DarRat
14.09.17,19:16
Zdravím. Chcela by som sa Vás spýtať, či štúdium na VŠ vo Viedni je moc ťažké. Študovala som rok na SŠ na gymnáziu vo W, ale odborné termíny mi nešli. Dajú sa zvládnuť skúšky po nemecky? Ďakujem moc vopred :)
bettylou
15.09.17,06:00
Prípravnou inštitúciou na VŠ štúdium v zahraničí sú 5 ročné bilingválne gymnáziá, kde prvý rok sa vyučuje intenzívne cudzí jazyk popri predmetoch v slovenčine a ďalšie štyri roky sa už všetky predmety okrem slovenského jazyka vyučujú vo vybranom cudzom jazyku. Maturanti týchto gymnázií väčšinou odchádzajú študovať VŠ do zahraničia.
A všetci sú počas štúdia okrem iného pripravovaní na prijímacie pohovory na VS v zahraničí.
korela
15.09.17,11:15
Čo znamená väčšinou? Vieš aj o nejakých reálnych štatistikách? Pretože napr. z talianskeho bilingválneho to bol pre väčšinu iba sen.
Do Viedne na VŠ chodia študenti buď čo absolvovali školy v AT od ZŠ po stredné a ďalej pokračovali na ich VŠ. Alebo pochádzajú z nemeckých rodín, majú nemčinu ako rodný jazyk.
Nakoniec sa tam dá študovať aj v angličtine.
Ak si chceš doplniť jazyk, ev. sa nechať preskúšať, skús nabrať istotu v https://www.goethe.de/ins/sk/sk/index.html, nie je iba v BA. Alebo doučiť.
Ak môžeš čítať SS, môžem ti odporučiť absolventa, popýtaj sa.
DarRat
15.09.17,11:51
Ale ja už som študentkou gymnázia v LM a som už v 3.ročníku. Keďže som už bola v Rakúsku celý šk. rok, tak by som nemala mať problém sa dorozumieť. LEN nwm, či je to vôbec zvládnuteľné, keď nemám šajnu o napr. medicínskych termínoch po nemecky.
DarRat
15.09.17,11:54
A má dakto vôbec takúto skúsenosť?
bettylou
15.09.17,12:05
Štatstiky nemám, skôr osobne, čo mám známych tak takmer celý ročník možno okrem dvoch troch, a nechytaj ma za slovíčka. Podstata otázky zadávateľky bola v inom. Jasné, že sa robia aj docentúry a profesúry na výučbu jazykov u nás, ale ona chce študovať vo viedni a podľa zadania asi nejakú odbornejšiu vš, ale možno aj jazyk. Na bilingválnych gymnáziách sú študenti pripravovaní na prijímačky na VS v zahraničí, či už tam pôjdu alebo nie.
korela
15.09.17,12:50
Poslala som ti SS.
DarRat
15.09.17,16:48
Ďakujem :)
lukas9998
10.07.18,11:02
Zdravím, vôbec to nie je pravda že VS v Rakúsku navštevujú len tí čo absolvovali ZS a SS v Rakúsku alebo majú v rodine Nemca :D, v Bratislave sú školy určene na výučbu nemeckého jazyka a sú celkom na dobrej úrovni, tiež som absolventom jednej tejto školy a študujem momentálne na Wirtschaftsunivärsitat, je tu 10% Slovákov. Na viacerých Uni v Rakúsku ti stači ked maš certifikať B2 no na WU musíš mať po novom C1.
DarRat
10.07.18,13:59
No, plánujem a aj chcem si urobiť maturitu z nemčiny na B2, ale vy by ste si trúfli na medicínu v Rakúsku? Chcem ísť skúsiť prijímačky, ale nedávam tomu veľkú šancu....a ďakujem za príspevok, potešili ste ma :)