:
Nie ja som si začal ako prvý robiť prdel...;)
....a ozaj, ešte som nevidel váľandu z lepenky.
Maximálne tak detský nábytok pre bábiky na hranie.
lujza.j
27.07.17,20:55
Buchi...to bude drevotrieska...viem,ze vies..:)
felix1
28.07.17,03:22
Mozno zufale riesenie, ale mne pomohla na odstranenie pachov ( aj nikotin) v starsom aute germicidna lampa. Ak mas moznost bezplatne si zapozicat tuto lampu, za pokus to urcite stoji. Staci ozarovat priestor 2-3 hodiny, mozno bude potrebne po case ,, odsmradenie,, opakovat . Daj vediet ci to pomohlo.
bettylou
28.07.17,04:57
hádam nevyhoria, tá lampa musí mať umiestnenie od horľavých predmetov dáky meter, si sa toho už skúšal dotknúť?
Kabaka123
28.07.17,05:48
súhlasím
vicktor
28.07.17,06:08
Kedysi sme za sociku kupili nabytok a riadne smrdel vraj formaldehydom. Dost dlho trvalo kym sa vyvetral, ale myslim ze po dvoch rokoch to uz bolo v pohode. Tvoja valanda bola asi cely cas zatvorena a okna tiez...?
mareko
28.07.17,07:40
;)
Soňa K
28.07.17,07:45
Alebo konečne z nej odstrániť svokrinu mŕtvolu .....
Ing. Ľubomír Janoška
28.07.17,08:52
Žabinka
28.07.17,09:20
:D:D:D
lujza.j
28.07.17,09:37
hmmm...fakt kartón:D:D:D...
felix1
28.07.17,11:45
Mal som to zapozicane v prevedeni ako bezna neonka . Teplota nepresiahla hodnotu ,,neonkoveho,, osvetlenia, teda menej ako bezna vakuova ziarovka. Hlavne je zabezpecit aby nedoslo k dlhodobemu oziareniu osob. Pozri napriklad :
http://www.eur-med.sk/produkty/ostatne-produkty/promos/baktericidne-ziarice/prolux-gip/
bettylou
28.07.17,12:08
tak to potom paráda, to aj blchy vyničí :D
bettylou
28.07.17,12:09
som zariaďovala za novej éry a smrdia určité kusy dva x dlhšie
buchač
28.07.17,12:20
Hm...
Kuwa....takže Ty na mňa takto ?
Kuwa....šak to postel z Anglicka...
Kuwa...šak to lôžko pre utečencov...
Kuwa, kuwa...ma neserte ...;)
Alebo, kuwa, šak si urobte...
Kuwa, pokiaľ to nebude v ponuke Ikea, tak ani náhodou...;) :D :D :D
MySpace
29.07.17,05:46
Hotovo, ale skôr z nepozornosti sa chybička vlúdila... ;)
MySpace
29.07.17,06:03
Ďakujem za tip. Skúsim ešte u nich sa spýtať, ale ako vidno na fotke, tak Fines napr. nevyriešil vetranie valendy pri Drevone to z fotky hneď nevidno. Pritom viem, že to existuje, takú sme mali na chate ešte ako deti, čo mala po bokoch okienka (zárezy), aby netuchla a pomáhalo to. Totiž bez vetrania sa obávam kupovať, aby to neskončilo ako s touto čo mám... Potom jednu som videla zatiaľ v Mobelixe, ta to dala zospodu, ale ma až 200 cm, čo pre moju malú izbu nie je... Snívam o odnímateľnom matraci, aby sa dal vymeniť, keď sa prepadne a nebude tak treba úplne novú posteľ, ale to už beriem za menej, než to vetranie a rozmer. Navyše, keď už to nie je valenda, tak ten úložný priestor nie raz dajú len do polovice postele (aj šuflíky), nechápem prečo, ale vidno to až na mieste, keď sa pozriem pod matrac...