stefyk
22.08.17,11:59
Mame dom v obci, ktora ma nad 1000 obyvatelov, v obci je zavedena kanalizacia okrem troch domov, jeden z tych domov je nas. Pisali sme ziadost na obecny urad, aby dobudovali kanalizaciu aj k tymto domom. No dostali sme odpoved, ze bude sa dokoncovat podla moznosti obce. Potrebovala by som pomoc na koho sa mam obratit aby sa to pohlo dalej, Platime dane tak isto ako ini obyvatelia. Dakujem za kazdu radu.
arizona
22.08.17,10:23
Ak obec nema financie na dalsie realizacie, tak si nepomozes.
Bud budes cakat,alebo si s ostatnymi susedmi dotiahnete kanalizaciu svojpomocne.
januli
22.08.17,10:37
najskor bola zrejme vybudovaná kanalizácia a dom bol postavený až po dobudovaní kanalizácie. obec ku kanalizácii zrejme mala projekt a možno nejaké externe financovanie alebo dotáciu. ak by bola kanalizácia skolaudovaná skor ako ste mali postavený dom, tak obec v tom nemusí robiť nič. je to o financiach obce, či na to majú vyčlenené financie a či sa im oplatí napojiť jeden, alebo tri domy a investovať do dokladov ktoré budú potrebné k tejto zmene. skúste k tomu vyzistiť, či bola v projekte plánovaná kanalizácia aj k vašim domom alebo nie.
obec musí svoje investície naplánovať, k tomu je rozpočet obce. skúste sa pozrieť na stránku obce do rozpočtu a tam v kolonke kapitálové výdavky by ste to mohli nájsť.alebo sa spýtajte starostu , či poslanca. dalšia možnosť je, ked sa bude schvaľovať rozpočet obce na rok 2018 možete si podať žiadosť aby to bolo do rozpočtu obce začlenené. nemusia vyhovieť, ale takto by ste v tom mali jasno či to plánujú alebo nie
buchač
22.08.17,10:45
Čo bolo skôr ?
Vajce alebo kura...;)
...a kohút (starosta) sa teraz musí rozhodnúť.

Dane sa platia za nehnuteľnosť, či je alebo nie je kanalizácia.
Za kanalizáciu sa platí v inej kolonke...
stefyk
22.08.17,10:50
Dakujem za radu, no my sme dom kupovali starsi dom a co sme sa dozvedeli, tak projekt bol aby kanalizacia bola zatiahnuta cez zahrady susedoch. Susedia nesuhlasili a ostali sme takto. Terajsi starosta sa vyhovara na byvaleho. Posleme im oficialnu ziadost a uvidime ako sa k tomu postavia.
stefyk
22.08.17,10:55
Ja som podotykala to, ze ked maju ini obyvatelia kanalizaciu tak mame mat pravo aj my, ked sme obyvatelia.
januli
22.08.17,11:01
ked nedali susedia súhlas, tak od toho zrejme obec upustila. ináč by musela obec robiť zmenu projektu a naplánovať inú trasu. a ak je aj po inej trase problém s vlastníkmi tak s tým ťažko pohnete. ešte si možete zistit ako je to s pozemkami, ktorými by reálne mohla ísť iná trasa a ak by vlastníci nerobili problém, tak to napíšte aj do žiadosti... aspon im predložíte hotovú vec, že s týmto by nemali problém. :)
stefyk
22.08.17,11:05
dakujem za pomoc :)