lsulekova
25.07.06,15:10
Podnikateľ z ČR (máme jeho IČ DPH) nám dodáva tovar, ktorý sa má aplikovať do kanalizácií budov na území SR. S týmto podnikateľom bola dohoda, že za túto technickú pomoc pri aplikácii jeho tovaru mu bude vystavená faktúra. Vystavili sme ju s DPH, nakoľko sa viaže k nehnuteľnostiam na území SR. Teraz mi ten podnikateľ volal, že prečo sme mu vyfakturovali s DPH, že mali sme bez DPH, tak som teraz pomotaná ako to vlastne má byť? :rolleyes:
ALBO
25.07.06,13:22
On dodal tovar. Vy ste tovar na slovensku namontovali . Podľa § 15//2 je miesto dodania slovensko, takže slovenská DPH. Tu sa DP neprenáša.
Ak by to aj zrovna nebol § 15/2 , tak podľa §15/1 daň sa odvedie, kde má sídlo dodavatel, takže znova na Slovensku.
čech nech si prečíta § 10/1 a § 9 vo svojom zákone.
martinez
25.07.06,13:23
Podla mna si postupovala spravne...
Jana Acsová
25.07.06,14:49
Podnikateľ z ČR (máme jeho IČ DPH) nám dodáva tovar, ktorý sa má aplikovať do kanalizácií budov na území SR. S týmto podnikateľom bola dohoda, že za túto technickú pomoc pri aplikácii jeho tovaru mu bude vystavená faktúra. Vystavili sme ju s DPH, nakoľko sa viaže k nehnuteľnostiam na území SR. Teraz mi ten podnikateľ volal, že prečo sme mu vyfakturovali s DPH, že mali sme bez DPH, tak som teraz pomotaná ako to vlastne má byť? :rolleyes:Tak nech si to premietne do dodatočnej zľavy na tovare. Mne z toho vychádza, že rovnakú čiastku za tovar by fakturoval, aj keby robil "montáž" predmetného tovaru. Keďže ju nerobil, fakturoval si túto službu ten, kto ju realizoval. Podľa môjho názoru by to mohol premietnuť do dodatočnej zľavy na tovare, bez ďalšej fakturácie technickej pomoci. Skúste sa dohodnúť.