mareko
10.08.17,17:44
Dobrý deň priatelia. V našom meste žije človek, mimochodom recidivista (niekoľko krát bol v base), ktorý sa bežne prechádza s obrovským hadom - škrtičom medzi ľuďmi. Ja som ho videla dnes (už tam bol videní viacerými osobami) na brehu jazierok, kam sa chodím bežne kúpať aj s množstvom iných ľudí, tak dospelých ako aj detí. Dnes som bola dookola sama a vedľa mňa sa uvelebila holá lebka s cca dvojmetrovým hadom okolo krku. Keby som už o ňom predtým nepočula, neverila by som vlastným očiam. Prišiel, "háďatko" osviežil v jazere (práve som v ňom plávala v tesnej blízkosti)a uložil sa aj s hadom "voľne loženým" na osušku, tri metre vedľa mňa. Na upozornenia samozrejme nereagoval. Bála som sa hada aj chlapa, keďže najbližší ľudia boli možno kilometer vzdialení. Tento dotyčný vraj bol s hadom aj na sídlisku na zmrzline. Normálne sa postavil s tým dvojmetrovým hadom okolo krku do radu, pred nič netušiacu zákazníčku, ktorá pri obzretí sa skoro skolabovala a zvalila pol radu stojacích zákazníkov. Čo keď hadisko niekoho uškrtí? neviem si predstaviť, keby v tom jazere priplával ku mne /možno nevie plávať ;) /. Otázka znie, či existuje dáky zákon, vyhláška, nariadenie, ktoré by chránilo ľudí pred podobnými atrakciami?
Doplním ešte informáciu, že k hadovi má tento čudák aj "hadicu", ktorá mu porodila ďalších 28 háďatok. Všetko to má vraj v byte :(
Mila123
10.08.17,15:58
volaj 159
mareko
10.08.17,16:07
Volala som 158, no až keď som bola preč. Bála som sa chlapa aj hada, tak som radšej zmizla. Keby prišli, keď som tam bola, tak by ma následne asi zmlátil...podľa auta nie je problém ma identifikovať :(. Policajt síce povedal, že tam niekoho pošlú, no bolo to veľmi nepresvedčivé. Preto chcem vedieť, či to zákon dáko ošetril (skôr si myslím, že nie).
Terezia13
10.08.17,16:16
skús sa poradiť s chovateľmi plazov, niečo je aj tu, oni najlepšie poznajú zákony aj možnosti, na koho sa obrátiť
https://www.teraristika.sk, dole je aj kontakt
písomne by som sa sťažovala aj na mestskom úrade, sťažnosť musia evidovať a musia sa aj vyjadriť, niektoré mestá majú aj VZN o chove takýchto nebezpečných zvierat,
v takomto pocite ohrozenia - ak ešte nastane, by som volala znovu 158, hovory zaznamenávajú
mareko
10.08.17,16:49
Terezka, ďakujem, idem prečítať:)
buchač
10.08.17,17:01
Šak mu odrúb nohy...nebude POBEHOVAŤ :D
Potom sa bude už len POHYBOVAŤ...;)
mareko
10.08.17,18:33
:D buchač, čakala som špeciálne na tvoju odpoveď :) :D ;). a na to, čo mi odporučíš, nesklamal si ma ;)
buchač
10.08.17,18:41
;)
felix1
11.08.17,14:51
To jeho správanie má určite aj svoje číslo diagnózy ...
mareko
11.08.17,16:24
To si myslím aj ja, len či ho naše zákony náhodou nechránia viac, ako nás, čo chodíme po meste na krku so šálom ;)
:(
sito
11.08.17,16:56
bettylou
12.09.17,04:55
v ktorom meste?
mareko
12.09.17,07:28
Na jazierkach Vrútky - Lipovec a na zmrzline bol s hadom v Martine. Pohybuje sa s ním vo Vrútkach a v Martine
mareko
12.09.17,07:28
Tak to je paráda ...tento had je škrtič :(
Mila123
12.09.17,07:38
https://www.youtube.com/watch?v=w3C50Dj_x-Q

teraz je na nete populárna hláška, "debile, mačkáš mi hada".....
alaya1
12.09.17,07:45
...tak, ludia su rozmi.....
PetKov
12.09.17,15:32
To že je škrtič samé o sebe problémom nie je a nie je to dôvodom ani na to, aby bol had považovaný za nebezpečného živočícha. Problémom je, ak ide o jedovatého hada, a/alebo ak má had v dospelosti dĺžku tela viac než 3 metre, takéto jedince podliehajú špeciálnemu režimu, v zmysle citovanej vyhlášky.
vicktor
13.09.17,06:29
To skrtice myslim dorastaju do takej dlzky. Ci 2,80m je OK?