Ondrro
15.09.17,16:57
Kúpil som ojazdené auto, ktoré vlastník odhlásil a ja ho idem prihlásiť. Auto je poistené, mám všetky potrebné papiere, len som ho ešte nebol prihlásiť na dopravnom inšpektoráte. Auto má značky (je to prepis iba v rámci okresu).

Môžem toto auto používať, kým nie je prihlásené, alebo sa musím obmedziť čiste na cestu s ním na prihlásenie v deň, keď ho pôjdem prihlasovať?

Vďaka za odpoveď!
dmc
15.09.17,15:25
vlastnik auto odhlasil ???? Ak by vozdlo odhlasil musel by odovzdat aj TEC (SPZ).

Ak v evidencii vozidiel iba vykonal AVIZO zmeny majitela vozidla tak na to potreboval vas suhlas -(podpis) a to ste museli vykonat spolocne -osobne na dopravnom inspektorate alebo ste mu dal splnomocnenie na vykonanie aviza zmeny na Vase meno. (pripadne ste pouzili splnomocnenie (suhlas) elektornicky. (nepotrebujete ak ste pribuzny)

Ak majitel vykonal iba odhlasenie na Vase meno so splnomocnenim - vy mate 30 dni na prihlasenie. Mali by ste mat v ruke technicky preukaz kde je vyznacene avizo zmeny majitela. Ak je vozidlo poistene mozete ho do doby prihlasenia (max 30 dni pouzivat)- v zakone nieje ziadne obmedzenie. Po 30 dnoch budete na prihlasenie potrebovat KO - (kontrolu originality)

Na zadnej strane technickeho preukazu sa cez kolonku "Zakladne udaje o evidencii" otlaci peciatka "ZRUSENE" a do kolonky nizsie "zmena udajov o vlastnikovi" sa uvedu Vase udaje ako buduceho vlastnika"
Ondrro
15.09.17,17:51
Prepačte nevedel som ako sa spravne vyjadrit. Prihlasujem auto prvý krát preto ta neistota a mozno aj zbytocne otazky za co sa ospravedlnujem ale potrebujem poradit. S pôvodným majiteľom nie sme rodina ale bývame v rovnakom okrese a ano vykonal odhlasenie na moje meno a v technickom preukaze mi dal Policajt na DI iba peciatku ze zrusene. Neviem ci to mam brat ako to avizo zmeny majitela (popravde cakal vy som nejaký papier na viac ktorý by tuto skutocnost dokazoval). Auto mam v plane prihlasit tento týzden ale potrebujem na nom ist v nedelu.

Takze je v poriadku na nom jazdit aj ked neni este prehlasene na moje meno? (samozrejme ked to nebude viac ako 30 dni) A ked mam len socastnu Bielu kartu ?
misoft
15.09.17,18:25
Biela karta je k vozidlu, nie k vodičovi....
Ondrro
15.09.17,18:39
Tomu rozumiem, tam ide skorej o to ci nevadi ze je len docastna (vytlacena z prilohy mailu) kedze normalna postou este neprisla
buchač
15.09.17,18:44
Dočasná Biela karta postačuje...

Veď aj pri osobnom stretnutí a poistení v poisťovni nedostaneš okamžite vytlačenú Bielu kartu, ale len takú dočasnú.
Zvyšok, pekne vytlačenú a spolu so Zelenou kartou do zahraničia, príde poštou.
Ondrro
15.09.17,21:00
Dobre vdaka ale aj tak som stoho taky neistý tak aspon papiere by som prípadne chcel mat v poriadku
dmc
16.09.17,05:18
pod peciatkou zrusene v dalsej kolonke "zmena udajov o majitelovi vozidla ma byt napisane Vase meno ako buduci majitel a ma tam byt peciatka , podpis a datum vykonania.
Ondrro
16.09.17,07:52
:D dakujem :D to som uplne prehliadol a to som na ten technicak dobre dlho prezeral

A ako to je keby na tom aute chce ist aj niekdo iný stací splnomocnenie alebo do prihlasena na nom možem iba ja jazdiť?
dmc
16.09.17,16:20
v pondelok ho prihlas a nespekuluj.
Ondrro
16.09.17,17:23
a mohol by si mi hodit aspon priblizne zakon ked sa mozem o tom docitat blizsie ... len pre istotu
dmc
17.09.17,06:22
a co takto pouzit google !!!!! Zakon 8/2009 o cestnej premavke - §117 ods.1

napriklad tu: http://www.skp.sk/pdf/Evidovanie%20vozidiel_vyber.pdf

A ci vozidlo mozes pouzivat. Vsetko co nieje zakonom zakazane - je dovolene -a kedze zakon nezakazuje na takomto vozidle jazdit - tak jazdit mozes.