popkica
28.09.17,13:39
Kupila som motorove vozidlo, kde mi predavajuci zamlčal zavady a ubezpecil ma .že auto je bez investicií. Nesuhlasí ani s preplatenim opravy a neda sa s nim nijako dohodnut ,,,opravy vysli na 500eur ako mam postupovat?
ivka70
28.09.17,11:42
ake opravy konkretne?
ake stare auto?
bjuty smis
28.09.17,12:11
kúp si nové auto...
aj to sa môže kaziť, ale je menšia pravdepodobnosť..

tu si už nepomožeš...
Chobot
28.09.17,12:52
Kúpila si staré, jazdené auto. Žiadne staršie auto nie je bez investícií a nikto ti to nemôže garantovať, že do neho nebude treba investovať. S tým, že staré auto sa bude kaziť si musela rátať. Majiteľ ti nemusel nič zamlčať. Auto si kúpila v takom stave, v akom bolo.

Postupuj tak, že kúp súčiastky cez internet, nie v servise, kde majú predražené originálne súčiastky. V servise nech to len vymenia. A užívaj si auto, kým bude pojazdné.

A cena servisu je všeobecne vysoká, bežne hodina práce stojí 25-30 EUR. Takže 500 EUR v servise zaplatíš skoro pri každej strednej oprave.
jslancik
28.09.17,14:12
Chcelo by to viac informácii: - typ, ročník auta, kúpna cena.
- závada - aká, kedy sa prejavila (najazdené dni, km)

Vo všeobecnosti - ak si kúpila staré auto, tak tam je do čoho investovať (čo opravovať). Cena súčiastok je možno nižšia, ale za to je tam viac možností, čo sa pokazí.
Ak si kúpila novšie auto, tak sa síce menej vecí môže pokaziť (vo všeobecnosti), ale zato oprava je drahšia.
Záver som zabudol napísať - tých 500€ nie je nijak veľa, nech sa jedná o akokoľvek staré auto.

Ak si to kupovala pred menej ako 6 mesiacmi... Musela by si dokázať, že predávajúci o tom vedel. Ale potom príde automaticky otázka, ako je možné, že si to nezistila pri skúšobnej jazde, prezretí automechanikom, atď. To sa totiž zvykne pri kúpe auta robiť. A v zmluve je asi uvedené, že auto bolo odskúšané resp. kupujúci sa zoznámil s jeho stavom.
Ale ak máš v zmluve formulku, že kupuješ auto "v stave, ako stojí a ako leží", je to právne jasná formulka a nemá zmysel to riešiť.
Tweety
28.09.17,14:24
Ako vie ležať? Na bruchu, či na boku?
Žabinka
28.09.17,14:35
:D:---:---
vicktor
28.09.17,14:38
Ze by stalo na kolesach?
Presne toto mi povedal kamarat ked ich pravnicka firma predavala sluzobne auto.
Zaujemca ma moznost auto vyskusat, prezriet, ...
Ked kupi, byvaly majitel nemoze za to ze po mesiaci sa na x-rocnom aute cosi pokazi.
Obavam sa ze popkica si to auto poriadne neskontrolovala, ale dat 500 eur hned na zaciatok do ojetiny je uplne standarne.
vicktor
28.09.17,14:42
Po akom case sa prejavili zavady?
Co vyhlasil / garantoval v zmluve?
popkica
09.10.17,12:50
chyby sa zstili hned na 2den v servise jedna sa o značku chervolet ročnik 2009,naj,101000km,tu nejde o tože auto je už staršie a treba ratat s chybami a zavadami ...to suhlasim ale nie ,že sa objavia na 2den .nečakala som ze donho nebudem investovat ale nie tak skoro a zvlast ked ma ubespecil .že auto je bez investicí a zapytal si 1900eur plus 500eur oprava taka dohoda nebia mam pocit .že ma oklamal predal mi ho ako fizicka osoba ato je vlastnikom autobazaru
vicktor
09.10.17,13:10
Tak uz presiel nejaky cas - vozis sa ci auto je stale nepojazdne? V com bol problem?
Auto so 100 tisic km za 1900??? To ti nebolo podozrive? Ak si don dala dalsich 500 a jazdis, tak bud spokojna.
Ja som mal auto odnova a dvakrat ma nechalo, poruchy prisli znenazdajky. v okamihu - jednoducho cosi prdlo a koniec. Raz som nenastartoval po 15 minutach, druhykrat vyplo motor na dialnici.
jslancik
09.10.17,13:52
neviem, či tomu dobre rozumiem. ako sa "objavila" závada? lebo z tvojho popisu to vyzerá, že si išla na druhý deň po kúpe do servisu a tam objavili závadu. To je úplne iná situácia, ako keby si s nejakou závadou išla do servisu... Totiž nech ideš s akokoľvek starým autom do servisu, tak vždy ti tam nájdu nejakú závadu. Preto si to mala spraviť deň pred kúpou, nie deň po kúpe.