lukas.k1
07.10.17,10:49
Dobrý deň,
vytváram si vlastnú stránku, ktorá bude fungovať kvazi na báze aukcii a na to aby som tam mohol pridať platobnú bránu tak vyžadujú odo mňa DIČ...keďže to chcem robiť zo začiatku v malom tak je nutné mať živnosť? Alebo sa to dá nahradiť s RČ?
misoft
07.10.17,09:42
Staršieho vydania, ale platí:
https://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1031/category/registracne-povinnosti/article/neopravnene-podnikanie.xhtml

Takže - živnosť. Registrácia u daňovákov. Je toho fúra.... RČ stačiť nebude. Akékoľvek podnikanie, kde sa točí tovar, peniaze potrebuje aspoň živnosť (okrem výnimiek v zákone uvedených).
lukas.k1
07.10.17,10:06
Aha...ďakujem za rýchlu odpoveď ...a vedeli by ste mi ešte prosím vás povedať koľko približne stojí zriadenie živnosti a ako dlho to trvá ?
jslancik
07.10.17,10:25
čo keby si sa kvázi naučil používať google, prípadne kvázi vyhľadávanie tu na porade? je tu toho kvázi po milú onú...
veronikasad
07.10.17,10:50
Živnosť ti založia na živnostenskom úrade na počkanie, poplatok za voľnú živnosť je 5€ za každý predmet podnikania. ZU ťa prihlási aj na daňový úrad, ktorý ti pridelí DIČ a do zdravotnej poistovne.

K zriadeniu volnej živnosti nič iné ako občiansky preukaz nepotrebuješ
lukas.k1
07.10.17,11:39
ďakujem aj za vašu zmyslupnú odpoveď...vidím že vás zaujalo úplne nepodstatné slovo, ktoré sa bežne používa v komunikacii medzi normálnymi ľuďmi... to je asi dôvodom prečo nepoznáte význam toho slova...lebo takú trápnu vetu ako ste napísali vy som už dlho nečítal... a ďakujem za radu...idem sa naučiť pracovať s googlom...ale pred tým si prosím vyhľadajte v slovníku slovo "kvázi" nech už vaša ďalšia odpoveď taká trápna nie je
ZahradnikAmater
07.10.17,19:42
Na tvojom mieste by som sa namiesto zaoberania sa takýmito príspevkami zaujímal o to, koľko ma každý mesiac bude stáť živnosť, aby som si zriadil bránu na stránke, s ktorou sa budem zo začiatku iba hrať. Kvázi biznisplán ti asi nič nehovorí, a ver mi, že exekútor sa nebude zaujímať o tvoje jazykové znalosti, ale o iné veci. A z toho taký nadšený určite nebudeš.
misoft
07.10.17,19:52
lukas.k1 (Dnes 14:39) ďakujem aj za vašu zmyslupnú odpoveď...vidím že vás zaujalo úplne nepodstatné slovo, ktoré sa bežne používa v komunikacii medzi normálnymi ľuďmi... to je asi dôvodom prečo nepoznáte význam toho slova...lebo takú trápnu vetu ako ste napísali vy som už dlho nečítal... a ďakujem za radu...idem sa naučiť pracovať s googlom...ale pred tým si prosím vyhľadajte v slovníku slovo "kvázi" nech už vaša ďalšia odpoveď taká trápna nie je
----------------------------------------------------------------------
No zisťujem, že kvázi nepoznáš význam slova "kvázi", pritom sa ním oháňaš.
A ako ZáhradníkAmatér písal - pokiaľ nezvládneš podstatné aspekty práce so stránkou, dodržiavania pravidiel pri auciách, spĺňania zákonov štátu - tak sa kvázi budú o teba zaujímať nielen exekútori, ale i štátni byrokrati.... lebo budeš len kvázi obchodník....