Zuzi.kl
23.09.17,12:54
Dobrý deň,
Mam taky problem, nakúpila som tovar z Maďarska z Monori Center dostala som papier na jedno píše DODACÍ LIST a na druhom DOKLAD O KÚPE. To by bolo v pohode ale v jednom obchode som dostala len maly papier kde napísala len počet tovaru a cenu za všetko. Žiadna faktúra žiaden doklad o kúpe len čistý maly papier. Neviem ci teraz ten tovar mam predať alebo nie. A druhá otázka je vo velkoskladu odomna nepýtali žiadne IČ DPH, DIČ ani IČO. Pýtala som sa ci tovar mi predávali s DPH povedali ze áno alen nevyzeralo to presvedčivo. Tak teraz neviem ci mam platiť DPH s tovaru a prihlásiť sa ako dobrovoľný platca. Viete mi poradiť už som zúfalá.ďakujem
misoft
23.09.17,13:52
Zuzi.kl: ten druhý obchod by mi ako obchodníkovi "nevoňal" - predaj bez dodacích listov, alebo dokladov o zaplatení - ten obchod nebol celkom kóšer..... pretože takto sa predáva buď na čierno dovezený tovar, nepreclený tovar, tovar neschválený na EU trh. Teda obrovská ČERNOTA.
Zuzi.kl
23.09.17,14:07
Ale ako to je mozne ved Monori Center sú veľkosklady. Tak teraz neviem co mam robit.
A ešte mám jednu otázku keď mi s nou budete vedieť pomôcť od druhých obchodov som dostala dodací list a od ďalšieho doklad o kúpe to je v pohode? Začínam ešte len takže neviem ako to chodí. Ak je platca DPH dodávateľ tak ja ako neplatca dph si dám prirážku ku kúpnej cene ale DPH neplatim alebo ako ? :)
Simonaoravcova
27.11.17,16:42
Ahoj prosím ta
Mám záujem o tovar z monori v Budapešti
Da sa tak vybrat aj tovar taliansky ? Čo Maďarska značka misqo či ako sa to pise