Mayo202
04.10.17,02:16
Ahojte,mame starsi rd ciastocne zrekonstruovany,z vnutra na starom strope mame 5cm polystyren+sietka atd,cize (5cm eps/omietka/rakosie/dosky/hranoly/dosky).... a teraz je rad na povale,skvara co bola nad stropom je zhodena a strasne prenika hluk z ulice cez strop,planujem dat nobasil alebo nieco na odhlucnenie medzi dosky ale neviem aku vysku a ze ci nebude vlhnut a tak,stresna krytina je plechova.dakujem
A este jedna otazka cim osetrit drevo a hranoly,poradili mi stary olej ale nie som si isty.dakujem
marleau
04.10.17,15:05
Polystyrén zhodiť, aby ostali len trámy. Trámy natrieť Bochemitom alebo aj hocijakou tenkovrstvou farbou na drevo (základ na drevo - býva lacnejší, zvykne kdekade poostávať), medzi trámy (nepoznáme ich prierez a osovú vzdialenosť) sklenú alebo minerálnu vatu, pod to rošt alebo podkonštrukciu na sadrokartón a sadrokartón, samozrejme s parozábranou. Na trámy ak nie sú vysoké ďalší rošt s izoláciou preložiť kolmo na trámy a na to položiť paropriepustnú fóliu. Ak bude povala pochôdzna, tak na paropriepustnú fóliu dať ďalší rošt (4 cm) a naň nabiť OSB. Priestor medzi roštom odvetrať na okrajoch.
Ak mi napíšete, že ten polystyrén nechcete strhávať, tak prídem za Vami a vyfackám Vás ako mňa vyfackal sused ako päťročného, keď som mu dal loptou gól - rovno do okna.
Terezia13
04.10.17,15:36
výborne píše marleau, najlepšie je poradiť sa priamo u manažérov alebo predajcov - nie v stavebníctve - nobasilu, vedia poradiť aj vypočítať, koľko je na tú plochu potrebné
lapejko
04.10.17,19:17
Ten polystyrén čiastočne plní funkciu parobrzdy, nevyhovuje s požiarneho hľadiska, s nadstavbovou koštrukciou povaly súhlasím s marleau, ale izolácia môže byť aj fúkaná, celulóza, minerálna vlna alebo drevitá vlna. Proti hluku sú ale vhodné husté ťažké dosky lisovanej izolácie.
Mayo202
04.10.17,21:48
Jooj to nemozem v ziadnom pripade postrhavat ten eps,uz domcek obyvame 5 rokov a to by bol masaker,ale dakujem za radu aj ked neviem co dalej :-(
Mayo202
04.10.17,21:50
Zdravim,aku lisovanu izolaciu mi odporucate , napriklad taky nobasil co je v tabulach ako eps? Dakujem.
marleau
05.10.17,06:22
masaker bude, keď vás ten polystyrén zabije pri požiari
marleau
05.10.17,06:23
polystyrén sa správa ako reproduktor, jediné jeho užitočné a bezpečné využitie vídím pod poterom alebo kdesi v základoch
Oliwa
05.10.17,09:32
Ááále môžete... teda ak chcete zdravo bývať.
wilby
05.10.17,12:09
Co sa tyka toho oleja, no ja veru neviem. Zalezi aj od druhu oleja. Niekto pouzije stry motorovy prepaleny olej a chvali si to. No do interieru by som ho ja asi nedaval.
Tam je vhodnejsie nieco ine. Njaku zmes lanoveho oleja, vcelieho vosku a terpentinu. V obchodoch je snad aj poradia.
vicktor
05.10.17,12:38
Stary "vyjety" olej do interieru by som tiez nedal.
Este tak na zeleznicne podvaly a telegrafne stlpy, ale aj tie su uz teraz z betonu.
Lanovym olejom som kedysi lestil vinne sudy. Majster vravel budete mat rucicky ako dochtor. :)