Romik84
05.10.17,07:29
Zdravim,planujem oblozit ukoncenie komina imitaciou kamena (20mm). Otazka znie, ci ked na komin este pred obkladom nalepim nobasil (20mm) udrzi to obklad? Ked sa robi omietka, netreba kotvit, ale co betonovy obklad? :)
vicktor
05.10.17,05:50
Aky zmysel ma tepelne izolovat ukoncenie komina?
marleau
05.10.17,09:12
Veľký.
Schiedel_Maros_Plsko
05.10.17,12:48
Nie. mineralna vlna obklad kamenom neunesie.
Zateplenie komina pomaha pri udrzani prevadzkovej teploty kominoveho telesa a teda vplyvom vyraznejsieho poklesu teploty spalin nedochadza k strate tahu komina. Naviac zateplenie chrani komin pred poveternostnou vlhksotou a naslednym premrzanim v zimnom obdobi....
vicktor
05.10.17,13:03
Fasa odpoved. Si King!
vicktor
05.10.17,13:12
Ako moze v zime komin premrzat ked v nom stale prudi teply tah?
A jeho teplota je desiatky stupnov vyssia nez vonkajsi vzduch?
A z celej dlzky trci nad strechu len nejakych 10 %?
Schiedel_Maros_Plsko
05.10.17,13:17
Pokial nasiakne tvarnica vlhkostou a zacne mrznut ... tak komin premrza. teplota tvarnice klesa. s dobou mrznutia klesa teplota v kominovom plasti smerom dnu. Ak nekurite cely den, tak sa vam plast neprehrieva.... A nie vzdy trci nad hrebenom normou pozadovanych minimalnych 40 cm, niekto ma komin na boku domu a ma 5 metrovy komin, z ktoreho kvoli tvaru strechy a pozadovanej minimalnej vyske trci 2 metre do exterieru, tak to uz nie je 10% ale 40% ...
marleau
05.10.17,13:33
Ja viem, nemusíš mi to pripomínať, som skromný.
Romik84
05.10.17,16:53
a co je vhodne pouzit na vyplnenie spar? Ked sa robi kamenny obklad, su velmi tesne spary...dik za info
Schiedel_Maros_Plsko
06.10.17,05:15
Na vyplnenie skar pouzite to, co vam predpisuje, odporuca vyrobca obkladu. Predpokladam, ze vam odporuci to iste, co pouzijete na prilepenie obkladu.
vicktor
06.10.17,08:34
Ale predsa musia byt tie kominove tvarnice mrazuvzdorne.
Novostavby uz maju automatiku a nie kurenie na tuhe palivo kde sa moze nekurit cely den.
Osobne neviem o ziadnom zateplenom komine v rodine.
Ja kurim turbokotlom (spaliny skrz mur), komin ma iba kozub kde sa kuri v zime raz za mesiac. Aj keby bol komin zatepleny tak za ten cas premrzne, vsak z vnutornej rury vyleti vsetko teplo von a dnu vnikne mrazivy vzduch. Obvodove obalenie to iba spomali.