helenocka1955
11.08.17,15:24
potrebujem pomoc ohladne dcery ktorá sa nastahovala do bytu so synom ,bez mojho suhlasu no so suhlasom mojho muza.Nema trvale bydlisko,nestara sa o syna tak ako by sa mala,sustavne ho nechava na 65r.muza ,odchadza v noci z domu ked dieta zaspi,nosila ho do herne,vyhraza sa mi že ma znova okradne ,lebo ma uz aj okradla o dost velku sumu.Robi mi neustale napriek,nici mi moj osobny majetok,nedodrzuje hygienu syna,robi velký neporiadok v byte a ked jej niečo poviem tak sa zacne hadat a kricat,nici mi zaiadenie.Hlavne ma psychicky týra.
Mila123
11.08.17,13:31
Vás muž je spoluvlastníkom Vášho bytu?
helenocka1955
11.08.17,13:35
ano
veronikasad
11.08.17,13:36
kolko rokov ma dcera?
sito
11.08.17,13:38
helenocka1955
11.08.17,13:40
31,ale nechce sa odstahovat,este sa mi vyhraza ze aby som nebola prekvapena ze bzt nebude moj.Syn jej bude mat 8.12.3roky,ale on ma trvale bydlisko u svojho otca,s ktorým dcera nebola zosobasena.Aj ona ma tb u neho,no on ju uz dvakrat vyhodil,lebo s nou sa neda zit.
misoft
11.08.17,13:43
No neviem, ale zdá sa mi, že na prihlásenie k trvalému pobytu potrebuje súhlas vlastníka nehnuteľností, v prípade dvoch vlastníkov od oboch.
Za ďalšie - starostlivosť od maloletého.... je pekné, že sa o neho stará v jej neprítomnosti starý otec, lenže to nosenie do herne - to už v poriadku nie je! Toto je prípad pre sociálnu starostlivosť, kuratelu....i keď dcéra, ale "mrcha"! a v tom prípade - vlastná krv/nekrv - oznámiť to ÚPSVaR - a buď sa bude starať, alebo o maloletého príde (bude jej odobratý!) Ale to by ju museli načapať v herni.
Pokiaľ je len nasťahovaná bez zahlásenia pobytu - skús si s ňou "priateľsky" pohovoriť - asi takýmto štýlom: Pokiaľ sa nebudeš slušne správať a starať o malého - vyhodím ťa a malého ti sociálka zoberie! Pokiaľ fyzicky níčí zariadenie - zavolať políciu - domáce násilie, poškodzovanie cudzej veci - ona skrotne za katrom.

Je to síce tvrdé, ale pokiaľ ona nemá snahu - tak ani ty nemaj zľutovanie.
arizona
11.08.17,20:02
A preco si nepohovoris so svojim muzom? Co on hovori na to, co ti dcera vystaraja? Aj ked je to vlastne dieta, nemali by ste tolerovat,aby vam robila zle vo vlastnom dome,aby nicila vas majetok. Ale zial, polkial s tym manzel suhlasi, je to tazko...
helenocka1955
11.08.17,20:44
manžel drži jej stranu,takže ano je to tažko...este na mna krivo zazera že ju nenecham na pokoji ...tu uz pomoze asi len rozvod a predaj bytu...
buchač
12.08.17,07:09
helenocka1955 (Včera 22:44) ...tu uz pomoze asi len rozvod a predaj bytu...
========================
Pokiaľ dôjde k rozvodu, pokiaľ vás rozvedú...to nejaký čas trvá.
Za ten čas, za tú dobu dcéra vyčorkuje, prepije, prehazarduje ešte viac...

Je veľká pravdepodobnosť, že dcéra skončí v base a jej synátor v pasťáku, neskôr v polepšovni...a bude pokračovať do vyššieho levelu...pôjde do krimu.

Ty skončíš na práškoch a starý si mašlu hodí...
helenocka1955
12.08.17,08:23
hmmmm...pokial ju exekutor nezabasne tak bude parazitovat na mne a muzovi.No na praskoch neskoncim pokial sa to doteraz nestalo,a muz ked chce nech si maslu hodí.
co sa týka rozvodu tak si myslim že bz nas rozviedli behom dvoch tyzdnov lebo uz nezijeme spolu 10 rokov ako manzelia...len sa k tomu musim dokopat