ajacik
24.07.06,09:35
Pekný deň prajem všetkým.

"Upratujem" účtovníctvo a rozmýšlam:
Ide o doklady (kopie) z banky, ked sa peniaze vkladajú, vyberajú, prevod peňazí - odkladáte to alebo to môžem vyhodiť? Ked mi to pasuje na výpise, budem to ešte potrebovať?

Aká je vaša prax?

dakujem pekne
Zoltán Kovács
24.07.06,07:40
Pekný deň prajem všetkým.

"Upratujem" účtovníctvo a rozmýšlam:
Ide o doklady (kopie) z banky, ked sa peniaze vkladajú, vyberajú, prevod peňazí - odkladáte to alebo to môžem vyhodiť? Ked mi to pasuje na výpise, budem to ešte potrebovať?

Aká je vaša prax?

dakujem pekne

Smerodajné je aj tak výpis z banky. Prevodné príkazy, vklady a výbery sú iba ako pomocný doklad na identifikáciu platby, resp. pohybu na účte. Ja by som ich zlikvidoval. Zaberajú miesto.
ajacik
24.07.06,07:43
Dakujem

Presne kvôli tomu, že "zaberajú miesto". :)

Idem likvidovať :);)

pekný deň ti prajem
Zoltán Kovács
24.07.06,07:45
Mám klientov, ktorí pri odovzdávaní dokladov k výpisu z účtu neprikladajú nič, ani prevoďáky, ani potvrdenie o výbere, resp. vkladu. Potom lúštim ako krížovku.
ajacik
24.07.06,07:48
Mám klientov, ktorí pri odovzdávaní dokladov k výpisu z účtu neprikladajú nič, ani prevoďáky, ani potvrdenie o výbere, resp. vkladu. Potom lúštim ako krížovku.

:D:D:D

mimotemyradšej si zober sudoku, tie su lepšie :)


A myslím si, že pokiaľ nie sú všetky, tak by aj tak nemali plnú vypovedaciu hodnotu.

Takže záver: Idem likvidovať :D. Alebo podhodím psíkovi a ten zoskartuje :)
Zita5
24.07.06,07:51
Pekný deň prajem všetkým.

"Upratujem" účtovníctvo a rozmýšlam:
Ide o doklady (kopie) z banky, ked sa peniaze vkladajú, vyberajú, prevod peňazí - odkladáte to alebo to môžem vyhodiť? Ked mi to pasuje na výpise, budem to ešte potrebovať?

Aká je vaša prax?

dakujem pekne


Ja osobne potvrdenie o vklade na BÚ prikladám k VPD , výber z BÚ prikladám k PPD. Podľa môjho názoru je to doklad na základe ktorého účtujem či už príjem alebo výdaj z pokladne .
Jara
24.07.06,07:56
Aj ja to robím ako Zita.
Zoltán Kovács
24.07.06,12:31
Súhlasím. Samozrejme keď mám potvrdenie o výbere, resp. vklade na účet, tak to prikladám k PPD a VPD. Ale keď sú to za staré roky, tak to nebudem v archíve hladať a dokladať.