lenkahorr
21.09.17,20:53
Ahojte, som práve v 8. ročníku ZŠ a plánujem ísť na 5 ročné anglické biling. gymnázium po tomto ročníku. Učím sa na jednotky niekedy i dvojky a moje minuloročné vysvedčenie bolo so samými jednotkami a jednou dvojkou z matiky. Chcela by som aspoň vyskúšať prijímačky a keď ma nezoberú, aspoň budem vedieť ako všeobecne prebiehajú a tým si zmiernila stres. Preto sa vás pýtam, aký máte názor na toto gymnázium? Angličtina mi ide dobre, avšak mám strach hlavne z prijímačiek pretože čo som pozerala pár predminuloročných testov, tak boli dosť ťažké pre mňa, ale stále som len na začiatku osmičky, tak sa zrejme tie veci doučíme. Preto sa vás pýtam na váš názor a na moje postavenie? Každý mi hovorí nech to skúsim a keď ma nezoberú tak nič sa nedeje...
taiko
21.09.17,19:19
Otazkou ostava, ktore konkretne bilingualne gymnazium mas na mysli. Nie su vsetko rovnake a ani nie rovnako dobre. Dobre obycajne gymnazium je niekedy uzitocnejsie akozle bilingualne.
Ak sa Ti vsak ono spominane bilingualne gymnazium paci, tak odpoved je ta ista, ako v Tvojej poslednej vete. Presne tak. Vyskusaj, nemas co stratit. Do prijimaciek pozri 1000000 anglickych filmov v povodnom zneni s titulkami, alebo dokonca bez.
Dáša_
21.09.17,19:53
Príde na to, čo chceš v budúcnosti robiť.
Neter absolvovala bilingválne gymnázium, iný jazyk. Do zahraničia neplánovala ísť, ani sa jazyku nevenuje ďalej profesionálne. Na normálnom gymnáziu by bola mala zrejme lepšie známky. Takto mala trochu obmedzený výber vysokých škôl na sk. Podľa jej slov. Predsa len, študovalo sa tam všetko v cudzom jazyku a to bolo dosť náročné.
Aj keď pznám dievčatá, ktoré aj túto školu zvládajú so samými jednotkami.

mmch, už minulý rok sa hovorilo, že "skúšobné" testy v osmičke sa už nebudú dať robiť. len ono sa toto dosť často mení
veronikasad
22.09.17,05:22
Plánuješ štúdium na vysokej škole v zahraničí?