Trpiaca
01.09.17,19:36
Ahojte baby

Bola som na vyšetrení konečníka v zistili mi vnútorne hemeroidy. A tak mi jeden odstranili a budu následovať ďalšie zákroky. Ale toto mi nerobí až také problémy.
Ale najviac mi lezie na nervy svrbiaci konečník. Dávam si na konečník predpísanú masť. Na povrchovej časti to nie je také zlé ale mám tam nejaký červený fľak.Ale vnútornej časti to je hrôza svrbivé. Dávam si tam masť tak, že do konečníka strčím prst aj s masťou ale nejako som si to podráždila či čo. A šla som na toaletu a síce som mala normálnu stolicu ale cítila som akoby som mňa šli žiletky a keď som si to umyla tak to štípalo.Skončila som s liečbou po 10 dní a nepomohlo to. Konečník stále svrbí. Myslíte, že by to mala vyšetriť kožná lekárka??
Žeby boli dobre aj čípky do vnútornej strany konečníka? Či?
Pred rokom mi robili mikrobiologické vyšetrenie stolice. Parazity - negatív
Candida - negatív
Helibacter pylory - negativ
Cukor v krvi na lačno - 4,95 mol/l
A ešte mi boli urobené aj pečeňové testy a tie vyšli negatívne a boli OK.
Testy na imunitu a všetko bolo v poriadku.
Nerozumiem tomu. Ako môžem mať pleseň keď testy stolice na pleseň boli negatívne.
Mám aj histaminovú intoleranciu pri ktorej musím dodržiavať prísnu diétu. Čiže nemôžem jesť len tak hocičo. Lebo prídu zlé alergické reakcie.
Vylúčila som rafinovaný cukor a rafinovanú múku a mäso. Jem len samé polievky a jedlá ľakho strávitelné s povolenými potravinami. Jem veľa vlákniny. Pijem bylinkové čaje : oreganový čaj, zazvorový čaj. Pijem a jem povolené kyslomliečné výrobky. Mlieko moc nejem nadúvalo ma. Pohybu mám až dosť.
A hemoroidy som dostala s nediagnostikovanej HIT. Hnačky sa striedali zo zápchami. A mala som veľmi silne pichanie v oblasti tenkého čreva a mala som prhľavku, problémy s dýchaním, trávením a vylučovaním, bolesti hlavy a s menštruáciou.
A nejako stolica tam podráždila konečník a tým sa to začalo.
Bola som aj na koloskopii a len mi tam vyšetrovali hrubé a tenké črevo. A nenašli nič. A v tenkom čreve mi nenašli žiadný zápal čiže vysoké percento vyliečenie z HIT a zvýšenie enzýmu DAO. Mala som ho 5,50 no neviem to presne nepamätám si to. A norma je 10.
A začala som proti plesňovú diétu. A užívam oreganový olej s olivovým olejom. A keď spotrebujem oreganový olej tak si kúpim aj tabletky plnené oreganovým olejom s vysokým obsahom vitamínu E. A vyhýbam sa stresu. Nemám vôbec chuť na sladké. Len mám čudne chute strašná chuť na olivy, na surové zemiaky, papriku........a hlavne na slané jedla.
A mám aj problémy s pošvou veľmi ma tam svrbi. Je to candida? Aj keď nejem a nepociťujem túžbu na sladké.Alebo je to zápal? A zase mi lekár nemôže predpísať antibiotiká, lebo mám HIT a to blokuje DAO enzým a zase by vznikli ďalšie problémy. Vždy po antibiotikách som mala neustále a bolestivé hnačky a napínalo na na vzracanie a pichanie v bruchu v oblasti tenkého čreva a bola som s toho veľmi moc vyčerpaná a dehydrovaná. Antibiotika sú Anti - proti, biotika - biotika dobré bacily ktoré sú súčastou imunitného systému a nachádzajú sa v hrubom čreve. A antibiotika ich zabíjajú a spôsobujú ďalší zápal a potláčajú choroby zápalového charakteru. A to lepšie antibioka v prírodnej zložke. A užívam veľa probiotík a prebiotík a jesť vo veľkom bielé kyslomliečné nesladené jogurty. množstve a pit acidko čisté biele nesladené. Nechápem ako tam vznikol zápal, keď nejem zápalové potraviny čiže kyslé ale ja jem všetko zásadité.
Koľko krát na preventívke lekárka mi robila testy kyslosti moči a všetko bolo zásadité.
Aj krv som mala zásaditú.
Som zúfala. Pomoc.
Terezia13
01.09.17,18:32
problémov viac ako dosť, ale tu asi ťažko niekto "naordinuje", jedine konzultovať s lekárom
afrikánka
01.09.17,19:33
Na konečník si zožeň nechtíkovú masť, rob si sedacie kúpele z dubovej kôry.
A to ostatné? Počúvaj lekárov, ukľudni sa, drž svoju dietu. Tie tvoje sprievodné obtiaže môže totiž spôsobovať aj prepiate sebapozorovanie.
arizona
01.09.17,20:13
Chut na slane moze sposobovat nedostatok mineralov. Skus doplnit do stravy viac vapnika a drasliku. Sol pouzicaj radsej morsku,alebo himalajsku.

Proti svrbeniu na "oba problemy" si rob denne sedaci kupel z dubovej kory a rebricka obycajneho.Aspon 2-3 tyzdne.Rebricek je mozne aj teraz nazbierat,mozes si urobit domacu masticku,to natierat konecnik. Mozes pit aj cajik z kvetu rebricka, denne aspon 2-3 salky.
Na hemeroidy je dobra masticka fix krem H,da sa kupit v lekarni,alebo objednat u vyrobcu http://www.fixkrem.sk/produkty.xhtml
Ak mas blizko do Rakuska, kup si lekarni mast Hadensa,ta mnoho ludi zachranila pred operaciou. Je na vnutorne,aj vonkajsie pouzitie https://www.shop-apotheke.at/arzneimittel/A0024762/haedensa.htm
ivka70
01.09.17,20:39
Ak mas HIT, tak nemozes kyslomliecne vyrobky, tie ti mozu cely stav len zhorsit..
Rovnako olivovy olej ti moze sposobovat problemy.
To, ze strava pri HIT vyrazne zhorsuje stav hemoroidov je overeny fakt.
Jedine zistit, co ti to sposobuje.
Aj probiotika nie vsetky su pri HIT vhodne a namiesto zlepsenia mozu situaciu rovnako zhorsovat.
Anika61
01.09.17,22:13
Chuť na slané,na surové zemiaky či olivy môže byť spôsobená neostatkom minerálov v organizme- chýba vápnik,draslík,horčík,železo....svrbenie pošty a konečníka môže spôsobiť aj prehnaná" hygiena napr.umývanie mydlom, ktorá poruší prirodzenú mikrofloru intímnych oblastí ,ale spôsobovať to môže aj prenos mikroorganizmov z konečníka do pošvy...alebo naopak- keď natierate prstom.
Na hemoroidy je tiež dobrý vylúh z vlašského orecha na omývanie,ale aj pitie má antibakterialny,protizápalový, a sťahujúci účinok a pôsobí aj proti mykozam.
mareko
02.09.17,09:47
Choď opätovne na gastro na kolonoskopiu. Lekár by mal zistiť problém. Nepíšeš, kedy si bola na kolonoskopii, či to bolo už po týchto problémoch. Babské rady si tu už dostala, tak teraz skús odborníka, zrejme sa niečo zmenilo a on by mal zistiť čo, prípadne ťa poslať na ďalšie vyšetrenia.
Mila123
02.09.17,10:03
napíšem ti môj názor:
aj tým, že neješ (kyslé potraviny?) zabudla si, že HCL máš v žalúdku a tá má PH cca 2,00, teda je kyslá, ale.....
odkiaľ máš , že si mala zásaditú krv, každý jeden z nás ju musí mať, inak by už tu nebol
Acidobazická rovnováha organizmu, zisťuje sa vyšetrením ASTRUP musí byť medzi 7,4 +- 0,04, inak máš veľký problém, t.j. organizmus musí neustále vyrovnávať rovnováhu....
nechaj či už intoleranciu histamínu, alebo plesne na odborníkov.....
evuš
02.09.17,11:32
No, neviem, ale toto je akokeby hypochonder s maxiliečením...asi mnohých som týmto urazila, ale dnešný trend dr. je liečiť nič, aby to pribudlo...
veronikasad
02.09.17,20:05
Kedy si bola naposledy u gynekológa?
arizona
02.09.17,20:24
Sorry,neda mi...pri mastickach na hemeroidy byva vzdy pribaleny plastovy aplikator.Takze si neteba pchat prsty do konecnika...
Trpiaca
03.09.17,10:32
veronikasad u gynekologa som bola minuly tyzden
arizona ja som dostala masticku na mykozy a nie na hemoroidy. Ja mam vnutorne hemoroidy nie vojkajsie.
lujza.j
03.09.17,11:40
Ja som si kusla radsej do prstov:D
branislavp
03.09.17,23:52
aj na toto si treba dávať pozor, keď má hemoroidy a kolonoskopia musí byť opatrne lekárom vykonaná, detto gastro vyšetrenie. Sú to závažné zásahy do organizmu a nie každý doktor to vie opatrne robiť, takže aj na toto si treba dávať pozor, do akých rúk odborníka sa pacient dostane.
mareko
04.09.17,07:43
To je samozrejme pravda, no lekár musí vedieť aj to, či naozaj to vyšetrenie je potrebné. Nemusí hneď byť kolonoskopia, no lekár musí urobiť najprv "kuk" :). Tu ide o to, aby zadávateľka lekára navštívila
misoft
05.02.23,18:01
Dosť neskoro sa pýtaš - ubehlo 5,5 roka.....
misoft
05.02.23,23:07
No - teba svrbí už skoro 3 roky.... A to aj napriek "liečeniu"..... A to asi preto, lebo tebe už žiadny lekár nepomôže, jedine hrobár....