Reniq
02.09.17,11:22
Zdravím. Chcem sa opýtat ci ma niekto podobnu skusenost. Som zena mam 28 rokov a uz asi dva roky mávam laryngitídu, takú klasickú ako mávajú malá deti, ze mi opuchne hrdlo, neviem dýchat a zobudím sa na to v noci. Pri tom mam aj typicky stekavy kasel. Stava sa mi to ked som v prasnejsom prostredi, ze v noci sa zobudim na taketo priznaky. Pomaha mi na to chladny vzduch a antihistaminika. Tak som preventivne zacala brat zodac a cca rok som mala pokoj od týchto príznakov. Avšak teraz to už mávam aj napriek tomu, že beriem zodac. Robili mi aj krvny obraz, mala som velmi vysoke hodnoty eozinofilov. Inak vsetko ok. Nefajcim, nepijem. Cca pred tristvrte rokom sme sa prestahovali do starsieho domu, pribudli nam zvieratka a tak. Od detstva som mala alergie, ci uz sennu nadchu alebo ekzem. V lete som mavala strasne vyskrabane zahyby na tele /v podpazusi, pod kolenami atd./ vzdy mi na to pekne zaberal zodac a krem belogent. Mate niekto podobnu skusenost, moze to byt spojene s alergiou? Dakujem za odpovede. Este dodam ze v poslednej dobe mavam velmi rychly pulz aj v noci som mala raz 140 a mam pocit ze sa mi tazsie dycha.
Anika61
02.09.17,13:24
Podľa mňa je to prejav alergie a aj astmy mávala som podobné príznaky,treba ísť na vyšetrenie ku imunoalergologovi ten po testoch,alebo vyšetrení krvi ti povie presne na čo si alergická a čomu sa podľa možnosti treba vyhnúť/chlpy,pele,prach....a poskytne vhodnú liečbu.....Zodac a krém sú len na potlačenie príznakov alergie ako je svrbenie,kychanie,nádcha.... dnes je poskytovaná aj iná liečba,než len potláčanie príznakov- špeciálna imunoterapia pri ktorej sa podáva malé množstvo alergenu.
Neviem ako si prišla na to,že je to laryngitida .....pri laryngitide je popisovane,že je pri nej zväčša vysoká teplota...
Reniq
02.09.17,14:06
Bola som na ORL vyšetrení, kde ma vyšetril lekár laryngoskopom a potvrdil ze to mam cervene /hrtan a hlasivky/, predpísal mi na noc dithiaden s tým, že by mi to nemalo opuchnút. No nepomohlo. A bolo mi aj pocut na hlase ze mam chytene hlasivky.
Anika61
02.09.17,14:17
Áno a aj si mu povedala,že máš alergie,lebo zapálené hrdlo a aj bolesť a opuch som mávala aj pri alergii a aj "chrapot"a kašeľ,ktorý neutícha až som sa nadýchnuť nemohla...zo začiatku som mávala aj zvýšenú teplotu,tak som si myslela,že mám anginu
....
Anika61
02.09.17,14:39
Ešte ti môžem poradiť,keď si v prášnom prostredí potom sa vždy osprchovať aj vlasy a prezliecť iné oblečenie,vysmrkat nos a vykloktat ústa....možno to bude smiešne,ale istý čas som používala rúško na tvár/respirator :-)/keď som zametala dvor napr.alebo vysavala
Reniq
02.09.17,16:03
Veru to som mu nespomenula. Dakujem za rady. A vobec to nevyznie smiešne, tiež ma už napadlo že budem pri upratovaní používat rúško. Nemyslela som si že s alergiou to može zajst az takto daleko.
Anika61
02.09.17,16:09
Ešte si vyhľadaj babské rady na posilnenie imunity,keď máš takého prejavy určite ju máš oslabenú......prajem Ti skoré zlepšenie zdravia.
Reniq
02.09.17,16:16
Dakujem. a jasne posnazim sa aj nejako dat dokopy prirodnou cestou. Zvyknem si kupovat bio caj s rakytnikom, len skoda ze ho zohnat len v jednom nemenovanom obchodnom retazci. :D
buchač
02.09.17,17:14
Reniq (Dnes 19:16) len skoda ze ho zohnat len v jednom nemenovanom obchodnom retazci.
===================
Ty dáš takéhoto smajlíka :D ?...nechápem a dávam smajlíka :eek: :confused:

LEN je zle alebo dobre ?
Máš to od ruky alebo blízko...no nevyhovuje cena ?
Alebo čo za výhrady ?

Ono nie je ho dostať LEN v tom reťazci.
Ak chceš zohnať, nie je problém.

P.S.:
No schválne...daj okres, odkiaľ si...uvidíme, či len v tom reťazci.
lujza.j
02.09.17,17:16
veronikasad
02.09.17,17:45
Kupujem v COOP
buchač
02.09.17,17:54
Reniq
03.09.17,11:23
čaj s rakytníkom sa dá určite zohnat aj inde, o tom samozrejme nepochybujem. Len som bola prekvapena ze u nas na dedine v malom obchodiku ho mali a v okresnom meste v hypermarkete, som nic podobneho nenasla, iba rakytnik + zazvor a nepacilo sa mi zlozenie a nebol bio. A chuti mi konkretne ten bio sipky+rakytnik, tak preto som napisala ze sa da zohnat len tam. A v neposlednom rade je aj cenovo viac než dostupný.
Estetic
05.09.17,06:28
Podľa popisu sa jedná o dermorespiračný sy,ktorý sa po presťahovaní zhoršil.Treba sa obrátiť na obvodného lekára,dať sa poslať na imunoalrgologiu a na kožné/Atopická dermatitída/ a riešiť by sa to malo súčasne.Pokiaľ ste sa presťahovali do staršieho domu bolo by treba zistiť,či pod podlahami nie je štrk,je to bežné,že je hlina,na tom piesok či štrk a na tom podlahy,to potom u alergikov môže vyvolať veľké zhoršenie.Zvieratá tiež,samozrejme,ale to pri testoch zistí alergolog.
Reniq
05.09.17,07:08
Dakujem za odpoved. Vcera som bola v alergologickej ambulancii, mala som horsiu spirometriu na zaklade coho my robili aj vysetrenie FeNO kde mi vysli vysoke hodnoty 174. Boli mi nasadene spreje Foster, pohotvostne Ventolin a antihistaminika aerius a diagnostikovana astma. Momentalne ekzem na tele nemam. Chcem sa opytat co konkretene je dermorespiracny syndrom? Na internete som ziadne podrobnosti nenasla. Dakujem este raz.
Estetic
05.09.17,09:04
Alergické ochrenie súčasne koža-Atopická dermatitída a dýchacia alergia či asthma.Veľmi často sú problémy na striedačku,raz je zhoršená dýchačka,inokedy koža.Treba si uvedomiť že sa jedná o viacero dg na jednom podklade.A z toho vychádzať pri liečbe.
Reniq
05.09.17,09:24
Aha. Takze sa to stava ze opuchne hrdlo pri takejto alergii ci je to skor vynimocne? Predchadza tomu svrbenie v oblasti brady a svrbenie v usiach. Pred nedavnom mi opuchla aj pera a vyhodili sa mi tam dva male pupenceky. Nohy mavam neustale vysusene ale po antihistaminikach si ich aspon neskrabem. U dermatologa treba spomenut aj problemy s dychanim?
Estetic
05.09.17,09:57
Určite ano,treba aby vedel alergolog a kožiar o sebe a o liečbe,veľmi často píšu podobné lieky aj ked sa volajú inak,je dôležitá koordinovaná liečba.Vždy dať nálezy tomu druhému lekárovi.Pokiaľ puchne hrdlo mala by ste mať k dispozícii Epipen a bezpodmienečne sa snažiť zistiť prečo puchne.Svrbenie k tomu patrí.Ale testuje a vyšetruje sa v kľudovom štádiu ked sa dajú vysadiť lieky,nie v akutnom štádiu kedy hrozí puchnutie.