gallr
25.07.06,14:47
:mad: Poradte mi prosim,
ak zaradim vozidlo do majetku firmy, automaticky to znamena, ze dane auto sluzi na podnikanie a musim zaplatit cestnu dan do 15 dni?
Mozem vozidlo zaradit do majetku spolocnosti s tym, ze ho nebudem pouzivat na podnikatelske ucely ale napriklad len na sukromne ucely a nebudem si uplatnovat odpisy ani ostatne prevadzkove naklady? Musim v tomto pripade zaplatit cestnu dan, vznika mi danova povinnost ak si nechcem uplatnit ziadne vydavky?
Dakujem
gallr
Zoltán Kovács
25.07.06,12:51
:mad: Poradte mi prosim,
ak zaradim vozidlo do majetku firmy, automaticky to znamena, ze dane auto sluzi na podnikanie a musim zaplatit cestnu dan do 15 dni?
Mozem vozidlo zaradit do majetku spolocnosti s tym, ze ho nebudem pouzivat na podnikatelske ucely ale napriklad len na sukromne ucely a nebudem si uplatnovat odpisy ani ostatne prevadzkove naklady? Musim v tomto pripade zaplatit cestnu dan, vznika mi danova povinnost ak si nechcem uplatnit ziadne vydavky?
Dakujem
gallr

Nie, auto môžeš mať zaradené do majetku firmy, ale daň z motorových vozidiel si povinný uhradiť do 15 dní odo dňa prvého použitia na dosiahnutie a udržanie zdaniteľných príjmov.
A aký má efekt zaradenia auta do majetku firmy, keď sa nebude používať na podnikanie.Žiadne odpisy, náklady. Nevidím v tom prípade dôvod na zaradenie.