comodo
31.08.17,17:04
Máme lyžičku – ani neviem kde sa vzala. Je to nejaký plechový šmejd , made ich China.
Nedávno som po nej siahol, keďže je dlkšia , že dočiahnem na dno pohára medu. Med som z nej strhol a lyžičku som oblízal. Ihneď ma začal páliť jazyk. Myslel som , že je niečo v tom mede. Ale nešlo mi to do hlavy , lebo ten med som už jedol. Lyžicu som umyl odložil a na druhý deň , reku skúsim , či nie je štiplavá tá lyžička. A fakt. Umytú , suchú som ju olýzol a jazyk ako by som sa popálil. A od neho hnusná chuť až v krku. Tak jasné , z Číny ! Predpokladám , že povrch je galvanizovaný nejakou hnusobou. Skúšal som to šúchať papierom. Neotiera sa to.
Neviete , aký kov by mohol štípať už na dotyk jazyka ?
misomiso
31.08.17,15:09
Napriklad, ak by bola z niklu, ten vyvolava alergie, ale podla najnovsich sprav aj rakovinu, preto ho chce EU postupne zakazat pre predmety, ktore prochadzaju do styku s kozou.
korela
31.08.17,17:24
Nedizajnová, obyčajná lacná vylisovaná tenkostenná mäkká lyžička. Keby si vedel odkiaľ sa ku tebe dostala (ak by bola z reštauračného zariadenia), mohol si skúšať zistiť materiál na hygiene.