januli
14.09.17,07:54
Potrebujem na čas nepreberat emailovú postu, tak aby nešla iba do spamu ale tak aby odosielateľovi prišlo spätne vyrozumenie že adresát jeho postu neprijal.. Dá sa to nejako nastaviť v gmaili?
Ďakujem
taiko
14.09.17,05:58
Hmm mozno pomocou " Automatickej odpovede"
Nastavenia -> Automaticka odpoved

Ale neda sa to urobit iba pre jednu konkretnu adresu. Jedine, ze by si si osobu dala do Kontaktov a odklikla "Odoslať odpoveď iba osobám v mojom zozname kontaktov". Ale to potom budu tu "Automaticku odpoved" dostavat vsetci v Tvojich kontaktoch
januli
14.09.17,06:08
A čo sa stane, keď nahlasim že dany adresat ma obťažuje? Ide o postu od zamestnávateľa počas mojej PN?
buchač
14.09.17,06:33
Niečo o blokovaní mailov.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=blokovanie+mailov+gmail&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

--------------------------------------
Mne je jedno, či sa dá alebo nedá.

Ide o to, že v Tvojom prípade (otázok ohľadom zamestnávateľa) by som rozhodne preberal mailovú poštu, ba dokonca si ju archivoval formou screenu.
Nikdy totiž nevieš, kedy sa Ti to zíde v prípade konfliktu, ergo súdu.

Ale rob, ako chceš.
januli
14.09.17,06:46
To je tiež pravda. S ťažkostou ju prečítam ale nereagujem. Ci veríte alebo nie, toto nie dobre vplýva na moje zdravie a neviem sa brániť. Jedine riešenie je podať to pravnikovi, ktorý by mal podať oznámenie. Preukázanie psychického šikanovania nebude ľahké aj keď je fakt reálne a podložené listami a sms spravami
taiko
14.09.17,06:56
a komu to chces nahlasit ?
taiko
14.09.17,07:04
vyssie spomenuta linka popisuje riesenie, ktore presuva emaily do spamu
januli
14.09.17,07:05
V gmaili je taka nejaká možnosť... Ale netuším ako to funguje, či to Gmail blokne. Ak s tým niekto ma skúsenosť. Ale skôr asi vydržím to, čo búchač radi.
taiko
14.09.17,07:13
Co presne chces dosiahnut?
1. aby TI od tej osoby emaili nechodili vobec?
2. aby Ti chodili, ale aby si ich nevidela vo svojej prichadzajucej poste?

Ty mozes prichadzajuci email nahlasit Gmailu ako spam, ale Gmail ho hned neblokne. Je tom zlozity algoritmus, ktory posudi ci sa naozaj jedna o spam.
Ak Ta zamestnavatel emailom obtazuje, ci zastrasuje, obrat sa napr na Inspektorat prace, pripadne na policiu pre podozrenie z priestupku, ci trestneho cinu
arizona
14.09.17,07:42
V gmaili mas moznost zablokovat odosielatela.
Otvor si mail od toho, koho chces bloknut a v pravom hornom rohu spravy mas malu sipku. Po rozkliknuti sa ti zobrazi menu, tam si to odklikni.
Ci pride aj nejaka sprava o neprebrati mailu neviem, nemam to odskusane. Ak mas dve mailove adresy vyskusaj si preposlanim nejakej spravy,ako to funguje
branislavp
14.09.17,11:55
buchač, si dobrý, človek nikdy nevie, kedy to môže uplatniť.
Kabaka123
14.09.17,12:26
Test gmailu

Zablokovala som svoju druhú adresu ako odosielateľa a emaily mi neprišli. Nie sú ani v SPAMe, ako deklarovali.

Odblokovať odosielateľa je potom možné cez filtre.

DOPLNENIE

Informácia odosielateľovi o nedoručení mailu nepríde.
Tu navrhujem použiť automatickú odpoveď ako spomínal taiko.

Prípadne vytvoriť aj filter.
arizona
14.09.17,12:48
To zablokovanie funguje istotne, to mam odskusane. Len netusim, ci pride aj nejaka sprava odosielatelovi,ze mail nepresiel...teda,ak jej zalezi na tom,aby taku spravu dostal.Preto som odporucala vyskusat :-)
Kabaka123
14.09.17,12:53
aha tak... tak takýto mail nepríde
buchač
14.09.17,17:00
Požiadam nejak veľmi nechváliť moju osobu.
;)
Veď to je priam červené súkno pre dilina, čo sa furt realizuje.
:D
avalik
14.09.17,17:21
dokial odosielatelovi nepotvrdis prijatie emailu pripadne mu na email neodpovies, nemoze odoslanu spravu povazovat za dorucenu

ak ti chce zamestnavatel preukazatelne dorucit pisomnosti musi tak urobit osobne alebo postou minimalne doporucenou

je na tebe ci dorucene emaily budes citat a zbytocne sa nervovat
taiko
14.09.17,18:04
ja som to tiez vyskusal a mne zablokovany email presiel do spamu ako deklaruje Gmail.
Myslim, ze zalezi aj na tom ake mail-servery a mail-klienti sa spolu rozpravaju.
Odosielatelovi ziadna sprava , ze je zablokovany, nepride
Kabaka123
15.09.17,06:17
je to možné