miro.str
16.08.17,12:00
Dobry den.
Ide mi o to ci sa da zmluvne ci inak osetrit medzi obdobie medzi predajom a kupou nehnutelnosti. Chystam sa predat dom a kupit byt.No neviem kde budem byvat po predaji.Byt si chcem hladat v inom meste a problem je ze mozno na trhu v tom obdobi,ked sa mi podari preda dom nebude vhodny byt a budem ho hladat aj pol roka.Peniaze navyse nemam cize na kupu bytu budem porebovat peniaze ktore budem mat z predaja domu. Hypoteka by to velmi predrazila, preto neni vhodna. Moji znami po predaji kupili prve co videli v danom mesiaci na realitach, hoci to nebola najlepsia ponuka na trhu. V zmluve mali napisane opustenie nehnutelnosti do mesiaca.
Da sa nejako vlozit do zmluvy ze dom opustim ....za neviem kolko mesiacov? Kde mozem dat nejaky nabytok pri stahovani? Existuju nejake sklady?Ako sa co najepsie prestahovat z mesta do ineho mesta?
arizona
16.08.17,10:09
Bezne sa to robi tak, ze ak najdes kupcov,ktori budu ochotni cakat,das to do zmluvy. Dohodnete si podmienky,spisete zmluvu.Do zmluvy si mozete napisat vsetko,na cm ste sa dohodli.Aj datum,do kedy sa musite vystahovat.

My sme tak predali byt, s novymi majitelmi sme sa dohodli, ze budeme "u nich" byvat este 3 mesiace,tie sme potrebovali na dokoncenie domu. Po podpisani zmluvy prebehli vsetky nalezitosti. Novy zapis do LV, vyplatenie dohodnutej sumy.
Platili sme za tu dobu energie co sme minuli.Na konci sme spisali stavy meracov,aby bolo "do kedy" su vsetky plusove,ci minusove platby nase a od kedy platia uz novi majitelia.

Ci existuju nejake sklady to netusim, mozno by bolo jednoduchsie nabytok predat,ako ho stahovat do vzdialenejsieho mesta. Alebo si skus prenajat nejaku garaz,ci neobyvanu nehnutelnost.

Po predaji nehnutelnosti mozes ist na Postu,kde ti za poplatok zriadia sluzbu "preposielanie posty na inu adresu".
miro.str
06.12.17,00:23
vdaka
vicktor
06.12.17,07:57
Nieco si prenajat, predat, hladat, kupit, prestahovat.