Ivanusikk
31.08.17,05:52
Ahojte, stala sa mi nehoda, konkretne nacuval do mna v sikmom svahu jeden blbec, ktory mi rozbil naraznik, pokrivil kapotu a rozbil mriezku, vinnik nemal ani ťuk na aute. Samozrejme policia volana nebola, vinnik svoju vinu priznal v plnom rozsahu, bolo to spisane na poistovni vsetko. Auto islo do autorizovaneho servisu a zaroven zmluvneho partnera poistovne vinnika. Vzhladom na to ze po naraze nebolo mozne otvorit kapotu tak az v servise zistili, ze rozsah poskodenia je omnoho vacsi, boli z vnutra znicene obidva xenonove svetlomety, nejake nosniky chladica a priecne nosniky, takze to vsetko bolo na vymenu. Dodatocne to bol nafotit technik z poistovne s tym ze oprava bola vycislena na 3300 eur, nasledne po par dnoch poistovna schvalila opravu, email so suhlasom priamo zaslali aut. servisu kde bolo auto takze sa zacalo s opravou. Momentalne je auto opravene, stoji v servise no auto mi vydat nemozu, lebo nemaju este kryci dopis, vzhladom na to, ze auto vinnika este nemaju nafotene tak sa muselo cakat, po nafoteni prislo vyjadrenie mne aj servisu, ze plnenie sa zamieta v plnom rozsahu,ze ide o fingovanu skodovu udalost a k takemu poskodeniu dojst nemohlo. Chcem Vas poprosit o pomoc ako postupovat dalej, lebo je to chore, ze nejaky 20 rocny absolvent v uvodzovkach podla par fotiek rozhodne ci mohlo alebo nemohlo dojst k skode a hlavne po tom, ako poistovna oficialne schvali opravu. Teraz nemam auto, a kvoli somarovi co nepozna spatne zrkadla mam teraz milion starosti. Jedna sa o Union poistovnu. Dakujem za rady a odporucania co s tym dalej robit. Ci dat na sud poistovnu, vinnika, alebo oboch, resp. co ine sa da pouzit. vdaka. Alebo ci mate nejaku referenciu na zastupenie co uspesne riesia takto svinstva s poistovnou.Diky
misomiso
31.08.17,15:13
No poistovne maju dost skusenosti pri posudzovani realnosti skodovych udalosti, a aj ich uplatnuju v praxi, lebo je vela poistnych podvodov. Samozrejme, mozes sa sudit, ale otazka je, ako to bude vidiet sudny znalec.

Apropos, ak by podla nich islo o fingovanu skodu, tak MUSIA na teba podat trestne oznamenie, pretoze si sa dopustil trestneho cinu poistneho podvodu. Ak tak neurobili, tak to znamena, ze si nie su celkom isti svojou pravdou.
Ivanusikk
31.08.17,16:32
nehovorim, ze nemaju, ale objektivne sa to z par fotiek posudit neda a dalsia vec, poistovna oficialne schvalila opravu, kde informovala servis o zahajeni opravy z mojho pohladu mi to pride, ze poistovna udalost uznala a teraz ide robit klucky, hlavne nech si potom poistne plnenie uplatnuje poistovna od vinnika si myslim. mna to nema co zaujimat ak vinnik je on v plnom rozsahu. Potom naco sa plati to PZP?
misomiso
31.08.17,19:27
To ci je on vinnik my nevieme a ani to tu nezistime. Poistovna je presvedcena, ze ste udalost nasimulovali. Nechci prosim od nas, aby sme sa vyjadrovali k tomu, ako pravdepodobne je, ze mas pravdu a ako pravdepodobne je, ze si podvodnik. Ak si ale presvedceny o svojej pravde, tak pravnik - sud.
dmc
31.08.17,21:15
Ako prvy problem vidim ze ste k nehode nezavolali Policiu. Pracovnik Dopravneho inspektoratu by nehodu fotograficky, nakresom a popisom nehodu zadokumentoval - urcil by zavinenie, zaistil by stopy - napriklad smykove na ceste - oderky na lakoch, postavenie vozidiel po naraze a podobne o ktorych nemate sajnu a su dokazom a mali by ste nespochybnitelnu dokumentaciu pre poistovnu. Ano - mozete oponovat ze Policiu ste nemuseli volat pretoze skoda nepresiahla 4,000 € avsak ja osobne radim Policiu vzdy zavolat - aj vtedy ak sa vyhovaraju - pokial na tom trvate - musia prist aj na skodu za 200 €

Pravdepodobne Vam neostane nic ine ako si dat vypracovat znalecky posudok k znalcovi a nasledne skodu vymahat od poskodeneho. Ak nezaplati dobrovolne - tak podat zalobu na sud kde si poskodeny prizve poistovnu.

Niektore poistovne maju tendenciu zamietnut poistne plnenie ak je tam co i len naznak pochybnosti - aj ked tusia ze na sude by im to nepreslo. Ale skusia.

Pokial mate v ruke uznanie skody od skodcu a dokonca aj schvalenie poistovne ze mozete da vozidlo opravit - tak to nevidim az tak blede a dost mozna je aj alternativa ze poistovna sa po vyhrazkach (ale musia byt realne) zmeni stanovisko a zacne vec riesit.

Pokial ste si isty svojou pravdou - pustite sa do sporu.

Druha strana veci
Poistovne zamestnavaju "setrakov" ktory su byvali policajti a poznaju ako sa da nafingovat nehoda. Ja osobne som bol tiez privolany na preverenie nehody - v zime v snehu - naraz do stromu a pri dokladnejsej obhliadke sme priamo na mieste zistili ze vozidlo stoji cca 30 cm od stromu ktory bol v mieste poskodenia vozidla aj poskodeny (oskreta kora) ale stopy pneumatik v snehu koncia presne pri kolese...a nie az za nim....cize samotne auto sa nikdy nemohlo dostat do kontaktu zo stromom (ktory mal byt akoze prekazka do ktoreho narazil). Detailnou obhliadkou zistena jemnucka korozia na cerstvo zdeformovanych -odhalenych castiach cisteho plechu vozidla a bolo vymalovane. Zacate trestne stihanie z pokusu o poistny podvod. Takze poznam aj tuto stranku veci.
Ivanusikk
01.09.17,03:28
Policia nebola privolana z toho dovodu, lebo skodu sposobil policajt z personalneho oddelenia, ktory v tom case nesmel riesit svoje sukromne veci v pracovnom case a ak by prisli jeho kolegovia tak konci na urade prace, bol brany ohlad na neho, ze bol ochotny na mieste riesit udalost, lenze teraz zistujem, ze to bola obrovska chyba. Kazdopadne mam precitane rozne rozhodnutia hlavne v CR, kde sud v drvivej vacsine pripadov uznal plnenie a zaviazal tymto poistovnu. Myslim, ze kazdemu je zname ze poistovne sa snazia na vsetkom setrit co sa tyka skodovej udalosti, ja potrebujem vediet ake dalej kroky podniknut voci poistovni a vinnikovi, to, ze poistovna si zamestnava nejakych byvalych vytretych fizlov ma vobec nezaujima, nech mi znalecky posudok vypracuje aj spickovy expert z ČR, to ze oni maju nejakeho dochodkoveho policajta v sluzbe este neznamena, ze on je expert na vsetko a posudi to z 3 fotiek, ak sa nerobila ziadna rekonstrukcia, obhliadka miesta nehody poistovnou atd.
dmc
01.09.17,05:26
vytretych fizlov si nechaj na doma - rozpravaj o nich svojim detom ked mas depku. Jeden ti tu prave radil. ale asi je vytrety. Poistnu udalost ti zamietol likvidator - ale to iste vies - majster sveta.

Prijemny den aj tebe
misomiso
01.09.17,06:38
Ja teraz vidim tvoju situaciu bledo. Som zvedavy, ako bude robit tvoj sudny znalec posudok na auto "vinnika", ked 1. on s tym vobec nemusi suhlasit, aby niekde pristavoval auto a aby mu ho niekto skumal, 2, poskodenia po nehode moze mat uz davno opravene.

To, ze bolo a ako bolo tvoje auto poskodene je jasne, ale problem moze byt s autom vinnika.
taiko
01.09.17,06:41
@ivanusikk "byvaly vytrety fizel" z poistovne Ta nezaujima, ale s policajtom v sluzbe, ktory Ti sposobil skodu si nezvycajne sucitil.
Chobot
01.09.17,18:30
Poisťovňa nemusí na toho, kto spácha poistný podvod podať trestné oznámenie. TO sa podáva už len naozaj v okázalých a veľkých prípadoch.

Pri väčšine drobných podvodov sa jednoducho zamietne poistné plnenie.
Chobot
01.09.17,18:33
Poistnú udalosť ti zamietol likvidátor poisťovne. Aj mne je veľmi podozrivé, že ty si mal rozbité auto na cucky so škodou cez 3000 EUR a na aute vinníka nebol ani náznak nehody.
220870
01.09.17,19:06
Pokiaľ doňho nacúval nákladiakom tak na nákladiaku bude len poškodená farba.Pred súdom obstojíte ak to dosvedčí min jeden svedok.
taiko
01.09.17,22:02
nacuval do neho policajt ;)
misoft
02.09.17,06:32
...takže "skutok sa nestal"..... :D
Vybavovateľ
08.12.17,12:33
Máte problém s poisťovňou? Stačí nám napisat alebo zavolať. Vybavíme všetko. Tel 0904 543 405 alebo koxinko@gmail.com
misoft
08.12.17,15:16
Vybavovateľ - porušuješ Etiketu Porady!!!!!!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."
Buď príspevok zmažeš, alebo budeš vymazaný TY.
Vybavovateľ
08.12.17,21:35
Dobrý deň, niesom firma ani nič podobne. Chcel som len niekomu pomôcť, ale tak ak je to zakázané tak pardon..
misoft
09.12.17,09:14
Prteto odporúčam dôkladne si prečítať http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Už v prvom odseku si robíš reklamu!
Už text: "Vybavíme všetko. Tel 0904 *** *** alebo *******@gmail.com"... je vyslovene REKLAMA!
Ak chceš niekomu takto pomôcť - musíš ho kontaktovať formou SS (súkromná správa).