andea.r
08.09.17,10:43
Dobrý deň, mám skrátený úväzok na SŠ na 14 vyučovacích hodín. Mám 11. platovú triedu a prvý krát triednictvo. Môj zamestnávateľ tvrdí, že príplatok za triednictvo mi skráti , rovnako ako úväzok. Už som si našla, že to tak nemá byť. Druhý problém je, že triednictvo chce rátať ako ďalšiu hodinu do úväzku, teda nie 14 ale 15 hodín. Je to správne?
Papierniková
08.09.17,10:22
Príplatok za triednictvo sa nekráti v zmysle stanoveného pracovného úväzku :

§ 13b
(1)
Pedagogickému zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa, patrí príplatok za výkon špecializovanej činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %, ak túto činnosť vykonáva v jednej triede, alebo v sume 10 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %, ak túto činnosť vykonáva v dvoch triedach alebo vo viacerých triedach.

§ 27
(1)
Tarifný plat, osobný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky určené mesačnou sumou sa zamestnancovi poskytujú za prácu vykonávanú v rozsahu ustanoveného pracovného času. Ak sa zamestnávateľ dohodne so zamestnancom na kratšom pracovnom čase, peňažné plnenia mu patria v pomernej výške zodpovedajúcej dĺžke dohodnutého pracovného času okrem príplatku podľa § 13b ods.1.

Triednictvo sa do úväzku nezapočítava.
andea.r
11.09.17,16:09
Ďakujem Vám.