ambri 74
22.09.17,18:51
pri pečení mi cez otvor uniká para ktorá sa zráža na kachličkách a ako voda mi steká n podlahu. neviem prečo tam je ten otvor. predtým som to nemal na staršom šporáku. dala by sa tá diera niečim zapchať vo vnútri trúby ?
ZahradnikAmater
22.09.17,20:05
Určite dala. A určite bude lepšie nechať zhrdzavieť rúru, ako sa postarať o vodu na kachličkách.
arizona
22.09.17,21:13
Kde mas ten otvor? Hore? Dole?

Ja som mala teplovzdusnu ruru Mora,pri peceni mi kvapkala mastna para spodnnym otvorom v dvierkach.
Bol u nas servisak z Mory,vymenili sme tesnenie okolo skla,zvacsili sme otvor vetracej mriezky pod rurou,ale nepomohlo nic.
Ruru vytiahol aj von,bola po roku pouzivania cela hrdzava,akoby mala 100 rokov !
Ruru som vymenila za inu,uz som nemala nervy na tie mastne kaluze pod sporakom po kazdom peceni.

Tu dieru neupchavaj,zavolaj servis,mozno budes mat stastie a pridu na chybu. Alebo reklamuj,ak je v zaruke...
sosak
23.09.17,03:34
Unikanie pary pri pečení je normálne. Pozri si manuál tvojho sporáku - rúry a v popise spotrebiča máš znázornenú výbavu aj s označením. Pre príklad : http://www.mora.sk/data/katalog-soubor/558/ks641mx-sk.pdf na strane 5 je otvor na únik pary pri pečení. Ak máš problém s unikajúcou parou, tak ju musíš účinne odsávať digestorom a pretože otvor je vzadu tak by som skúsil potiahnuť sporák trochu dopredu aby medzi kachličkami a sporákom bola väčšia medzera. Určite by bola chyba otvor na unikanie pary zapchávať.