zelenydom
10.09.17,17:00
Potrebujem si dat vysetrit kolena magnetickou rezonanciou, a kedze moja lekarka preferuje liecbu mastami, chcem ist na MR sukromne. Viete mi priblizne povedat naklady na MR kolena?
veronikasad
10.09.17,17:05
Bez doporučenia lekára ti MR neurobia ani ako samoplatitelovi
korela
10.09.17,17:20
Skús sa informovať tu http://www.centrum-medicus.sk/?page_id=266
"Ak ho lekár objedná, vyšetrenie je bezplatné. Každý môže požiadať o vyšetrenie aj sám ako samoplatca. Cena je v závislosti od vyšetrovanej časti tela a spôsobu vyšetrenia cca od 50,- do 200,- €."
veronikasad
10.09.17,17:25
Ala, u nás bez odporúčania lekára MR neurobia, aj keď som si ju chcela zaplatiť (vlastná skúsenosť). Lekár musí potvrdiť zdravotný stav... Možno ak je to vyšetrenie na žiadosť pacienta, dá sa ako samoplatitel. Ja som sa chcela návšteve lekára vyhnúť.
arizona
10.09.17,17:46
Aj u nas samoplatcovia musia priniest potrvdene tlacivo od lekara s popisom choroby.
ZahradnikAmater
10.09.17,19:22
Pred rokmi som mal problémy, pre ktoré som mával predpísané vyšetrenie MR. Zvykol som chodiť do jedného centra v inom okrese, lebo sa tam nečakalo. Raz som tam volal a povedali mi, že mi MR vyšetrenie urobia, ale musím si to zaplatiť, lebo nie je zmluva s poisťovňou. Domnievam sa, že by to teda išlo aj na vlastnú žiadosť, bez žiadanky od lekára. Asi kde teda.
Darina1234
10.09.17,19:28
ja by som trvala u svojho lekara, ze potrebujem alebo trvam na vysetreni MR, ak nie tak zmen svojho lekara, mozno ju naozaj netreba, na zaklade coho myslis, ze je treba vystrenie MR
veronikasad
10.09.17,19:48
V PD to pred dvomi rokmi nešlo, či sa niečo zmenilo, netuším ..
buchač
10.09.17,19:54
ZahradnikAmater (Dnes 22:22) Domnievam sa...
=============
Domnievam sa, že domienka je zlá...:D :D :D

Čo mám mať so sebou pri vyšetrení ?

• kartu poistenca zdravotnej poisťovne
• platný občiansky preukaz alebo pas
• ŽIADANKU na vyšetrenie potvrdenú odosielajúcim odborným lekárom
• doterajšie nálezy /ultrazvuk, RTG, CT, MR /, prípadne
aj chorobopis


P.S.:
Link nedávam...no moje domienky hraničia so 100% istotou...;)
Kuwa, šak pracovník na MR sa musí o niečo oprieť...či mu len stačí laický popis pacienta v podaní..." Tu ma bolí, tam ma pichá"...???????
korela
11.09.17,08:22
Ja som iba chcela uviesť, že existujú aj také zariadenia, kde sa to dá aj bez výmenného lístka, ak to niekto tak veľmi chce. Teraz sa dosť vecí v čase mení.
Taynee
11.09.17,10:11
zelenydom
11.09.17,16:42
MR scan urobia aj bez odporucania lekara, ak si ho zaplatite sami. Skusime najprv zmenit lekara, lebo nie je normalne, aby ma bolelo koleno vyse roka a doktor sa na to iba pozera a predpisuje rozne masti, ktore si aj tak musim kupovat. Aspon k ortopedovi by clovek cakal, ze ho poslu... Ak ani zmena doktora nepomoze tak ideme cestou samoplatcu. Dakujem vsetkym
ZahradnikAmater
11.09.17,20:09
Veľa problémov s kolenami nie je ortopedický problém , ale súvisia s platničkami v chrbtici. Lekári si však mastičkami zaisťujú fakturáciu a benefity.
ZahradnikAmater
11.09.17,20:10
Jasne že existujú. Aj keď sa niekto snaží kopírovať obsahy smerníc, prax býva iná ;)
ZahradnikAmater
11.09.17,20:11
To sa ľahko píše nález z MR, keď pacient príde s hotovou diagnózou.
profesional
12.09.17,19:04
Platničky tiež patria k ortopédovi..
buchač
12.09.17,19:09
profesional (Dnes 22:04) Platničky tiež patria k ortopédovi..
=================
Platničky patria tiež k :
- ortopédovi
- neurológovi
- chirurgovi
- fyzioterapetuovi