jimmye
17.09.17,09:33
Ahojte,
mam 44 rokov a uz takmer rok jeden zdrav. problem - v prvavej casti panvy (podbrusie/slabiny) ma najma v noci pobolieva ako keby palenie, je to citit najma v noci. Je to pocit ako keby sa vam tam dostala horuca slivka. Lekar ma poslal najskor na gastroenterologiu - tam som asi po 4 mesiacoch a 3 navstevach absolvoval aj kolonoskopiu, no vsetko v poriadku. Nasledne som bol odoslany na urologiu, kde som sa po dlhsej dobe dostal na rad, vsetko (moc, sono, prehmatanie prostaty) je vsak v poriadku. Bolesti su stale priblizne rovnakej intenzity, cez den slabsie, ked sa na nieco ine sustredim v praci tak to takmer necitim, ale zato v noci je to dost neprijemne. Obavam sa ci nie som nejaky hypochonder a fakt neviem ako sa toho zbavit. V poslednych mesiacoch to zacinam citit obcas aj na lavej strane ale ovela miernejsie ako na pravej.
Kto mate nejaky napad poradte, vela casu som uz na to vycerpal kedze treba objednanie od obvodneho a potom objednavacie doby u odbornych lekarov su tiez niekolkomesacne...
Vopred vdaka...
sosak
17.09.17,07:41
Dáša_
17.09.17,07:54
no, na prvé prečítanie aj u mňa bedrový klb by som skúmala :)
korela
17.09.17,14:03
Bol si niekedy operovaný približne v tej oblasti? CT ti robili?
V rodine sa rieši podobná situácia, ale ide vyslovene o veľkú úmornú bolesť, občas ustupujúcu, lekári už vylúčili asi všetko, aj intolerancie na 200 vecí, okrem chrbtice. Rieši sa to rok a pol. Aj s hospitalizáciou.
Mladší človek ako ty.
jimmye
17.09.17,19:37
Nie nikdy som operovany nebol ani tam ani nkde inde. CT mi robili asi pred 10 rokmi ale na uplne inu vec. Ta bolest nie je az taka velka, len ma znepokojuje ze je pritomna uz dlhodobo (takmer rok) a na tom istom mieste...
jimmye
17.09.17,19:44
Dakujem za rady, vyskusam pozriet po nete. Pravdu povediac, nohy ma nikdy neboleli, nikdy som nemal problemy s chodzou, ale skutocne klb je priblizne v tej oblasti kde to palenie pocitujem...
buchač
17.09.17,19:50
Hehehehe....raz to muselo prísť ;)
ZahradnikAmater
17.09.17,20:20
Stačí po slabinách prejsť ceruzkou. Ak sa nedostaví ostrá bolesť, veľmi pravdepodobne nejde o problémy s bedrovým kĺbom. A veľmi pravdepodobne ide o problém s platničkou chrbtice. Šikovný obvoďák to identifikuje rýchlo, neurológ okamžite. V tomto stave je to na medikamenty a rehabilitáciu, každodenné cvičenie do konca života. Staré CT ako keby ani nebolo.
buchač
17.09.17,20:35
Neužitočné som dal ja...
misoft
17.09.17,21:04
Hmmmm.... použiť ceruzku, ak ju nemá, použiť prepisovačku, ak ani tá nie je, použiť vetvičku, ak nie je ani vetvička, použiť triesočku - najlepšie z nejakého storočného kríža.... žeby šaman?
Tá druhá je odo mňa....
Taserda
17.09.17,22:44
Na Bechtereva sa lekár nezameral? Vek akurát, boli raz v pravo potom v ľavo.
korela
17.09.17,23:12
užitočné som dala ja, pretože niekedy je každá rada dobrá. ľudové príslovie.
kukučka
17.09.17,23:18
Už veľmi dlho som nedala mínusku, ale tebe misoft by som dala za tento komentár hneď desať, aj za ten o učiteľke. Prezraď, podľa ktorého bodu etikety porady postupuješ?
korela
17.09.17,23:49
Ja som sa spýtala na operáciu preto, lebo poznám prípad, kedy sa po odstránení myómu po pôrode niečo zašilo do čreva, a to miesto nekrovalo 10 rokov. 10 rokov bolestí na tom istom mieste, únavy, teploty a obvodná vysvetľovala pacientke RNDr., že je hypochonder. Keď sa konečne dostala do nemocnice, do týždňa skonala.
Aké poučenie z toho vyplýva, je jasné.
buchač
18.09.17,04:01
Aké ponaučenie ???

Žeby tá titulovaná RNDr. pacientka bola (nazvem) nesvojprávna ?...ale poznám aj primeranejšie výraz.
buchač
18.09.17,05:57
Kukulienka .... a mne nevynadáš ? ;) :D
misoft
18.09.17,14:51
Vtáčatko sivé.... a čo bolo na jeho rade užitočné? Podľa mňa - NIČ..... len prevzaté z agentúry JPP!
A k učiteľke - ak nezvláda emočne prácu s prváčikmi a po necelom mesiaci rozhodne, že by MAL ísť späť do škôlky - má ona odborné lekárske vzdelanie z detskej psychológie? NIE? Tam má hubu držať!
korela
18.09.17,15:07
Mala dobré miesto, pracovala v odbore, a pred 89 sa nedali niektoré situácie riešiť ako dnes, neviem, či sa vôbec dal meniť závodný lekár. 80. roky.
Tam bol zádrheľ tiež v medziľudských vzťahoch, možno lekárka , prepáčte, buď z nejakého total zapadákova, alebo bigotná, inak by zrejme k tejto žene mala iný prístup, odborný, a neriešila by to, čo sa dnes už pokladá pomaly za normu. Rozdiel 25 rokov v našich životoch.
afrikánka
18.09.17,18:20
Tvoja odpoveď stojí za povšimnutie. Je celkom možné, že máš pravdu.
alaya1
18.09.17,18:54
misoft nehnevaj sa, ale ak nevies blizsie info o vzdelani ucitelky, tak sa prosim radsej nevyjadruj, lebo sam seba strapnujes. Nie je to vhodne, naozaj. Myslim to v dobrom. Ucitelky pocas celeho studia, co je 5 rokov na VS maju discipniny psychologickeho a aj pedagogickeho zamerania. takze nieco o tom aj vedia. A ze po mesiaci chce vratit dieta do skolky? Ty to dieta poznas? Vysetril si ho? Ako odbirnik, ci si hospitoval, ako odbornik na hodinach tej pani ucitelky? Ze hodnotis jej kvality?
P.S. detsky psycholog- nema lekarske vzdelanie a rada by som od teba precitala uz niekedy aj pozitivny komentar, ci prispevok. V tomto co si napisal si si sam ublizil...snad pochopis ako.
duves
24.09.17,21:22
Už netreba lekárov, nakúpime ceruzky Koh-i-noor Hardtmuth, tie su najlepšie