zk24
10.09.17,20:03
Ahojte,

Pri dopravnej nehode som prisla o auto, ktore bolo ohodnotene ako totalna skoda. Plnenie pojde z PZP vinnika. Doslo mi oznamenie o stanoveni vseobecnej hodnoty vozidla, a o cene zvyskov (vraku) a ponuke na odpredaj.

Vseobecna hodnta vozidla pred nehodou, ktoru oni "vypocitali" nezodpoveda cene, za ktoru sa da rovnake vozidlo kupit (rok vyroby, kilometre, vybava). Ich cena je 3500eur. Auta na inzeraty su cca 4400 eur. Teda aj pri "plnom plneni" (kedze tam pisu ze to este prepocitaju nejakym algoritmom) som v strate cca 1000 eur.

V tom ich oznameni nie je ziadna odvolavka na moznost odvolat sa alebo podat namietky.

Chcela by som sa poradit, akym sposobom sa domahat vyssieho plnenia. Nechcem na tom zarobit, chcem len nebyt stratova na niecom co som nesposobila. O tom, ze neverim ze niekoho auto na inzerat urcite nebude v takom stave ako bolo moje, ani nebudem polemizovat.

Takisto mi tvrdia, ze preplacaju len skody na majetku, a fakturu za odtah vozidla z miesta nehody si mozem akurat tak zaramovat.

Dakujem za vsetky rady.

Zuzka
preboha
12.11.17,19:21
fakturu za odtah preplatia - stačí požiadať