hanic
10.09.17,09:23
Kúpil som si bundu, mal som ju len raz na sebe, ale nepáči sa mi až tak a v tom obchode som našiel krajšiu, nieje poškodená, mam právo ju vrátiť alebo vymeniť za inú?
Žabinka
10.09.17,08:07
nie, vrátiť určite nie.. a je to len na dobrej vôli obchodu, či ti ju vymení za iný tovar.. ak samozrejme išlo o nákup v kamennej predajni, a nie nákup cez internet..;)
buchač
10.09.17,08:36
Poznáš porekadlo ?
Dva krát meraj a raz rež.

Nemáš ani právo a ani nárok.
misoft
10.09.17,08:42
Ako iní napísali: nemáš ani nárok, ani právo. Keby toto existovalo, tak obchody by sa zmenili na bazáre - obchody s použitým tovarom.
kopretinka
10.09.17,11:22
a tá druhá je určite aj lacnejšia......
Dáša_
10.09.17,15:29
Príde na to, aký je to obchod. Veľké reťazce občas vymenia. Nám dokonca aj vrátili peniaze. Bunde nič nebolo, len bola menšia. A dokonca sa vymieňala po pol roku. V menšom obchode to býva problém. Ale ako bolo správne poznamenané, nie je to ich povinnosť. Ak je to kamenná predajňa
kopretinka
10.09.17,18:01
NEMÁŠ
Nandrolon
11.09.17,13:20
Pravo ani narok nemas. Ak sa ale jedna konkretne o Lidl, tak problem mat nebudes. Ja to neschvalujem a ani nevyuzivam. Ale casto vidim si z Lidla odnasat po 2-3 bundy domov a na druhe den tam zvysne vrati...
kopretinka
11.09.17,13:52
to je uplne normálne,doma si vyskúša,a tie,čo nesadne veľkosť,tak vráti.Inak by som ťa chcela vidieť,ako si v lidli budeš skúšať nohavice,alebo košeľu,tričko.....videl si tam niekde kabínky?
Za nenormálne považujem to,čo sa pýta zadávateľ-vyskúšal v obchode,a potom "ZRAZU" sa mu prestala páčiť.....a chce vrátiť....
Nandrolon
11.09.17,14:04
Normalne je to iba u normalnych ludi. V piatok som chcel jednu bundu a vsetko iba velke. Zabalena ani jedna. V sobotu uz bola. Ked si niekto nohavice dvojo zoberie, to este beriem. Ale ked vidim styri bundy, to uz je bezocivost hodna facky...
buchač
11.09.17,14:07
Ty kupuješ handry v Lidli ???
No Amen Dolores....
misoft
11.09.17,14:13
Z Lídla by som si žiadne oblečenie nekúpil. Lidl - žiadna kultúra nakupovania, žiadna kultúra ukladania tovaru, žiadna kultúra personálu.
Tlačiť sa uličkami tým "kamiónom" (lebo košíky nepoznajú) pomedzi regále s tovarom ešte v papierových škatuliach ako do doviezli z nejakého medziskladu v DE, prehrabávať sa v tovare, ktorý je vysypaný na hŕbu a pomiešaný s iným tovarom, často neoznačený cenovkou a keď sa chceš niečo opýtať - nemáš koho (lebo sú tam len pokladníčky, dve dokladačky/či + jeden SBSkár)....
afrikánka
11.09.17,14:29
My na "západe" máme v Lidl poriadok. Tovar vždy pekne uložený, prehľadnosť veľkostí aj cien uspokojivá. To nie je len o predajcovi, zamestnancoch, ale aj od nakupujúcich. A kvalita niektorých výrobkov je vzhľadom k cene dobrá.
alaya1
11.09.17,15:04
misoft- nesuhlasim s tebou, u nas je Lidl jeden s najkulturnejsich obchodov. Za nim tesco a kaufland- tam ako rok dlhy nevkrocim. To je obchod inej "kasty" obyvatelstva.

A kde nakupujes oblecenie. MI poznam celkom dobre, ak mas dobry typ, ked tam budem, nazriem.
Nandrolon
11.09.17,15:10
Pravidelne tam nenakupujem. Ale neviem co je zle na tych trekovych ponozkach outdorovych nohaviciach a softselovych bundach? A lidl ma u nas v porovnani s tescom a kauflandom vyssiu kulturu nakupovania... Naposledy som si kupil fajne ponozky a nepremok. jesennu turisticku bundu s membranou a 2000 mm stlpcom. V nejakom sporte by som dal 2-3 x tolko za rovnaku kvalitu
misoft
11.09.17,15:20
alaya1 (Dnes 18:04) misoft- nesuhlasim s tebou, u nas je Lidl jeden s najkulturnejsich obchodov. Za nim tesco a kaufland- tam ako rok dlhy nevkrocim. To je obchod inej "kasty" obyvatelstva.
----------------------------------------------------------------
Do LIDLu som vkročil od doby, čo stojí cca 10x ..... ak tam vojdem, cítim sa tam ako v nejakom sklade, prehrabávaš sa v tovare, ktorý prehrabali už predtým, personál na okolí skoro žiadny.... možno niekde funguje kultúrne, niekde je to však len treťotriedny koloniál.
To je moja skúsenosť (žiaľ :( ).
Až prídeš - skús OC Zemplín (ale neodporúčam Deichmann) - nedávno som v takko kúpil fajn zimnú vetrovečku, sedí ako uliata a len za 20€ (čakali nový tovar... tak minulé muselo miesto uvoľniť...)
alaya1
11.09.17,15:32
jaj, tie schopy mame aj tu, myslela som, ze je tam nieco ine... :)

ale ved aj v kaufe... mas v strede ulicky tte kose s tovarom, v tescu pri obleceni ani nehovorim, kazdy je spokojny niekde inde. U nas do Lidla cigani nechodia to mi vyhovuje a tovar je vylozeny, nie je ako v sklade..
afrikánka
11.09.17,15:35
To je pravda...v Lidl textilné výrobky majú slušnú kvalitu. Manžel má už niekoľko rokov autdoor. nohavice, sú nezničiteľné. Máme už zopár rokov ručné teleskopické nožnice, taktiež výborné, aj pilka na konáre, led žiarovky, mlynček na korenie... všetko ok.
buchač
11.09.17,15:49
alaya1 (Dnes 18:04) misoft- nesuhlasim s tebou, u nas je Lidl jeden s najkulturnejsich obchodov. Za nim tesco a kaufland- tam ako rok dlhy nevkrocim.
========================
Hehehehehe.....a preto chodíš do KE ? ;) :D :D :D

Koľko je v PO predajní LIDL, Tesco, Kaufáč ...a podobne ?
Koľko je ich v MI ?
Koľko je ich v KE ????

Jedno z druhým súvisí.
Choď do Kaufáča oproti OBI...a Ťa vystrie od smradu.
Ideš ale niekde inde ? Pohodička - pohoda.

Choď do Lidla na Moldavskú...najlepšie ráno, keď začína akcia.....a Ťa udupe gadžovina.
Ideš ale do Lidla niekde inde ? Pohodička, pohoda...

Je to o ľuďoch....a personál na to zvysoka serie....aj ja by som sral.
Koho by bavilo po debiloch neustále skladať textil a šturať do roztrhaných obalov a rovnať do tých regálov, košov.
veronikasad
11.09.17,16:03
Jeden deň si ju mal oblečenú?
alaya1
11.09.17,17:17
buchac, vies co? Mne je to v podstate jedno. Ja nechodim nakupovat, nakupuje moj muz, ma to rad :)...vraj relaxuje... :)...ja ked potrebujem, zbehnem do malych potravin,- No takych podobnych ako tie v tom sedo-cervenom vyskovom bloku pri jazere :).

Do KE isto nechodim pre potraviny- mam tam ine poslanie :) :)
afrikánka
11.09.17,17:25
Tam chodí nakupovať aj Amstrad
alaya1
11.09.17,17:33
to patrilo mne?
Nandrolon
12.09.17,10:30
Ano, ze by ste tam mohli dat gay party. '-)
misoft
16.09.17,17:42
To je ich dobrá vôľa, nie povinnosť.
alaya1
16.09.17,17:48
samozrejme nenoseny.
bettylou
17.09.17,10:20
ANi keď má na nej visačky??
kopretinka
17.09.17,13:19
si nečítala dolu odpovede?
bettylou
17.09.17,13:24
čítala
kopretinka
17.09.17,13:25
tak tam máš odpoveď
buchač
17.09.17,14:39
Príde na to, aký je to obchod.
A dokonca sa vymieňala po pol roku.
=================
Som zvedavý, čo to bol za obchod.
Neurobíš mu dobrú reklamu ?

P.S.:
Neskrešeš trochu tú lehotu vrátenia ? Povedzme na tri mesiace ?
afrikánka
17.09.17,15:38
Ty pýtaš názov obchodu? Zachcelo sa ti dať spam?
Dáša_
17.09.17,15:45
no dobre, tak to bolo 5 mesiacov. A obchod bol c&a. Kupované v bratislave, vrátene v trenčíne. Peniaze vratili v poukážkach, ktoré som ja samozrejme milerada minula potom pre seba :D
kopretinka
17.09.17,15:48
nevrátili ti peniaze,dali ti poukážky,ktoré si musela minúť v tej istej firme.Takže-iba výmena za iný tovar.
Dáša_
17.09.17,15:52
no to máš z tvojho pohadu pravdu. z mojho pohľadu vrátili peniaze, lebo zrovna v tomto obchode nakupujem pravidelne, takže je len otázka času to minúť. Tách viac ako 70€ za budnu som minula ten istý deň :)
buchač
17.09.17,16:16
kopretinka (Dnes 18:48) nevrátili ti peniaze,dali ti poukážky,ktoré si musela minúť v tej istej firme.Takže-iba výmena za iný tovar.
-----------------------
Tak veru...;)
...a aj to bola len ich dobrá vôľa.

Lebo 1/2 roka je vcelku dosť dlhá doba. Za ten čas sa sortiment stihne obmeniť aj 2x a už nie je moderný.
Šak Čína, Vietnam, Bangadéš stíhajú šiť do bludu.
Takže firma (v tomto prípade nadnárodná) to urve do odpisu. No aj napriek tomu nepríde o zisk.
Dáša_
17.09.17,16:27
no veď manželovi aj trochu dohovárali, že nabudúce by ich celkom potešilo, keby zimnú bundu vymieňal povedzme v januári a nie až v apríli :D Inak, je samozrejme kopec ľudí, čo toto trochu zneužíva. https://nanicmama.sme.sk/ostatne/stitky
kukučka
18.09.17,07:27
Je to dobrá odpoveď, neviem prečo mínusky. Zbytočne sa vzrušujete. V zahraničí bežná vec. Pýtajúci možno ani nečítal odpovede.
Nandrolon
18.09.17,07:36
Zrejme si tu niekto rieši komplexy v súvislosťou s týmito SUB príspevkami. Ak ma "skryjú", automaticky ani jeden príspevok nebude prístupný... Praktiky jak za korunu nožík :-)
Mária27
19.09.17,05:08
Právo nie je, vrátenie je možné iba po dohode. Pozri k tomu občiansky zákonník od § 612, najmä § 614 ods. 6:
(6)
Prevzatím veci prechádza na kupujúceho vlastníctvo kúpenej veci. Pri zásielkovom predaji prechádza vlastníctvo na kupujúceho prevzatím veci kupujúcim na mieste dodania ním určenom. Pri samoobslužnom predaji dochádza k prevodu vlastníctva ku kúpenej veci okamihom zaplatenia ceny za vybraný tovar. Do tohto okamihu môže kupujúci vybraný tovar vrátiť na pôvodné miesto. Ak kupujúci svojím zavinením poškodí alebo zničí vybraný tovar pred prevodom vlastníckeho práva, zodpovedá za škodu podľa všeobecných ustanovení o zodpovednosti za škodu.