Patresino
24.08.17,23:19
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť pri zapojovaní druhho monitora. Mám starší systém takže frčím na VGA. Hlavný monitor mám zapojený na gr. karte a keď zapojím druhý tak sa nič nedialo. tak som v BIOSe povolil použitie int. grafickej karty aj keď je zapojena grafická karta. po spustení PC mi nainštalovalo grafické ovládače ale zároveň mi prestali funguvať tie na normálnu gr. kartu. Druhý monitor stále nejde a v nastaveniach ani nemám možnosť duplikovať alebo rozšítiť pracovnú plochu. Skúšal som párkrát preinštalovať gr. ovládače ale po reštartovaní nefungovali zase. Dakujem za rady.
sthruska
25.08.17,05:51
Neporadím, GK môže byť aktívna len jedna!
viktorviktor
25.08.17,07:29
pozri aj z r. 2005
V prípade stolového počítača je dôležité, aby bol vybavený grafickým akcelerátorom s podporou viacerých monitorov. Výrobcovia grafické karty pre dva monitory označujú......

https://tech.sme.sk/c/2449319/ako-pripojit-k-pocitacu-dva-monitory.html#ixzz4qkmzu3PF
Patresino
25.08.17,08:42
Tak nakoniec to bolo v základnej doske. Dal som tam druhú podobnú s rovnakým BIOSom a monitor frčí a ovládače tiež.
stefan.alexander.koscak
01.10.17,07:24
dobry den, mam taktiez problem zo zapojenim 2 monitora.... monitor som pripojil k stolovemu pc z hdmi kablom po zapnuti pc naskocia obidva monitori nazov pc lenovo sa zobrazi na oboch monitoroch akonahle naskoci domovska obrazovka druhi monitor sa vipne naskoci hlasenie o ziadnom signale.... za kazdu radu vopred dakujem
miro24679
17.10.17,08:09
Ja som mal volakedy podobný problém, chcel som mať dva monitory, zapojil som na dosku novú graf.kartu s dvoma výstupmi VGA a DVI, potom stačilo niečo jednoducho nastaviť v BIOSe a problém bol vyriešený (bolo to už dávnejšie, tak už si nespomeniem, čo presne to bolo a navyše je veľa verzií BIOSu).