volodaaaa
07.08.17,19:56
Ahojte,

včera som mal nehodu, ktorej som nebol vinníkom. So škodcom sme sa dohodli, nehodu zdokumentovali, spísali Správu o nehode a v dobrom sa rozišli.

Dnes som bol v servise, náhradné diely a oprava môžu byť tento týždeň. Všetko ako po masle, ale:

mám na výber, ako riešiť túto poistnú udalosť:

1) uplatňovať si plnenie z poistky škodcu - môj servis navyše nie je zmluvným partnerom a bojím sa, že opravu (odhadom 2.000 €) budem platiť zo svojho a potom ktovie koľko mesiacov čakať na preplatenie alebo

2) uplatňovať si plnenie z môjho havarijného poistenia, pričom preplatené dostanem všetko okrem spoluúčasti s tým, že moja poisťovňa si bude uplatňovať preplatenie nákladov z účtu škodcovej poisťovne a zároveň bude trvať na tom, aby mne poslali spoluúčasť (165€).

Mal som už tri škodové udalosti, kde som bol poškodený a 3x som to riešil scenárom č. 2 a všetko išlo ako po masle (až posledný krát, kde mi poisťovňa škodcu odmietla preplatiť spoluúčasť, tak som musel napísať pikantný list, ktorý napokon zabral). Myšlienka, že sa budem naťahovať o 165€ je značne prijatelnejšia, ako to, že sa budem naťahovať o 2.000.

Teraz je situácia ale iná. Toto je prvýkrát, čo jazdím na svojom aute a nerád by som prišiel o bonus za bezškodový priebeh. Nebolo by to fér. Napokon, aj keď zdanlivo to bude plniť moja poisťovňa, v konečnom dôsledku to celé (opravu + spoluúčasť) zaplatí poisťovňa škodcu.

Ako je to?
jelalim
07.08.17,18:10
Jednoznacne moznost 2. O bonus neprichadzas, nehodu si nezavinil tvoja poistovna kde mas havarine si celu sumu vyziada od poistovne kde ma vinnik PZP.
Od tejto poistovne nasledne pozaduj preplatenie spoluucasti.

Nehodu nahlasit obom poistovniam, vratane obhliadky auta, obom aj pri nahlaseni hned nahlasuj, ako si predstavujes plnenie. (snad nemusim pripominat, ze neziadaj plnenie celej skody od oboch.)
volodaaaa
10.08.17,12:14
Ďakujem veľmi pekne :-)
bubkoch
10.08.17,19:03
ak zvoli moznost 2, v poistovni vinnika nema co nahlasovat a uz vobec nie robit nejaku obhliadku