shine21
03.09.17,23:56
Na bc stupni mam vyštudovaný odbor biologia ( vedecky smer), na mgr stupni odbor ekologia. Urobila som aj DPŠ...ale vysvedčenie ma opravňuje vyučovať iba ekologicke predmety...Prosim o radu, že aky predmet navyše by som ešte mohla vyštudovať externe? Dá sá aj angličtina ako na mgr stupni? Mam na mysli iba učiteľstvo akad.predmetov. Ďakujem krasne za akúkoľvek radu!
alaya1
03.09.17,22:17
monika1991
04.09.17,09:10
podľa portálu VS, je možné štúdium MGR. anglického jazyka externe absolvovať v Bratislave, v Nitre, v Trnave a v Banskej Bystrici.. Podľa zverejnených podmienok prijatia v Trnave vyžadujú absolvovanie bakalárskeho študijného programu v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov a v študijnom programe učiteľstvo anglického jazyka a literatúry čo však nesplnaš. Čo sa týka zvyšných škol, podmienky nie sú zverejnené na tomto portály, treba tak pozrieť oficiálne stránky škôl. Kokretne ide o Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre -Pedagogická fakult,Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystricia a Univerzitu Komenského v Bratislave tam sa o možnostiach štúdia dozvieš viac.