AGRO
26.07.06,14:59
3. vajcia
2 šalky kryšt. cukor
1. šalka oleja
1 a 1/2 prašok do pečiva
1 lyžička sódy bic.
1/2 lyžičky soli
1 van. cukor
hrozienka
orechy - posekať
čokoláda na varenie - posekať
3. šalky múka hladká
vypracovať a robiť malé ako čerešne guľky
nedalo sa mi to robiť ručne tak som ich robila také malé pomocou dvoch lyžičiek a dávala na mastný papier ďalej od seba.
Je to výborne , vzniknú z toho také malé ovalné keksy.
Robila som to prvý krát , ak má niekto skúsenosť nech napíše. Každá má iný tvar ale nevadí. Chuťovo sú veľmi dobré.
mirka165
26.07.06,16:31
Ja robievam podobné - cookies z ovsených vločiek :
3 šálky ovsených vločiek,
3 šálky hladkej múky,
4 vajcia,
1 šálka cukru, ale nemusí byť vôbec,
250g hery,
1 posekaná čokoláda na varenie,
hrsť hrozienok, hrsť orechov, orieškov - ale dávam čo mám aj slnečnicové semienka, kandizované ovocie, sušené ovocie, mandle, alebo aj sladké musli - zo všetkého čo mám doma trošku,
1 lyžička sódy bicarbony,
2 vanilkové cukry.
Robím z toho placičky, je to babravé cesto, ale sú mäkučké a výborné, pečiem cca 15 min pri 175°C.
ondrejvla
26.07.06,20:41
Ja robievam podobné - cookies z ovsených vločiek :
3 šálky ovsených vločiek,
3 šálky hladkej múky,
4 vajcia,
1 šálka cukru, ale nemusí byť vôbec,
250g hery,
1 posekaná čokoláda na varenie,
hrsť hrozienok, hrsť orechov, orieškov - ale dávam čo mám aj slnečnicové semienka, kandizované ovocie, sušené ovocie, mandle, alebo aj sladké musli - zo všetkého čo mám doma trošku,
1 lyžička sódy bicarbony,
2 vanilkové cukry.
Robím z toho placičky, je to babravé cesto, ale sú mäkučké a výborné, pečiem cca 15 min pri 175°C.

No tie vyzerajú super! A najviac si ma potešila, že tam nemusí byť cukor, vanilínový sa dá nahradiť esenciou! Určite vyskúšam, už si to kopírujem!
Vďaka.
bezradná
27.07.06,06:50
Ja robievam podobné - cookies z ovsených vločiek :
3 šálky ovsených vločiek,
3 šálky hladkej múky,
4 vajcia,
1 šálka cukru, ale nemusí byť vôbec,
250g hery,
1 posekaná čokoláda na varenie,
hrsť hrozienok, hrsť orechov, orieškov - ale dávam čo mám aj slnečnicové semienka, kandizované ovocie, sušené ovocie, mandle, alebo aj sladké musli - zo všetkého čo mám doma trošku,
1 lyžička sódy bicarbony,
2 vanilkové cukry.
Robím z toho placičky, je to babravé cesto, ale sú mäkučké a výborné, pečiem cca 15 min pri 175°C.
Ja mám tiež podobný recept, ale s tým, že hera sa rozpustí na panvici a ovsené vločky sa na nej opražia do zlatista, pridá sa cukor, nechá sa roztopiť. Keď zmes trochu vychladne, primiešajú sa ostatné suroviny a dvoma lyžičkami sa vytvarujú malé halušky, ostatný postup ako v predchádzajúcich príspevkoch
:eek:ja som si najprv zle prečítala recept a tvarovala som to dvoma pol. lyžicami a potom z toho boli veľhory:eek:
ZuzanaA
27.07.06,06:54
..............:eek:ja som si najprv zle prečítala recept a tvarovala som to dvoma pol. lyžicami a potom z toho boli veľhory:eek:

:D :D :D ......ale chutili? :p
bezradná
27.07.06,07:20
:D :D :D ......ale chutili? :p
jasné, zjedli sa na posedenie, druhý plech som som potom prerábala na menšie. Čo už, kto má štyri :cool: oči a nevidí, tak nech pracne prerába