lumile
24.08.17,07:59
Technik mi vyratal, ze si mam dat do izby radiator 2000mm dlhy, no kvoli rozlozeniu nabytku sa mi tam vobec nehodi, chcela by som 16000mm, viete mi poradit co je lepsie? Aky radiator si mam vybrat? Je v radiatoroch velky rozdiel?
ivka70
24.08.17,06:05
16000mm = 16 m ... taky radiator, ked sa ti nezmesti 2m ?? :D
buchač
24.08.17,06:27
Izba je v chate, chalupe, byte, dome ?
V suteréne, na prízemí, na poschodí ?

Rozdiel ? Samozrejme, že je...záleží od viacerých faktorov.
S dôverou sa obráť na strýka Googlovie, ten má informácií habadej.
lumile
24.08.17,07:13
1600 mm
lumile
24.08.17,07:13
izba je v chalupe, v suterene, rozmer izby 5x4m
ivka70
24.08.17,07:29
Najlepsie je spytat sa toho technika, co to pocital ,ci o 40 cm kratsi radiator vykuri izbu rovnako alebo teda aspon dostatocne na to, aby nevznikali v kutoch plesne a pod.
Naozaj zavisi od samotnej stavby, jej vlhkosti a umiestnenia miestnosti, ci to bude stacit.A to vie posudit len ten, kto to pozna a videl a vie prerata.
dmc
24.08.17,15:10
treba najskor zistit aky vykon ma mat ten "navrhovany" 2 metrovy radiator. Bavme sa o panelovych radiatoroch - najbeznejsie - najlacnejsie -panelove (doskove)

Radiator je v podstate teleso v ktorom obieha horuca voda - toto teleso je vecsinou zvareny plech ktory ma tvar panela- ktory ma v sebe drazky........ hovori sa mu PANEL.... okrem 1 panelu...moze mat radiator k tomuto panelu zvarenim - dalsi panel - myslim ze celkovo mozu byt az 3 vyhrevne panely. Pomedzi panely sa dava plech ktory zvecsuje vyhrevnu plochu - ten je zvlneny - jeho velkost a pocet taktiez zvysuje vykon.-

Ak viem vykon 2 metroveho 1-paneloveho radiatora - viem ho nahradit 1,6 metrovym - 2 alebo 3 panelovym rovnakeho ( priblizne) vykonu.

Pohladom z vrchu na riadiator vidiet jednotlive panely. Horsie je ak bol navrhnuty 2 metrovy - 3 panelovy radiator (to ale musi byt vaha)

Vykon radiatorov je uvedeny v popise (napriklad na www strankach predajcu)