mets
10.08.17,00:11
Dnes sme kúpili nový TV. Obraz OK, ale neviem sa zmieriť so zvukom. Doteraz som sa pokúšal ho nastaviť, ale nič moc. Plechový, nekvalitný, šušlavý, niektoré slova nezrozumiteľne.. Nemôžem si pomôcť, ale keď si spomeniem na starý Rubin, tak to znelo ako v kine. Ale čím sú tenšie, tak reproduktory o ničom. Robím chybu pri nastavení, alebo sa mám s tým zmieriť ? Prídavné repro sústavy nechcem
KoxXxo
09.08.17,22:23
To je daň za tenký TV, aj ja ho počúvam jedine cez receiver, takže tak.
Chobot
09.08.17,23:26
Aký máš zdroj staníc? DVBT? Satelit? Káblovku? IPTV?
mets
10.08.17,04:30
Satelit
Chobot
10.08.17,08:08
A je to určite v TV? Keď sme mali káblovku, tak hlasitosť sme nastavovali medzi 10-14. Teraz máme digitálny terestriál, obraz je pekný, ale zvuk musíme zosiliť až na 20-25, inak ho nepočujeme.

Ale skús nejaké nastavenia zvuku v TV. Mne tiež niekedy zblbne a úplne stíchne. Potom musím v nastaveniach resetovať zvuk na pôvodné nastavenie.
ivka70
10.08.17,08:28
aky televizor, nie nahodou Panasonic?
mets
10.08.17,08:42
Philips. Ale KoxXxo ma pravdu. Dnes som bol v predajni a všetky TV mali super zvuk, no pripojene cez SoundBar. Keď som požiadal predavača, aby odpojil SoundBar - hrôza. Nie je problém sila zvuku, ale kvalita
misoft
10.08.17,10:46
Pokiaľ máš (a aj sám si to už zistil) TV z radu tenkých - ultratenkých - tieto kvôli minimálnemu miestu používajú reproduktory na piezoelektrickom princípe. Zvuk je potom otrasný. Samotný zvuk, aby bol kvalitný, musý vychádzať z ozvučnice a zvukové vlny potrebujú priestor, aby vynikli.
Nie je to chyba nastavení - tam môžeš len nastavovať rôzne módy, ale nič viac. Ekvalizér (ak tam je) je ti v ňom úplne na prd.
Takže - kúp si k tomu ešte soundbar, alebo využi riešenie KoxXxo....