Ninna
26.07.06,15:20
prosím poraďte mi:
V prípade že niektoré druhy materiálu / šróbiky, tmely, riedidlá../ ktoré nie sú prakticky množstevne odpisovateľné zo skladu ošetrím smernicou, že ich budem účtovať priamo do spotreby bez zápisu na sklad bude to pri kontrole uznateľné? Ostatný materiál vediem cez skladovú evidenciu a rozpisujem na jednotlivé zákazky. Ďakujem
KEJKA
26.07.06,17:41
áno -
Ninna
27.07.06,05:36
ďakujem veľmi pekne
Zoltán Kovács
30.07.06,07:39
prosím poraďte mi:
V prípade že niektoré druhy materiálu / šróbiky, tmely, riedidlá../ ktoré nie sú prakticky množstevne odpisovateľné zo skladu ošetrím smernicou, že ich budem účtovať priamo do spotreby bez zápisu na sklad bude to pri kontrole uznateľné? Ostatný materiál vediem cez skladovú evidenciu a rozpisujem na jednotlivé zákazky. Ďakujem
Postupy účtovania hovoria:
Ak sa použije spôsob B účtovania zásob, analytická evidencia vedie formou skladovej evidencie tak, aby bolo možné zistiť a preukázať stav zásob a zložky obstarávacej ceny zásob aj v priebehu účtovného obdobia.

Analytická evidencia sa vedie podľa druhov alebo skupín zásob na skladových kartách alebo súborov dát z počítača. V účtovných jednotkách vykonávajúcich maloobchodnú činnosť najmä podľa hmotne zodpovedných osôb a miest uloženia zásob.

Analytická evidencia slúži na identifikáciu zásob a obsahuje najmä označenie, dátum obstarania, dátum vyskladnenia, ocenenie a údaje o množstve zásob.
Ninna
03.08.06,08:36
Dopĺňam že smernicu využijeme pri výrobe , nie v predajni.
Ešte takú praktickú otázku: pri prirodzených úbytkoch ošetrených smernicou /napr.odpad z dreva pri výrobe/ to v praxi v JÚ robím tak že tieto úbytky preúčtujem z nákupu materiálu alebo tovaru do prevádzkovej réžie? Ak áno tak v akých časových intervaloch napr.na koniec roka?
Zita5
03.08.06,11:08
Dopĺňam že smernicu využijeme pri výrobe , nie v predajni.
Ešte takú praktickú otázku: pri prirodzených úbytkoch ošetrených smernicou /napr.odpad z dreva pri výrobe/ to v praxi v JÚ robím tak že tieto úbytky preúčtujem z nákupu materiálu alebo tovaru do prevádzkovej réžie? Ak áno tak v akých časových intervaloch napr.na koniec roka?


V jednoduchom účtovníctve by som nič také nepreúčtovávala . Vydala by som zo skladu toľko materiálu k výrobe , koľko je potrebné ...a čo sa týka odpadu ten by som evidovala vo zvlášť evidencii, ktorú by som si vyrobila a 1 x do roka likvidovala nejakým zákonným spôsobom .
Ninna
03.08.06,11:13
V jednoduchom účtovníctve by som nič také nepreúčtovávala . Vydala by som zo skladu toľko materiálu k výrobe , koľko je potrebné ...a čo sa týka odpadu ten by som evidovala vo zvlášť evidencii, ktorú by som si vyrobila a 1 x do roka likvidovala nejakým zákonným spôsobom .
jedná sa mi o tie zákonné spôsoby.Ako?
Daňováčky ma hneď na úvod vítali s tým že pri výrobe z dreva mám mať smernicu....