promax2000
24.09.17,05:01
Kupili sme pozemok na ktrorom bol rodinny dom s tym ze ho budeme burat a stavat novy(viac meniej na to istom mieste). Na stavebnom urade nam povedali ze musim najprv poziadat o povolenie o odstranenie stavby pred poziadanim o UK a nasledne SP. Na poucenie SP sme podali o dostranenie stavby a cakali kym to bude pravoplatne. Tu ale nastali prve problemy kedze pracovnik ktoremu to bolo pridelene mal zdravotne problemy a nic sa nedialo. Nakoniec bol prepusteny a prideleny novy ktory sa iba zaskoloval. Potreboval by som odpoved na dve otazky:

1. Mozeme poziadat o uzemne konanie pred tym ako je pravoplatne odstranenie stavby? Na SU nam tvrdili ze musim pockat az kym bude pravoplatne odstranenie stavby.

2. Je mozne poziadat o UK a odstranenie stavby sucasne? Tym by sme nestratili 6 mesiacov a nevyrubili nam dan z rozvoja.

Dakujeme.
misoft
24.09.17,11:13
Mimochodom - stavebný úrad v obci ma po podaní žiadosti o stavebné povolenie štátom danú lehotu na vybavenie 30 dní (môže si ju predĺžiť v odôvodnených prípadoch o ďalších 30 dní, ale to MUSÍ žiadateľovi oznámiť a zdôvodniť PÍSOMNE). Pokiaľ nepožiadali o nejaké dodatočné podklady a prekročili túto lehotu - stavebný úrad už porušil zákon a v tom prípade sa obrátiť na jeho nadradený článok s tým, že stavebný úrad obce nekoná. A vtedy rozhodne za neho asi práve ten nadradený stavebný úrad.
To, že bol chorý, prepustený pracovník - to na lehoty nemá vplyv - zákon jednoducho nepustí.
http://dennik.hnonline.sk/servisne-prilohy/383480-na-stavebne-povolenie-ma-urad-mesiac
promax2000
24.09.17,18:37
my sme podali 9.5 a 20.6 prislo rozhodnutie, ze sa prerusuje, kedze sme nedolozili vyjadrenie OU odbor starostlivosti. ked sme konzultovali ziadost pred podanim, tak na bolo povedane ze to netreba :( takze asi tak... myslime si, ze 40 dni nato aby preskumali podanie a zistili, ze chyba jedno vyjadrenie je dost smutne a podla nas nespada do 60 dnovej lehote.