Barbora G
20.09.17,16:43
Dobrý deň, rada by som sa opýtala a zistila...
Priateľ chce predať svoje auto, kde je zapísaný v techničáku ako Vlastník/ majiteľ vozidla, a ako držiteľa tam ma napísaného svojho ocina.
Jeho otec má exekútorov.
Teraz pri predaji auta nastal problém, vraj ho majiteľ ( Priateľ) nemôže predať, lebo držiteľ (jeho otec) ma exekútorov a zablokovali mu toto auto. Je to možné? Konajú v súlade so svojimi právami? Alebo exekútor nemôže siahnuť na auto, pokiaľ je tam iný vlastník??
Vopred veľmi pekne ďakujem za informáciu.
misoft
20.09.17,16:39
Exekútor koná protiprávne! Nemôže zadržiavať majetok inej osoby, než povinnej. Podľa evidencie na DI a aj v TP je zapísaný VLASTNÍK (majiteľ) - priateľ, auto je JEHO majetkom. Ako držiteľ (jeho otec) ho len používa, ale to auto NEVLASTNÍ.
Naklusať k exekútorovi a žiadať, na akom základe zablokoval v exekúcii vozuidlo, ktoré nepatrí (nie je majetkom) povinného (jeho otca). Pokiaľ by exekútor niečo namietal a nechcel vozidlo vyňať (nakoľko je to majetok tretej osoby) - podať podnet SKE http://www.ske.sk/ s tým, že exekútor sa pokúša v rozpore so zákonom a exekučným poriadkom exekvovať cudzí majetok.
Exekútorovi treba oznámiť, že podá voči nemu podnet a i prípadné trestne oznámenie pre porušenie zákona o exekúcii
zze/1995-233/44/1
Barbora G
20.09.17,17:19
Ďakujem veľmi pekne za expresnú odpoveď aj výňatok zo zákona. Hneď zajtra ideme za exekútorom doriešiť túto vec.
Naozaj veľmi ďakujem, dám vedieť doriešenie :)
Pekný večer.
G.
Barbora G
25.09.17,12:11
Obehali sme všetkých exekútorov, preukázali vlastníctvo, upozornili na rozdiel medzi vlastníkom a držiteľom a všade uznali. Problém vraj nastal pri komunikácii Polícia&exekútor, kde nerozlišujú názvy Vlastník a Držiteľ. .... auto je už odblokované. Veľká Vďaka !!!
Mária27
25.09.17,17:16
Vďaka aj tebe za oznámenie výsledku. To zase môže pomôcť niekomu inému.