Máriakata
09.10.17,21:25
Som ucitelka 1. stupna Zs.Po materskej dovolenke zamestnávatel ponúkol prácu v skolskej druzine. Táto práca mi nevyhovuje. Pocas septembra som dostala ponuku z inej skoly. Pri skoncení pracovného pomeru dohodou mám právo na odstupné? Prosím, poradte mi. Dakujem!
ivka70
10.10.17,04:42
Narok na odstupne nie je, ak ukoncis PP dohodou ty.
Ty si pravdepodobne suhlasila s preradenim do SD, teda PP nebol ukonceny z dovodu, ze sa tvoje pracovne miesto zrusilo.
A zamestnavatel nema dovod ukoncit s tebou PP dohodou z dovodu zrusenia prac. miesta ucitelky, kedze tvoje prac. miesto je teraz vychovatel v SD.
Myslim, ze budes rada, ak bude suhlasit s ukoncenim PP dohodou, aby si mohla hned odist. Nebude riesit ziadne odstupne, nema na to dovod.

Ak si na predlzenej RD, tak mozes dat riadnu vypoved, ale narok ti z toho dovodu na odstupne nevznika, rovnako sa mozes dohodnut na skonceni PP dohodou.
Mozes skusit ohlasit nastup do prace a ked pre teba nebudu mat miesto, budu ti musiet sdat vypoved z dovodu zruseneho pracovneho miesta alebo dohodu z rovnakeho dovodu - potom by ti narok na odstupne vznikol, ale je riziko, ze ti pracovne miesto predsa len najdu a budes riesit dilemu, co s nastupom ,ak medzitym nastupis v inej skole.
veronikasad
10.10.17,04:43
Súhlasila si s novým pracovným zaradením? Pracuješ v SD?
Máriakata
10.10.17,04:54
Nie, som na predlzenu MD.
Máriakata
10.10.17,05:04
V septembri som dostala z inej skoly ponuku pracovat v mojom odbore s novembrovym nástupom.
veronikasad
10.10.17,05:05
Mesiac vopred treba oznámiť zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej dovolenky. Ak zamestnávateľ pre teba nemá pracovné miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve mal by ti dať výpoveď z dôvodu nadbytocnosti. S preradenie do SD nemusíš suhlasit.Pokiaľ sama požiadas o ukončenie pracovného pomeru dohodou, nárok na odstupné ti nevznikne.
Máriakata
10.10.17,05:26
Dakujem za poradu!
Máriakata
10.10.17,05:38
Dakujem pekne!