IvetaH
11.09.17,08:44
Ahoj, vyberám už dve hodiny notebook pre chlapca, teraz nastúpil na strednú nejaký odbor IT - nie je môj syn preto neviem.
Podľa mňa potrebuje rýchly a aj v solídnej cene. Ja vyberám podľa dizajnu a potom čítam recenzie a teraz jedine z toho viem, že strieborné sú super. Ani sa neviem rozhodnúť na značke. Najmenej sa mi pozdáva Lenovo, ale zas v mojom okolí má veľa ľudí Lenovo a chvália.
Prosím vás, ktorý sa vyznáte, doporučte mi konkrétny typ, tak aby mal všetko čo treba a aby sa chlapec necítil, že má nejaký druhotriedny, ale zas aby som si nemusela brať pôžičku na kúpu pc t.j. aby kvalita zodpovedala cene. Dnes ho potrebujem kúpiť.
Ďakujem pekne za každý typ.
taiko
11.09.17,06:51
.
1. maj rozum a nevyberaj PC podla designu :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
2. aky je Tvoj budget ? Kolko penazi ches minut?
3. preco by si si musela brat pozicku, ak to nie je Tvoj syn ? ;)
taiko
11.09.17,06:54
IvetaH
11.09.17,07:18
1. najskôr vyberám, že od 500 do 1000€ - ale neviem či Core i7 alebo i3 stačí a tým ostatným číslam okolo vôbec neromiem, ešte tak hmotnosť a rozmer- tak nakoniec skončím pri dizajne.
2.mám pocit, že do 800€ by sa dala kúpiť vyhovujúca kvalita - ale neviem si zadefinovať tú kvalitu
3.je to syn mojej príbuznej a je to super chlapec, ale neviem sa s ním stretnúť ani spojiť bez jeho mamky, taká je dohoda. A ona by mi to asi zakázala.
IvetaH
11.09.17,08:23
taiko
11.09.17,12:21
podla mna na prenasanie zbytocne velke. Radsej by som kupil mensiu uhlopriecku s grafickou kartou s lepsim rozlisenim, aby som mohol externy monitor pripoijit pri praci doma. Ostatne parametre vcelku slusny priemer.
Inac Dell doporucujem. Mal som Dell niekolko krat a neviem na to nic zle povedat
taiko
11.09.17,12:23
za 800EUR kupis uz velmi obstojnu vec.
- i5 staci, ale i7 je vykonnejsi procesor
- 4GB RAMstaci, ale 8GB je lepsie
- interny disk nemusi byt velky, staci mansi a kupit externy. Externy disk je lacnejsi
sthruska
11.09.17,18:39
Z mojej skúsenosti. Nekupuj Toshibu. Mne nechcel fungovať. Dodávateľ softvéru tvrdil, že majú problém s kompatibilitou. Asi mal pravdu. Kúpil som HP a Toshibu predal. A oba, už nejaký ten rok, fungujú na jedničku. Nerozumel si s Delphi. Čo chlapec môže pokojne potrebovať. Ak ho má prenášať, tak 15" + externý monitor. Ten nemusí byť veľmi kvalitný - na hry. Ak nie tak 17".
Moje odporúčania:
SSD - 250 GB
minimálne 8 GB pamäte
procesor Intel. Sú osvedčené. I5 - I7. V kancelárii mám pod stolom I3 so 4 GB RAM a NB s I7 a 8 GB RAM nejde o nič rýchlejšie :)
IvetaH
13.09.17,17:32