graupel
09.10.17,15:02
Zdravím. Trápi ma zápal a krvácanie ďasien. Kúpil som si propolis (čistý propolis, nie tinktúra), len neviem, ako ho mám dávkovať, návod na fľaštičke nie je. Koľko kvapiek propolisu mám dať do 1 dcl vody? Potrebujem to na kloktanie a vyplachovanie ústnej dutiny. Viem, že propolis je dosť silný a môže poleptať ďasná, ak je neriedený, alebo je nesprávne zriedený. Alergiu na včelie produkty nemám. Krvácanie ďasien a zápal sú trošku silnejšie, preto potrebujem s propolisom zaobchádzať opatrne, aby mi pomohol, nie ublížil. Ďakujem. S pozdravom Miro (23 r.)
lujza.j
09.10.17,17:52
http://lepsiden.sk/propolis-liecive-ucinky/
Asi by bolo vhodne zmenit kefku,pastu a techniku umyvania zubov....
Terezia13
09.10.17,17:56
mne pomohla šalvia - zaliať, vylúhovať a vyplachovať denne aj 2x, ak je možné, kúpiť šalviu nie v nálevových sáčkoch ale sypanú
Terezia13
09.10.17,17:58
technika umývania robí veľa, pri problémoch s ďasnami neumývať krúživými pohybmi, podporujeme odkrývanie krčkov zubov
lujza.j
09.10.17,18:04
Ja som svoje dasna poznala iba ako zapalene a krvacajuce....este aj banan ked som kusla bol..fuj:( ale uz vela.rokov ok...aj medzizubne kefky mozem pouzivat....
buchač
09.10.17,18:10
Mne pomáha zubár...:D
Toť z piatka na sobotu som bol na pohotovosti...ďalší a zdravý zub pošiel pá...;)
kopretinka
09.10.17,19:50
propolis je tuhá hmota,niečo ako živica,čo vyteká z poranenej kôry stromu.Mám to doma,takže viem,ako to vyzerá.Takže si si určite nekúpil "čistý" propolis.
Propolis sa rozpúšťa v alkohole,a volá sa to propolisová tinktúra,robila som si ju.
Na fľaštičke predsa musí byť návod.Je úplne jedno,koľko si dáš do vody na vyplachovanie,kĺudne si ju môžeš natierať aj neriedenú priamo na ďasná.Trochu to štípe,neumrela som.
Propolis silne farbí a nedá sa odstrániť,umyť ani vyprať,ak ti niekde kvapne,tak tam ostane tmavo žltá škvrna,takže ak si to budeš dávať do vody do pohára,vyčleň si na to starý pohár,alebo používaj jednorázový plastový.
Ešte by ma zaujímalo,odkiaľ máš info,že propolis poleptá ďasná.Ja mám rozpustený v 96% alkohole a osobne včelár mi povedal,že on si tiež dáva aj takýto neriedený niekedy a ty taký silný určite nemáš.
kopretinka
09.10.17,19:59
a u zubára si bol?
Letko
10.10.17,04:02
Keď si dáš rozpustený propolis v silnom alkohole, tak ti to poškodí pokožku v ústach. Neviem, ako ďasná, ale keď som si to dal napr. na aft na líci a sa to trochu roztieklo aj do okolia, tak mi v tom mieste zliezla tenká vrstva kože. Nie je to nič hrozné, ale deje sa to. Niekde som čítal, že by sa mal na takéto veci používať maximálne 20 %-ný alkohol (v tomto prípade na afty).
Letko
10.10.17,04:03
Používaš medzizubnú kefku?
kopretinka
10.10.17,06:51
so zdravým zubom na pohotovosť?? :eek:
kopretinka
10.10.17,06:58
mám tinktúru aj z lekárne,je tridsaťpäť %-ná.Neviem,ako si to nariediš na 20%. (Ja viem,mám na riedenie alkoholu tabuľku.)
Bežne predávaný alkohol v obchode má aj štyridsať %,sú aj viac % né,tak to potom by tí konzumenti museli mať rozleptané ďasná a bolo by to zakázané predávať.
lujza.j
10.10.17,08:06
Krvacaju ti dasna?