Kubish
05.10.17,08:26
Dobrý deň.
Riešim zaujímavú otázku resp. ma zaujíma Váš názor na danú vec.
Ak osoba voči ktorej sa vedie množstvo exekúcií a je v tkz. dlhovej pasci dostane pokutu v správnom konaní za neuhradenie diaľničnej známky, avšak nemá ju ako uhradiť včas, môže túto pokutu zahrnúť aj do osobného bankrotu?

+ podotázka ... ako postupuje súd ak osoba nemá žiaden majetok a ani príjem a chce sa zbaviť svojích dlhov? Vyhlási súd konkurz ktorý následne zruší a rozhodne o oddlžení osoby?

Za Vaše odpovede vopreď ďakujem.
willma
05.10.17,06:41
willma
05.10.17,07:56
a prečítal si si tú brožúrku?
Dáša_
05.10.17,08:03
Nepatrí to medzi nedotknuté pohľadávky. Oddlženie sa na to vzťahuje ale v konkurze sú vylučené z uspokojenia.

len nezabudni, že konkurz sa bude vzťahovať aj na to auto, čo chodilo bez známky...
Kubish
05.10.17,08:37
Ako mám tomu rozumieť?
Auto patrí inému majiteľovi ktorý v odpore uviedol osobu ktorá šoferovala. Tá osoba sa síce priznala ale nemá ako uhradiť tú pokutu preto zisťujem či sa to bude vzťahovať na vyhlásenie bankrotu.
Dáša_
05.10.17,09:19
ak nemá majetok, tak pokuta ostane po konkurze neuhradená. Otázka je, ako v tom prípade bude postupovať štát. Či predsa len nebude vyžadovať pokutu po majiteľovi
Kubish
05.10.17,09:46
a to aj napriek tomu ak bude na osobu vydaný platobný rozkaz resp. exekúcia v dôsledku neuhradenia pokuty?
Dáša_
05.10.17,10:22
konkurz ruší exekúcie
Kubish
05.10.17,11:18
to mi potom vychádza že pokutu nebude musieť uhradiť ak exekúcia bude zrušená ... naozaj nemám v tom prehľad tak neviem či tomu dobre rozumiem
Dáša_
05.10.17,11:26
tak, tak
rudolf83
07.10.17,17:11
Ano - osobný bankrot umožňuje pokuty v správnom konaní zahrnúť do bankrotu. Ak dlžník nemá majetok, tak bude oddlžený a pokutu nemusí nikto zaplatiť. Čiže dlžník si môže narobiť dlhov a dostať pokút koľko chce do času mesiac pred vyhlásením konkurzu a potom si ich môže veriteľ a štát odpísať - keďže sa stanú nevymáhateľné.
Dáša_
07.10.17,18:09
jááj, vedela by som ti príkladov povedať.... Áno, tu veritelia ťahajú za kratší koniec. Lebo veriteľom nie je vždy iba štát.
Kubish
07.10.17,19:16
Hm, teraz neviem ako sa mám k tejto problematike postaviť. Dopátral som sa nedávno aj k názoru že to možné nie je.

Že oddlzenie je mozne priznat sudom ak si sa do nepriaznivej situacie nedostal vlastnym zavinenim, Respektívne úmyselne. Že to predstavuje pohľadávku zo zodpovednosti za škodu spôsobenú úmyselným konaním.

Neviem či osobný bankrot po novom to rieši inak a akým spôsobom .
Dáša_
08.10.17,06:24
pri vyhlásení konkurzu súd neskúma, či mal alebo nemal úmysel podviesť veritaľa. Ale veriteľ môže v lehote 6 rokov podať návrh na zrušenie oddĺženia pre nepoctivý zámer. Ale či to už niekto v praxi vyskúšal, to teda netuším
Kubish
08.10.17,14:38
samozrejme