Jozef Orávik
27.09.17,09:37
Dobry den, v januari som v areali firmy na lade dostal smyk a narazil do zavory a brany, Nakolko k urazu nedoslo a skodu som nevedel odhadnut policiu som nevolal. Skodovu udalost som nahlasil do poistovne. Protistrana odmietla podat poistnu udalost na poskodenie môjho auta aj na moje naliehanie.Iba potvrdila poskodenie na jej majetku.

Mam 3 otazky na ktore som zatial nedostal odpoved:

1. Moze protistrana vymahat rozdiel medzi cenou opravy poskodeneho majetku a obnosom z poistného plnenia odo mna?

2.Mam ja ziadat financnu nahradu za poskodenie môjho vozidla z dovodu neudrziavania zjazdnosti cesty na ktorej sa nehoda stala?

3. Kto sa stava majitelom pôvodného majetku ktory bol poskodeny nehodou ak
bola firmou osadena uplne nova brana aj zavora.

Moj nazor:

1.Protistrana nemoze odo mna vymahat rozdiel nakolko ja som skodovu udalost postupil poistovni ktora urcila vysku financneho plnenia ku stavu veci v case nehody. Ak chce protistrana peniaze naviac tak jedine od poistovne

2. Podla cestneho zakonu je spravca ciest a chodnikov povinny neodkladne zabezpecit udrzbu. Ak nenahlasil skodovu udalost mozem peniaze pytat od spravcu komunikacie?

3. Tu neviem najst ziaden zakon ani podmienku ktora by toto urcovala. Moji znami hovoria ze mam narok na vsetok povodny material ktory sa pri vymene zavory a brany odmontoval a nahradil novym. Toto by mi aspon ciastocne nahradilo výdavky spojene s opravou môjho auta.

Viete mi prosim mili Poradaci pomoct s týmito mojimi otázkami a pripadne ich dolozit nejaky paragrafom ktory by ma uistil v tom co si o tom celom myslim?

Dakujem za Vase odpovede
ivka70
27.09.17,07:43
1. nie
2. to by si musel dokazat, pretoze rovnako sa na to moze vztahovat aj paragraf, ze si neprisposobil svoju jazdu stavu a povahe vozovky
a kedze si nevolal policiu, je to slovo proti slovu
3. tebe tazko, ak by niekomu mala patrit, tak poistovni, ktora novu branu zaplatila
a otazka je, ci to poistovna tak schvalila - ako uplnu vymenu alebo hradila len cast vycislenych nakladov na poskodenie a majitel si doplatil celkovu vymenu
ty by si si mohol narokovat zaplatenie tvojej opravy len z havarijneho poistenia, ktore asi nemas