mandyla
23.09.17,13:27
Viackrát som sa stretla so závesným vrecúškom v orientálnom štýle, delené na priečinky. Má to nejaké presnejšie pomenovanie a na čo to na oriente slúži?
buchač
23.09.17,11:33
Pokiaľ nedáš foto, tak to nemá význam...

Kto ho mal zavesené ? Žena, muž ?
Kde bolo zavesené ? Na krku, na onom ?
Alebo na háčiku v kuchyni ?

Fasa otázka...ani toľko drobných (1 cent) nemám, aby som za ňu zaplatil.
mandyla
23.09.17,11:38
Si slepý, buchač?
lujza.j
23.09.17,11:40
Asi prilozeny az 13.35? Pri zadani tam nebol...
mandyla
23.09.17,11:47
Ano, niečo ma vyrušilo, chcela som za toľké výhrady buchača iba podpichnúť.
Valcake
23.09.17,11:52
Organizér..pomenovanie
buchač
23.09.17,11:52
mandyla (Dnes 13:47) Ano, niečo ma vyrušilo, chcela som za toľké výhrady buchača iba podpichnúť.
==================
Bože môj...KEDY si konečne uvedomíte, že ja hrajem extra ligu, prednášam podpichovanie ... ;) :D :D :D

Mám dojem, že je to postrihaný lietajúci koberec.
Na ňom prileteli Tvoji predkovia na naše územie...a teraz tam je udrbaný Nový čas...
;) :rolleyes: :--- :D :cool:
buchač
23.09.17,13:07
afrikánka
23.09.17,13:19
Hmm....ale ten orientálny zrejme iba na poštu, alebo zopár novinových plátkov. Na iné? Asi ťažko, je to šité na tesno.
Kto vie, na čo je to určené? Možno majú orientálci k tomu nejaký dôvod, haraburdičky, čo mi nepoznáme. Má to slušné rozmery.
Valcake
23.09.17,14:59
Mandyla je to veľmi pekné. Mne sa páči. Také obyčajné, ale farebne ladené mám aj ja na chate zavesené. Mám po ruke všeličo potrebné.
misoft
23.09.17,15:02
Toto nie je originál z orientu - len je to orient vzor, pre nás urobený. Tento vzor sa používa v juhovýchodnej Ázii - hinduisti (laň, vták).
afrikánka
23.09.17,15:06
Máš "pozorné očko"
Valcake
23.09.17,15:25
Buchac..díky..sú tam aj celkom pekné..
mandyla
23.09.17,17:19
Pre koho urobený? Pre Slovákov? Nie je to skôr na dekoráciu a nie pre "haraburdičky" ?
korela
23.09.17,17:51
Dostala som aj ja do daru kedysi organizér z textilu. Dávno vyhodený.
Neznášam ich v akejkoľvek forme. Nepraktické, pracholapné aj keby boli zavesené hneď zvnútra dverí na skrini a pod. Veci sa dajú v domácnosti uložiť aj inak.
Cudzokrajné vzory v byte odmietam, pokiaľ o kultúre krajiny nemám poznatky. Každý symbol niečo vyžaruje, tak sa nimi nebudem vedome obklopovať.
K textilu mám veľký vzťah, ale vzory vyberám veľmi pozorne.
.
Iba ešte podotknem, že svet si všimol čičmiansky vzor. Verím, že je všeobecne neškodný.
.
Kto inklinuje k cudzím vzorom, má dôvod, prečo ho oslovujú. Alebo v prípade, že je s krajinou, z ktorej pochádzajú cudzie vzory, previazaný náboženstvom danej krajiny.
Súčasný dizajnový trend "džungle", videný mojím okom ako módny diktát, nemá s našimi končinami absolútne nič spoločné. Neviem, kto sa v ňom môže prirodzene cítiť dobre. Nič iné ako biznis a umelá zamestnanosť, neekologické zmýšľanie.