Osadník
05.08.17,22:30
Ahojte, zaujímalo by ma ci mate taky istý problém ze mate napr. o jedno číslo menšiu nohu. Alebo poznáte niekoho kto ma taky podobný problém?

Pokiaľ áno, tak sa teším vytvoril som skupinu na facebooku pre nás https://www.facebook.com/groups/1281870231924003/ :slight_smile:
- bude slúžiť na výmenu odlišných topánok

Pokiaľ nie, kľudne napíšte co si myslite.
Pekný večer!
veronikasad
05.08.17,20:39
Z toho tepla už niekomu poriadne hrabe ... To si ako predstavuješ tú výmenu topánok, vzor hocijaký, hlavne že sedí číslo ?
buchač
05.08.17,20:54
Pokiaľ nie, kľudne napíšte co si myslite.

Z toho tepla už niekomu poriadne hrabe ...
- véééľmi slušne povedané
- hlavne, že je to uzatvorená skupina
- za chvíľu sa to tam bude len tak hemžiť reklamou
Osadník
05.08.17,21:12
Nie nehrabe... Vymena bude prebiehat nasledovne.. uvediem príklad Ivan kupi v obchode dvoje pary topanok (39, 38) lebo pravú ma menšiu zobere si svoj par aky potrebuje a ostane mu jeden par opačný 38,39 ktory uverejní v skupine na predaj

Môže napísať i pred kúpou ci nájde takého človeka
ivka70
06.08.17,11:59
Mam to vidiet ako pri rozdiele jedneho cisla si clovek kupuje 2 pary topanok.
To skor vyuzije moznost vlozky do topanky, na mensiu nohu.

A kedze nohy su nohy, aj keby rovno nasiel svoj protipol s opacnymi cislami noh, nikde nie je zaruka, ze tomu druhemu bude sediet prave par, ktory si prvy kupil.

Ja si pri vybere topanok skusam cisla 38, 38,5 a 39 a rozhodujem sa podla toho, ako mi secia na nohe, presne povedat velkost viem len u konkretneho vyrobcu, od ktoreho mam uz viac topanok. Inak nie.
arizona
06.08.17,12:15
Nie nehrabe... Vymena bude prebiehat nasledovne.. uvediem príklad Ivan kupi v obchode dvoje pary topanok (39, 38) lebo pravú ma menšiu zobere si svoj par aky potrebuje a ostane mu jeden par opačný 38,39 ktory uverejní v skupine na predaj

Môže napísať i pred kúpou ci nájde takého človeka
Uz vidim niekoho, ze si ide kupovat nove topanky a pred tym sedi na nete a hlada kto ma zvysnu topanku na vymenu a podla toho vybera :-P

Myslim, ze je to "ptakovina"!!!
Dnes dostat rozne vyplne,vlozky a pod.do topanok,takze si ludia poradia ovela jednoduchsie,ako zhanat jednu zvysnu topanku...
buchač
06.08.17,12:43
Mam to vidiet ako pri rozdiele jedneho cisla si clovek kupuje 2 pary topanok.
To skor vyuzije moznost vlozky do topanky, na mensiu nohu.

A kedze nohy su nohy, aj keby rovno nasiel svoj protipol s opacnymi cislami noh, nikde nie je zaruka, ze tomu druhemu bude sediet prave par, ktory si prvy kupil.

Ja si pri vybere topanok skusam cisla 38, 38,5 a 39 a rozhodujem sa podla toho, ako mi secia na nohe, presne povedat velkost viem len u konkretneho vyrobcu, od ktoreho mam uz viac topanok. Inak nie.

Hehehe...2 páry topánok. Už vidím,ako si niekto kúpi 2 páry topánok z krokodíla, ktoré sa povedzme páčia tej druhej osobe.

...a apropóó...veľmi by ma zaujímalo, ako by sa takéto topánky (o rozdielnych číslach) reklamovali.
Ono nejaký Deichman by som vyšmaril rovno do koša....Ale také Exisporty, Baťa, Buschman je trochu iný level hrátok. Reklamácia by skončila ako Deichmany...
lujza.j
06.08.17,13:26
Ak by som ja..urcite by som si nemenila s niekym škarbále na nete.....ak by sa to nedalo riesit vlozkami do bot....ktorych na vyber xy druhov...ani obuvnik by nemal fintu....boty na mieru...
pavol54
06.08.17,13:46
Ak by som ja..urcite by som si nemenila s niekym škarbále na nete.....ak by sa to nedalo riesit vlozkami do bot....ktorych na vyber xy druhov...ani obuvnik by nemal fintu....boty na mieru...
NIKTO nemá rovnaké obe nohy, jedno číslo nehrá úlohu ak si ju skúšame na tej väčšej. Inak tie horúčavy musia byť hrozné najmä ak sa na pitný režim nepoužíva voda.
lujza.j
06.08.17,14:33
Palino očuj:Dto faaakt.....aj cecek byva jeden taky druhy onaky...teda tie natur..aj oko,ucho...aj oné....:---
https://wanda.atlas.sk/ako-spravne-nakupovat-topanky/moda-a-krasa/telo/537835.html
kopretinka
06.08.17,14:40
ešte treba skupinu pre jednonohých....vlastne dve,lebo niekto má iba ľavú a niekto iba pravú.
pavol54
06.08.17,15:11
Palino očuj:Dto faaakt.....aj cecek byva jeden taky druhy onaky...teda tie natur..aj oko,ucho...aj oné....:---
https://wanda.atlas.sk/ako-spravne-nakupovat-topanky/moda-a-krasa/telo/537835.html
Neviem, nekojil som, a pri inej situácií sa mi vidia oba rovnaké. Čo sa týka tých rozdielov tak to nám poradili keď som mal 15 a musel som si vybrať správnu veľkosť obuvi, najmä kanád, Ale inak dík za odkaz kde sa to potvrdilo
Julia Cizova
06.08.17,18:32
Oceňujem Osadníkov nápad, možno sa nájdu záujemcovia, riešenie s vložkami tiež nie je ideálne, lebo v topánke s vložkou má človek iný pocit, a mať v topánkach rôzne vnemy... podľa mňa ten nápad nie je až taký strelený.
Osadník
06.08.17,20:09
Hehehe...2 páry topánok. Už vidím,ako si niekto kúpi 2 páry topánok z krokodíla, ktoré sa povedzme páčia tej druhej osobe.

...a apropóó...veľmi by ma zaujímalo, ako by sa takéto topánky (o rozdielnych číslach) reklamovali.
Ono nejaký Deichman by som vyšmaril rovno do koša....Ale také Exisporty, Baťa, Buschman je trochu iný level hrátok. Reklamácia by skončila ako Deichmany...

velmi rad by som si kupil i drahsiu obuv ktora mi nieco vydrzi ale za dva pary topanok by som dal pri najlepsom200 euro ked viac... a z toho jeden par by som mohol hodit do kosa...

samozrejme ze topanky ktore mate rozdielne velkosti nereklamujete je to logicke ale druhy par by sa niekomu mohol hodit
Osadník
06.08.17,20:11
ešte treba skupinu pre jednonohých....vlastne dve,lebo niekto má iba ľavú a niekto iba pravú.

kludne sa mozu pridat preco nie velmi rad im predam/darujem jednu topanku a jednu vysmarim do kosa alebo dam druhemu
Osadník
06.08.17,20:17
Ak by som ja..urcite by som si nemenila s niekym škarbále na nete.....ak by sa to nedalo riesit vlozkami do bot....ktorych na vyber xy druhov...ani obuvnik by nemal fintu....boty na mieru...

ortopedicke vlozky som pouzival od svojho narodenia ale druha topanka sa mi vyzuvala lebo tam mam ja osobne i podpetenku...

potom som to zacal riesit tak ze som si dal vyrabat podpetenku priamo na tenisku... je to super ale i tak ked idem klopocem ako konik :D lebo ta topanka je proste velka ... tak som si skusil kupit realne dvoje jednu vacsiu a druhu mensiu + spravena podpetenka je to super pocit druha noha mi nelieta a ide sa mi lepsie
Osadník
06.08.17,20:18
Oceňujem Osadníkov nápad, možno sa nájdu záujemcovia, riešenie s vložkami tiež nie je ideálne, lebo v topánke s vložkou má človek iný pocit, a mať v topánkach rôzne vnemy... podľa mňa ten nápad nie je až taký strelený.
asi viete o com hovorim. dakujem :)

ano je to pre niekoho "normalneho" streleny napad... a tazko sa hladaju ludia .. mozno sa nenajdu ale preco to ani neskusit... za to nic nedam
korela
06.08.17,20:42
Ešte by ste mohli ev. s vaším nápadom osloviť Protetiku. Majú svoju tradíciu, kedysi šili okrem sériových ortopedickýcch šľapiek aj ortopedickú obuv pre individuálnych záujemcov s ťažšími poruchami nôh. Zákazníci tam mali svoje formy a nákresy. Kvalita a farba kože sa dala vyberať podľa vkusu klienta.
Dnes vyrábajú sériovo obuv pre mužov, ženy aj deti, všetko v spolupráci s ortopédmi. Vzory majú rôzne, hlavne detské sú doslova estetické. Aj v minulosti, nakoľko tu nebol zrejme dostatok dobrých návrhárov, sa nakupovali topánočky v Anglicku, detto to robili tak i v CZ a šili sa podľa nich.
Možno by vás to vyšlo u sériových lacnejšie, ako pri vašom zamýšľanom projekte.
http://www.protetika.sk/upload/File/Katalog_IOO_WEB.pdf
korela
06.08.17,20:52
Oceňujem Osadníkov nápad, možno sa nájdu záujemcovia, riešenie s vložkami tiež nie je ideálne, lebo v topánke s vložkou má človek iný pocit, a mať v topánkach rôzne vnemy... podľa mňa ten nápad nie je až taký strelený.
asi viete o com hovorim. dakujem :)

ano je to pre niekoho "normalneho" streleny napad... a tazko sa hladaju ludia .. mozno sa nenajdu ale preco to ani neskusit... za to nic nedam
A neskúšali ste napísať priamo výrobcom, v obchode si vyskúšate vzor, ktorý sa vám páči, a objednáte svoje čísla u výrobcu. Za pokus by to možno stálo.
Osadník
06.08.17,20:58
Ešte by ste mohli ev. s vaším nápadom osloviť Protetiku. Majú svoju tradíciu, kedysi šili okrem sériových ortopedickýcch šľapiek aj ortopedickú obuv pre individuálnych záujemcov s ťažšími poruchami nôh. Zákazníci tam mali svoje formy a nákresy. Kvalita a farba kože sa dala vyberať podľa vkusu klienta.
Dnes vyrábajú sériovo obuv pre mužov, ženy aj deti, všetko v spolupráci s ortopédmi. Vzory majú rôzne, hlavne detské sú doslova estetické. Aj v minulosti, nakoľko tu nebol zrejme dostatok dobrých návrhárov, sa nakupovali topánočky v Anglicku, detto to robili tak i v CZ a šili sa podľa nich.
Možno by vás to vyšlo u sériových lacnejšie, ako pri vašom zamýšľanom projekte.
http://www.protetika.sk/upload/File/Katalog_IOO_WEB.pdf

dakujem za super tip.. pred par tyzdnami som bol v ba na zahradnickej a dal som si vytvorit na mieru topanky... uvidim ake to bude teraz musim pockat
pavol54
06.08.17,21:00
Oceňujem Osadníkov nápad, možno sa nájdu záujemcovia, riešenie s vložkami tiež nie je ideálne, lebo v topánke s vložkou má človek iný pocit, a mať v topánkach rôzne vnemy... podľa mňa ten nápad nie je až taký strelený.
lenže napr veľkosť 39 v tom istom obchode vo vedľajšej krabici u čínana môže mať iný rozmer, a ak si mám kúpiť drahú obuv, potom na zakázkovú výrobu
korela
06.08.17,21:01
Dajte vedieť.
vicktor
07.08.17,08:56
....aj cecek byva jeden taky druhy onaky...
No tak vytvor skupinu a mozete si baby strihat a presivat podprdy. :D
Julia Cizova
09.08.17,07:37
Poznám ľudí. čo si dávali robiť topánky v Protetike na Zahradníckej v Bratislave a teda nič moc, väčšinou sú tie topánky strašne tvrdé, aj keď kožené. Často ich urobia aj tesné. Takže moc nedúfaj, ak to urobia dobre, tak super, možno sa to už zmenilo, ja mám informácie spred asi desiatich rokov. Držím pršteky!
kopretinka
09.08.17,08:10
Poznám ľudí. čo si dávali robiť topánky v Protetike na Zahradníckej v Bratislave a teda nič moc, väčšinou sú tie topánky strašne tvrdé, aj keď kožené. Často ich urobia aj tesné. Takže moc nedúfaj, ak to urobia dobre, tak super, možno sa to už zmenilo, ja mám informácie spred asi desiatich rokov. Držím pršteky!
máš zlé informácie,svokra aj mama majú topánky na mieru a sú mäkučké ako páperie.Nemala si také topánky prebrať.
Osadník
11.06.18,19:25
Dobry den, hlasim sa po roku. A z topankami som spokojny. :) Len mi zacali nejako vrzgat. Uz mam vyrobene dvoje topanky . Pekny den