denda1
26.09.17,07:15
Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu či nevie niekto poradiť niečo ako sa vyvarovať kŕčom nôh v noci. Nezaberá ani STOP kŕčom. Ďakujem
evuš
26.09.17,05:28
Piješ dostatočne ? Skús si nasadiť Magne B6, viac cez deň príjmať tekutín, večer kúpel striedavo teplá a studená voda.. ak je to z chladu skús ponožky bez gumičky...
ivka70
26.09.17,05:41
Stop krcom je horcik, B6 a E vitamin .....
lujza.j
26.09.17,05:45
lujza.j
26.09.17,05:49
Denná potreba (dávka) magnézia

Zdravý dospelý človek má v sebe asi 22 – 30g magnézia. Z toho približne 60% magnézia je uložených v kostiach, ďalších 27% sa nachádza vo svaloch, 6 – 7% je v ostatných bunkách a menej ako 1% je prítomné mimo buniek, teda v plazme. Preto je dôležité udržiavať vyrovnanú hladinu magnézia v krvi. Odporúčaná denná dávka je v rozsahu od 300 – 420mg. Množstvo prijatého magnézia sa však mení v závislosti od veku, pohlavia a ďalších faktorov ako sú stres, ochorenia, zvýšená psychická a fyzická záťaž, pribúdajúci vek, či v tehotenstve.
Predavaju aj cisty 250mg alebo 300mg a zbytocne nepreplacat...aby bola denna davka
buchač
26.09.17,05:50
Ti nasekám medikamentov do aleluja...chceš ?
Ti dám návodov až do het...chceš ?

No nemyslíš si náhodou, že je potrebné nájsť najprv príčinu a až potom liečiť ?

P.S.:
Nie raz sa zobudím v noci na to, že mi nohy ide urvať.
Ale ja viem, odkiaľ vietor fúka. ;)
ivka70
26.09.17,05:57
... ako sa vyvarovať kŕčom nôh v noci ...
taiko
26.09.17,05:58
....ake krce ? svalov? brucha ? zaludka ?
buchač
26.09.17,06:07
taiko (Dnes 08:58) ....ake krce ? svalov? brucha ? zaludka ?
==================
Citujem:

..." ako sa vyvarovať KŔČOM NOH v noci. "

Poznámka :
Čítať je potrebné...len čítať.
Jarka 1
26.09.17,06:31
Skôr ako sa začneš napchávať liekmi, alebo výživovými doplnkami sa spýtaj:

- sedím takmer celý deň
- stojím takmer celý deň
- mám nejaký pohyb
- precvičujem nohy aspoň striedavým prepínaním napr. pri telke
- mám v noci studené nohy, alebo je mi chladno
- pijem dostatok tekutín počas dňa

Radu s ponožkami na noc si už dostala a pridaj k tomu trochu cvičeniami s nohami a pitný režim, aby boli svaly, cievy pružné.

Ak to pomôže, tak vieš, že telu nič iné nechýba. Ak bude problém pretrvávať, tak potom pridaj to ostatné.
denda1
26.09.17,08:48
Musím to upresniť, nejde o mna ale o môjho otca, ktorý je dializačný pacient a krče ma každú noc. A ešte pre "buchača", nie som taká hlúpa, že by som si pýtala radu pre jeden krč.
Jarka 1
26.09.17,08:52
No hlavne, aby si to nezabudla upresniť potom lekárovi. Niekedy nevychádzam z údivu. buchačovi radšej nič neodkazuj.
denda1
26.09.17,08:56
Ďakujem za odpoveď
evuš
26.09.17,09:11
denda1 - fúú, ale toto si na začiatku nepovedala...totižto, ak má i iné zdravotné problémy /čo dialýza určite je vážna vec!!!/ musíš toto konzultovať s lekármi a nie nami laikmi...
buchač
26.09.17,10:21
denda1 (Dnes 11:48) Musím to upresniť, nejde o mna ale o môjho otca, ktorý je dializačný pacient a krče ma každú noc. A ešte pre "buchača", nie som taká hlúpa, že by som si pýtala radu pre jeden krč.
-----------------------
evuš (Dnes 12:11) denda1 - fúú, ale toto si na začiatku nepovedala...totižto, ak má i iné zdravotné problémy /čo dialýza určite je vážna vec!!!/ musíš toto konzultovať s lekármi a nie nami laikmi...
-----------------------
Jarka 1 (Dnes 11:52) No hlavne, aby si to nezabudla upresniť potom lekárovi. Niekedy nevychádzam z údivu. buchačovi radšej nič neodkazuj.
================
Jarka, Evuš...aj napriek vašim príspevkom si dovolím skomentovať...OKI ?
Ale dende sa to veru nebude páčiť.

Dialíza ?
..a nie je náhodou dialíza následkom diabetesu ? No hlavu by som veru na to nedal, lebo s veľkou pravdepodobnosťou má apa cukrovku.
Cukrovka má jeden (z viacerých) vedľajší príznak...a to je čo ?
To je neuropatia - čiže aj a nie iba kŕče v nohách.
Takže podľa mňa (síce laika, ale aspoň v obraze) dialíza je len a len dôsledok nesprávnej edukácie a prípadne a aj životosprávy.

Môj prvý komentár (viď Dnes 08:50) nebol len tak zo srandy.

Záver ?
Denda, a či sa urazíš alebo nie, no Ty si použila slovo"hlúpy"...a veru si hlúpa (neber ale osobne), ba dokonca jak tágo.
Jarka 1
26.09.17,10:31
buchy, ak je to neuropatia v dôsledku cukrovky tak bingo!
buchač
26.09.17,10:36
Jaruš
....ale šak predsa vieš, že ja som na inzáku...či ?
A nie že tabletôčky, ale injekcijky si 4x denne šľahám.
Ak niečo v stravovacom režime poruším, alebo mám málo pohybu, prípadne oboje ? Noc je vcelku dosť nepokojná...musím sa poprechádzať, aby mi nohy v kľude neskákali.

Tá dialíza ? Fujtajbl, nechcel by som skončiť na nefrológii.
Jarka 1
26.09.17,10:42
buchy viem a Ty vieš, že som velikánska kamarátka s neuropatiou, preto to bingo. No, ale ak si trafil, tak myslím, že tu veľkej pomoci nebude, ani keď sa budú hltať ďalšie lieky proti kŕčom. Hlavne teraz, keď sa ochladilo, tak neuropatia ožíva viac ako inokedy.
buchač
26.09.17,11:26
Veru ožíva...a bude ešte horšie, ak prídu dažde a neskôr sneh.
Detralex, Thiogamma, Paralen to istí...;)
Milgamu nejak nechcem, má solídne vedľajšie účinky.
Onehdá mi na neurológii dal jeden liek...na názov si nespomeniem, nie je podstatné. No ten liek má také vedľajšie účinky, dast ist hrúúúzen. Normál Dialekárka mi nedoporučila, že je to svinstvo.
Dáša_
26.09.17,15:29
Pokiaľ ide o dialyzovaného pacienta, jednoznačne treba konzultovať s lekármi priamo na dialýze. Lebo niekedy môže byť príičinou práve dialýza. najlepšie dokážu poradiť. Tu môžu byť všetky laické rady typu užívaj toto, užívaj tamto, jedz iné, pi viacej vody aj na škodu. To je úplne iná situácia
Terezia13
26.09.17,19:02
mávam kŕče, nerobím nič, len si to miesto masírujem a snažím sa nájsť po "odznení" polohu nohy, aby som necítila príchod ďalšieho kŕča, možno by pomohla masáž alpou, tá výborne uvoľňuje
ZahradnikAmater
26.09.17,19:29
Miesto masírovania si nohy precvičujem. Najlepšie skôr, ako dostanem kŕče. Ak mám cez deň málo pohybu, stačí precvičiť nohy večer, napríklad pri televízore alebo časopise.
Hlavne si treba uvedomiť, že tablety, lieky sú riešením akútneho problému, aby sme ho zvládli. Získaný čas bez bolesti a problému (alebo so znížením úrovne bolesti) máme využiť na zmenu stavu zistením príčiny a jej odstránením.

P.S. Kŕče nôh môžu byť aj od platničiek. A kto má takéto problémy, mal si udržiavať váhu, pravidelne cvičiť a nezabúdať na dostatok tekutín. A mať dobrú náladu, aby prežil jeseň a zimu ;)
IIla
29.09.17,19:16
Poznám prípad, kedy pomohlo iné pyžamo (dostatočne dlhé, aby zakrylo celé lýtka) a obmedziť sladké jedlá vo večerných hodinách.
Je dobré mať primeraný pohyb: prechádzky, cvičenie, prípadne masáže.
Niektoré potraviny a nápoje tiež pomáhajú predchádzať kŕčom (banány, orechy, mlieko, ... Ak ide o ležiaceho pacienta, orechy asi radšej mleté).
ZahradnikAmater
29.09.17,19:35
So sladkým nemôže byť problém, ak je dosť pohybu. Prečo? Krv má svoju pumpu - srdce, odvod spalín, lymfatický systém tiež - pohyb svalov.
Ak nie je pohyb, produkty látkovej výmeny zostávajú vo svaloch a laktát pri väčšom množstve spôsobuje kŕče svalov.
Ľudské telo je stvorené na pohyb. Hlivenie a priberanie je mu len na škodu. Škoda len, že niektorí to nie a nie pochopiť. No ale aj lekárnici chcú z niečoho žiť ;)
buchač
29.09.17,19:37
Bóóóže môj...

Prečo ľudia - amatéri trepú kraviny na mieste, kde mali radšej mlčať ???