JankaBeO
03.09.17,19:24
Dobry vecer. Mala by som taku otazku, ci sa da stiahnut oznamenie o nehode na policii bez toho, aby nahlasujuci mal z toho neskor nejake problemy, sankcie. S poskodenym som sa nakoniec dohodla, on je ochotny nahlasenie stiahnut, no boji sa, ze by z toho mohol mat nejake problemy. Ma tu s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem..
Ice dive
03.09.17,20:55
hmm... no ťažko povedať, nakoľko predpokladám, že sa jedná o parkovaciu škodu... poškodili ste auto a z miesta nehody odišli... t.j. poškodený to nahlásil na políciu - štandardne by to riešili ako škodovú udalosť, teraz však sa z toho stala dopravná nehoda, ktorú treba vyšetriť a Vám hrozí dokonca aj odobratie vodičáku (môže aj nemusí sa stať) myslím, že teraz je to skôr v rukách božích aký policajt danú vec dostane a ako sa k tomu postaví... reálne oznamovateľ myslím už nemá na to kometenciu niečo sťahovať, obdobne ako pri trestnom oznámení, že ak sa niečo podá tak to treba vyriešiť a oznamovateľ na toto už nemá dosah... záleží od toho čo už polícia stihla zadokumentovať...
JankaBeO
04.09.17,04:34
Dakujem za odpoved. Ked pisete ohladom toho odobratia vodicaku, ze sa to moze stat aj nemusi, je tam nejaka sanca ze by mi ho nevzali?
Ice dive
04.09.17,05:42
ono fakt záleží na rozsahu škody a posúdení policajta za útek z miesta činu je 300 až 1300 € pokuta a zákaz činnosti 1-5 rokov...

http://www.ocelnik.sk/za-opustenie-miesta-%C5%A1kodovej-udalosti-hrozia-previnilcom-vysok%C3%A9-sankcie

ale ako som povedal, policajt môže byť aj človek a posúdiť to ako škodovú udalosť a neriešiť ďalej...
draik
04.09.17,09:20
Možno uložiť pokutu od 150 eur do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov. Sankcia teda nie je obligatórna.
Sankcia hrozí, ak došlo k dopravnej nehode s ublížením na zdraví resp. majetkovej škode. Z toho vyplýva, ako sa dá trestu vyhnúť, samozrejme, podstatný je text oznámenia polícii.