branislavp
26.08.17,21:22
Potrebujem vybieliť tmavé fľaky na drevenej dlážke v chatke. Vie niekto poradiť, ako na to?. Ďakujem.
romana147
26.08.17,19:55
Tipujem že bude treba zbrúsiť ak je to v rovine
branislavp
27.08.17,02:18
Už to bolo zbrúsené, tá obhorená časť (od vypadnutého žeravého "popola z kachlí"), je to tým aj belšie, ale ešte to nie je v poriadku.
buchač
27.08.17,10:43
Daj na to nejaký matroš....zabiješ pár múch jednou ranou.
- zakryješ tmavé fľaky
- žeravé uhlíky už viac nespôsobia škodu

V ponuke je materiálu habadej.
Ja mám pred a okolo krbu kameň - andezit.
pavol54
27.08.17,11:36
Ak máš obhorenú dlážku od uhlíkov, tak by si nemal zamýšľať nad tým ako to obhorené esteticky odstrániť, ale ako sa postarať o to, aby sa už v budúcnosti nedostali uhlíky z kachieľ na drevenú podlahu, lebo nabudúce môžu podlahu bielit páni v modro žltých kabátcoch krompáčmi, ale tebe to už možno bude jedno. Jednoducho treba prekryť priestor pred kachľami ako voľakedy, dostatočne plechovou predložkou proti požiaru
Terezia13
27.08.17,17:47
nevidím, že by sa tu písalo o ohorenej podlahe, neskúšala by som bieliť, alebo zbrúsiť, alebo pretrieť nejakým krycím lakom alebo farbou, ak to nie je na veľkej ploche a je to možné, vymenila by som nejakú tú latku
opravujem po prečítaní nadpisu,už vidím
pavol54
27.08.17,17:48
v nadpise
Terezia13
27.08.17,18:11
.......my dôchodcovia už môžeme :):):)
branislavp
27.08.17,18:16
buchač, Ty si poriadny, tak to má byť. Aj my musíme okolo kachlíl, vyrezať dlážku a vyplniť dlažbou. Ale najskôr si kúpime nové kachle.
branislavp
27.08.17,18:38
pavol54, máš stopercentnú pravdu. Ale ten plech sme mali okolo kachlí, len tie kachle sú veľmi staré a ja som urobila jednu veľkú, preveľkú chybu......, ale našťastie to dobre dopadlo, že máme na podlahe iba tmavý fľak. V tých kachliach sa už nikdy nesmie kúriť, musíme ich vyhodiť a kúpiť nové a čo je podstatné prerobiť podlahu, pod kachľami aj okolo kachlí.
branislavp
27.08.17,18:48
buchač, to máš super, tak to má byť. Ale Ty si domáci kutil, my si musíme nájsť majstra, čo nám to spraví, ale teraz máme iné priority.....
vicktor
28.08.17,06:17
Ak sa ti trasu ruky a rozsypala si uhliky z lopatky, tak preco treba vymenit kachle?
A preco nie si Branislava?
branislavp
28.08.17,11:42
vicktor, na šťastie ešte sa mi ruky netrasú, ale poriadne sa mi chveli vtedy, keď som zachraňovala dlážku. Také predpotopné kachle mali byť už dávno na smetisku - v starom železe.. Pod takýmto menom branislavp ma od začiatku prihlásili na PORADE moje deti. Takže preto držím poraďákov, v omyle, sorry, som žena, pod menom branislavp, nič nie je v tom podvodné.
vicktor
28.08.17,12:14
V chatke tie flaky hadam az tak nevadia, dokonca dodaju dlazke nalezity vzhlad. :)
To znameho dcera robila u nich doma party a ked sa vratil nasiel flaky aj s jamkami po uhlikoch na dubovych parketach...