AndreaP.
05.10.17,21:34
dobry den prosim o radu. Zamestnala som sa ako ekonomka. V zmluve mam 10tyzdnovu skusobnu dobu a podlisala som hmotnu zodpovednost. Avšak o par dni asi 3 dni ako som sa zaucala podotykam do zlozitej agendy mi oznamili ze zaucat ma bude kolegyna len 3tyzdbe a pojde prec. Chytila ma panika pretoze nie je mozne tak rychlo ziskat zrucnost a osvojit si agendu. Mozem oponovat nadriadenemu ze trvam na 3mesacnej skusobnej dobe inak odstupujem od hmotnej zodpovednosti? Dakujem
avalik
05.10.17,19:50
citaj zakonnik prace ... ako ekonomka by si mala vediet o com je hmotna zodpovednost ... ak to neovladas, tak ani 3 mesiace skusobnej doby ti nepomozu

hmotnu zodpovednost mas predsa za zverene hodnoty, ktore si povinna vyuctovat - peniaze v pokladni, ceniny, na ucte v banke - ak mas pristup k uhradam ... za to si zodpovedna bez ohladu na skusobnu dobu, skusobna doba sa nedava koli hmotnej zodpovednosti
Mila123
05.10.17,19:57
pozor dievča zlaté prepustia ťa zo zamestnania.........
AndreaP.
06.10.17,03:37
Nejde celkom o to ze neviem co mam robit pracovala som ako uctovnicka pre nemenovanu autobilku.mala som na starosti mzdovu agendu. Ale tiez proste mala cas na zaucenie. Ide o zlozitost programu a snad musim mat pocit ze som s nim dostatocne oboznamena aby som mohla byt zodpovedna.nemyslim tym teraz hm.zodpovednost.viem co znamena hm.zodpovrdnost predsa.z aut som presla na uplne ine odvetvie ale osvojit si nove postupy chcw viac casu ako 3t.
avalik
06.10.17,03:51
predpokladam, ze plat v zmluve nemas deleny v case skusobnej doby a v case po skonceni skusobnej doby ... 3 tyzdne v zacviku je este dost dlha doba, ak mas dobry program s helpm a hotline, nie je problem ... ak sa na to necitis, skonci s pracou
Dav
06.10.17,03:53
Je hmotná zodpovednosť a zodpovednosť za vady pri výkone povolania. Hmotná zodpovednosť je zodpovednosť za ukradnutú kalkulačku,manko v pokladni alebo vytunelovanie bežného účtu, nie za chybné zaúčtovanie, zle vypočítanú výplatu ani za zle vystavenú faktúru, za nepodanie výkazov, za neskoro prihlásených zamestnancov atď.
jslancik
06.10.17,03:58
dievča, neboj sa toľko... Ty to zvládneš.
Snáď nečakáš, že ťa bude niekto držať za ručičku pár mesiacov???
Súvislosť s dĺžkou zaúčania a hmotnou zodpovednosťou fakt nevidím. Vidím ale súvislosť medzi tvojimi prejavmi a možným ukončením PP v skúšobnej dobe. Tak si troška ver a pusti sa do zaúčania. Využi tie 3 týždne čo najviac. Aby bola kolegyňa rada, že odchádza :D a aby odchádzala s pocitom, že bude nahradená na 100%.

Možno by ti pomohlo po psychickej stránke, keby si mala uzatvorené poistenie pre prípad spôsobenia škody zamestnávateľovi.
Mikae
06.10.17,04:26
hmm, neboj sa tak, ja som prišla do práce a pani, ktorá ma mala zaúčať odišla neplánovane po 3 dňoch. Takže 3 týždne je veľmi slušná doba. Veľa sa pýtaj a nehanbi sa zapisovať si zložitejšie veci. Jasné, že ti všetko nestihnú vysvetliť, ale to koľkokrát nestihnú ani za tri mesiace, pretože sú určité činnosti, ktoré sa robia napríklad len raz alebo dvakrát do roka. Prinajhoršom, keď v skúšobnej dobe uvidíš, že to naozaj nejde, tak skončíš. Skúšobnú máš 10 týždňov, takže už budeš bez kolegyne a uvidíš či to ide alebo nie.
AndreaP.
06.10.17,11:26
Ok ľudia ďakujem...postavila som sa k tomu zoci voci. Uvidim co vyplujem na konci mesiaca. Snad nebudem uplny blbec.☺