stuihowado
27.09.17,06:46
Dobrý deň,

mam dve hypotéky v tej istej banke, 1. je hypotéka pre mladých a čerpám ju momentálne 3 roky s fixáciou na 5 rokov. 2. hypotéku som bral o rok neskôr takže ju čerpám 2 roky s fixáciou na 3 roky. Budúci rok pri konci fixácie 2. hypotéky by som ich chcel spojiť do jednej aj keď tým prídem o jeden rok štátneho príspevku pre mladých. Chcem sa spýtať ako by to bolo najvýhodnejšie riešiť aby som dokázal vyjednať čo najlepší úrok? Dajú sa refinancovať dve rôzne hypotéky tým že ich spojím do jednej?

Ďakujem
ivka70
27.09.17,05:55
Daju, ak s tym banka suhlasi.
Prever si ale, ci neprides o cely statny prispevok predcasnym splatenim hypoteky pre mladych skor ako pred 5 rocnou fixaciou.
A vyjednavaj.
vicktor
28.09.17,05:06
Podla nadpisu som chcel napisat ze vo vseobecnosti ano, realne podla podmienok.
Tak to druhe je spravne. Nebol by problem ak sa datumy fixacie stretnu po skonceni fixu prvej hypoteky. Ze to banka spoji buduci rok osobne neverim, ale opytaj sa.
Preco sa nedala prva hypoteka navysit?
buchač
28.09.17,07:00
Nechápem, fakt nechápem jedincov, čo ich vedie k hľadaniu takýchto KONKRÉTNYCH odpovedí na určitý problém...

Základná otázka je :
Bol si už v banke ???
Odpoveď bude pravdepodobne ...NIE, nebol.
-----------------------------
Pýtaš sa na úrok ??? Nuž tak Ti poviem.
V pondelok som bol OSOBNE v banke...hodil som reč s OSOBNOU bankárkou a nastolil problém.
V utorok mi volali z ústredia banky, kde mi bolo načrtnuté riešenie problému.
Teraz už len čakám na telefonát, že kedy mám ísť podpísať nové lajstrá.
Mám lepší úrok, mám peknú úsporu do budúcnosti, ... a to 3 roky pred vypršaním fixácie.
alaya1
28.09.17,07:05
len ten poplatok, si nenapisal, aky ti vyrubili za zmenu podmienok mimo fixacie....
buchač
28.09.17,07:10
Hm...
Poplatok 149€...;)
Ale tá úspora je 4ciferné číslo...:)

Keby som šiel do inej banky, ktorá ponúka kade-tade lepší úrok ?
Tam by som nevyhral prvú ligu...poplatky s polatkami na poplatky a spolu s pokutami.
Splátka by bola v konečnom dôsledku rovnaká.
Capiš ???
--------------------------
Ale nie ja som dôležitý momentálne v téme.
Moje love - moje rozhodnutie.

Chcel som iba naznačiť, že takéto problémy sa neriešia na internete, to sa rieši v banke.
Victor to napísal jasne a zreteľne hneď v prvej vete.
alaya1
28.09.17,07:18
sak ked nie si dolezity, nemal si svoju story pisat, ale radit :) :)....

ved tu moze byt hypo poradca, preco by sa nemohol aj tu pytat,. ved potom aky ma vyznam Porada...ak uz sa tu neda na radu opytat.
naxmt
15.10.17,21:21
Navýšenie hypotéky v banke neexistuje, len vybavenie novej a splatenie starej "refinancovanie". @stuihowado hypotéka s príspevkom pre mladých funguje tak, že keď sa splatí v 4 roku splácania už sa dotácia od štátu vrátiť nemusí, a na hypotéke kým je príspevok pre mladých nie je poplatok za predčasné splatenie. Druhá hypotéka bude vo výročí fixácie takže tiež nebude poplatok za splatenie, banka ťa bude 2 mesiace pred výročím fixácie informovať o novom úroku a ty máš dostatok času preveriť čo na to konkurencia. Máš dve možnosti buď dnes vybehneš do svojej banky a zistíš čo ti vedia ponúknuť aby si neodišiel, tak ako to urobil "buchač" alebo počkaj rok a vyriešiť to potom - postup je taký že sa vybaví nová hypotéka a z nej sa splatia pôvodné. Len by som ťa upozornil, predtým ako sa rozhodneš pre ktorú koľvek variantu je potrebné to prepočitať aby si nešiel "do horšieho".