solide
05.10.17,21:05
ahoj, chcel by som si otvorit obchod s predajom pouzitej vybavy , nieco na sposob second-handu. Tovar by som chcel predavat nie platbou v hotovosti, ale prevodom na ucet, aby som nemusel mat registracnu pokladnu a administrativu s tym spojenu. Chcem sa spytat ked, nebudem predavat v hotovosti ale tak, ze kupujucemu dam tovar s fakturou na uhradu , je to vsetko v poriadku a nemusim mat registracnu pokladnu? Pripadne potrebujem k tomu este nieco, aby to bolo legislativne v poriadku? Dakujem za kazdu, dobru radu. J
jslancik
05.10.17,19:29
zabudol si na jednu vec... ako ošetríš, že ti faktúry zaplatia? Keby si to posielal na dobierku a kuriér by to nevydal bez zaplatenia, bolo by to OK, ale ak dáš niekomu tovar a faktúru, tak budeš mať veľa neplatičov resp. administratívy s úhradami.

Nerozumiem, prečo sa chceš vyhnúť RP. Virtuálna pokladňa je super "vec", bez nákladov, jednoduché ovládanie...
solide
06.10.17,05:33
nie som v tom velmi skuseny ale nechcem, ale mat dalsie starosti s dennou uzavierkou, platit externej uctovnicke za dalsiu agendu. V tomto mi virtualna pokladna pomoze? Moj sortiment je pre ludi v rovnosate, ktori sa poznaju, a nezaplatit za nieco neexistuje. Ked budem mat virtualnu pokladnicu o co sa mi naviac skomplikuje zivot? Dakujem za radu. J
veronikasad
06.10.17,06:06
K virtuálnej pokladnici potrebuješ pripojenie na internet a tlačiareň pre tlač bločkov. Nerobíš síce mesačnú uzávierku, ale ostatná agenda okolo účtovníctva je rovnaká.
Účtovníctvo a daňové priznanie si budeš robiť sám ?
jslancik
06.10.17,07:24
dovolím si povedať, že účtovníčka má viac roboty so zaúčtovaním faktúr (každej jednej), ako so zaúčtovaním "mesačnej závierky" - prehľadu tržieb z VRP.
solide
09.10.17,14:01
dakujem velmi pekne za cenne rady, asi si ju obstaram. Este posledna otazka, plati sa nieco financnemu uradu za pridelenie registracie k virtualnej pokladnici, resp, su k tomu este , nejake naklady, resp.rezia ? J
jslancik
09.10.17,14:12
ako som písal, VRP je bez nákladov.
solide
09.10.17,14:18
takze sa neplati ani financnemu uradu za prihlasenie?
kopretinka
09.10.17,20:17
to akože v kamennom obchode chceš predávať na faktúru?
veronikasad
10.10.17,07:45
Tlačiareň bločkov k VRP je tiež náklad a nie maly + pripojenie na internet...